Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ebben a nehéz helyzetben?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta van barátnőm(19/F vagyok). Nagyon jól megvoltunk mindig is, kisebb összezördülések, de több mint 4 év alatt kinek nincs ilyen?

Szóval: A szülei is megutáltak az utóbbi időben, de igazából konkrét és komoly dolgok nélkül, ilyen tessék-lássék módon, a hibáimra rámutatva, és azt is kérték tőle, hogy szakítsunk. Nos, én beszéltem a szüleivel, egyikük nem fogadott jól, a másik adott még egy "esélyt". Viszont most én érzem rosszul magam, közelegnek az egyetemi évek, és nem tudom,hogy mi lenne a helyes. Nem tudom,hogy most több jót vagy rosszat ad e nekem ez a kapcsolat.

Szeretem, de valami már nem olyan,mint volt. Nem tekintgettem még kifelé, de bizonytalan vagyok,hogy folytassam e. A lány is szeret, és talán csak azért nem merem vele ezt megbeszélni,mert szeretem, és nem akarnám bántani,vagy hogy rossz legyen neki. De nem tudom,hogy valóban én vagyok e neki a legjobb, vagy jobb, ha elengedem. A szüleivel szerintem bármit teszek,már semmi nem lesz a régi. Mit tegyek?


2012. aug. 2. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sok esetben a szülők már a születés előtt ártalmasak a gyerekre. És ez kitart akár életük végéig és a gyereknek akár mégtovább .

szar helyzetben vagy, megoldás az, ha nem mész bele a játszmáikba, vagy mész egyetemre egyedül

2012. aug. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem. Csak utálom a rágalmakat, és a viselkedésük egyébként a páromnak rosszabb volt, mint nekem. Én magamat nem féltem. De neki akarom a legjobbat, és nem tudom,hogy ameddig velem van, mennyire vagyok neki én a legjobb. Mert ha nincs is sokat otthon(szintén egyetem,ott ahol én,mellesleg az anyja megkérdezte,hogy miért ugyanoda jelentkeztem pestre,ugyanabba a suliba, csak más karra ahová ő is) akkor is rossz neki, hogy nem mehetek hozzájuk, vagy nem beszélhet rólam jó hangulatban... Az anyja egyébként a nagyobb probléma, kedves voltam vele mindig, bár mindig volt egyfajta rossz érzésem vele kapcsolatban....
2012. aug. 2. 15:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
az írásodból ítélve, szerintem megérdemled a lányt... ha szereted még, akkor tartsd meg, és próbálj jóbalenni a szüleivel, mégha nehéz is, erőtesd szerintem
2012. aug. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha erőltetem, akkor neki teszek rosszat, mert finoman szólva is persona non grata-státusban vagyok náluk. Mellesleg azért sem jövök be az anyukájának, mert nekik azért elég jól fut a szekér, nekünk meg... hát kevésbé, finoman szólva. Pedig szüleim is, és én is dolgozom, becsületesen,amikor tehetem. De egyszerűen annyi van,hogy neki akarom a legjobbat,még ha az nekem rossz is.
2012. aug. 2. 15:33
 5/9 anonim ***** válasza:
majd ha az egyetem alatt elhidegültök akk lehet szakítani most még felesleges. sztem p.p
2012. aug. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A szülei valószínűleg önző és éretlen emberek akik a saját érdekük miatt te nem felelsz meg mint majd leendő férj a kedves és féltett lányuknak. Sajnos azért szar helyzet ez mert hiába jól működik a kapcsolat ki fog hatni kettőtökre. Ha korban már ott lennétek, hogy külön tudnátok költözni önálló keresettel akkor a kettőtök boldogsága miatt nem kéne a szülőkre támaszkodni és akkor rá lehet venni a lányt de csakis őt, hogy fogadja el, hogy ti egy pár vagytok és a szülő ha elég érett akkor meg fogja érteni ha nem akkor kialakul az, hogy figyelj anya akkor nem megyek haza ez van.


Ha most mész egyetemre egészen jó helyzetben vagy... annyi nő lesz, hogy fel fogsz bukni bennük. Ne vedd túl komolyan egyenlőre a kapcsolatot... várd meg míg a lány is eldönti neki melyik a fontosabb.

2012. aug. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hanariko ***** válasza:

"Ne vedd túl komolyan egyenlőre a kapcsolatot... "


Jó tanács, főleg ha mégjobban meg akarja utáltatni magát a szülőkkel.

Ha szereti, igenis vegye komolyan, tartson ki a lány mellett, akárhova is megy.

2012. aug. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Hanariko ***** válasza:

pláne hogy 4 éve tart. Elég nehéz lenne nem komolyan venni.

AMúgy nem egyeNlőre hanem egyelőre...

2012. aug. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyértelmű, hogy nagyon szeretitek egymást, és habár azt nem jelezted, hogy a lány mennyire áll ki melletted, de én, ha a helyedben lennék, akkor egy alkalmas időben odaállnék a szülei elé (a barátnőd előtt), és megmondanám nekik HATÁROZOTTAN, hogy "Márpedig én szeretem a lányukat, mindent megfogok érte tenni, és kitartok mellette ha törik, ha szakad!"(vagy vmi hasonlót).

Az apának biztosan fog a határozottságod tetszeni, a barátnődnek annál inkább, az anyuka meg vagy duzzogni fog (mint eddig), vagy esetleg annyira meglepődik, hogy megkedvel. :)

A lényeg a határozott fellépés, és a kitartás!

Kevés ilyen ember van, remélem minden rendben lesz! :)

2012. aug. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!