Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melegek! Ha tehetnének ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melegek! Ha tehetnének ti elvennétek a párotokat? Házasság vagy házasság ellenesek vagytok?

Figyelt kérdés
2012. aug. 13. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
"Házasság vagy házasság ellenesek vagytok?"igy midnenkttö azt jelnti hogy házasság ellenesek -.-",azt kérdezd hogy "Házasság kedvelök vagy inkább házasság ellenzök vagytok?" erre nem lesz sok válasz mert elég szerencsetlenül raktad fel a kérdést
2012. aug. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a bejegyzett élettársi kapcsolat is megfelel. Persze a gyakorlatban házasságként fogom kezelni (férj és férj).

A gyerekvállalás sem akadály Magyarországon.

A tiltás miatt kialakult egy bejáratott módszer. Egy csettintésre megvan a gyerek, miközben az állam "segítségével" évekig szenvednek a párok.

2012. aug. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Golan Trevize ***** válasza:
100%
A házasság csak a maradi heteróknak való hülyeség.
2012. aug. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Tóthné Marika ***** válasza:
100%

A házasság maradi.

Én inkább egy szexuálisan szabatos kommunára szavaznék. Egy leszbikus alkotóközösség kell ide!

2012. aug. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen házasság párti vagyok és egyszer elveszem a párom.
2012. aug. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, házasodnék és fogok is, és gyereket is szeretnék majd nevelni a barátommal. 21/F
2012. aug. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Házasság! 4 éve kértem meg és ugyanolyan boldog vagyok vele, mint eddig és az ágyba is jól megvagyunk!
2012. aug. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bresalio Nagy ***** válasza:
50%

Én nem venném el a párom (ha lenne). Házasságellenes vagyok. És, bár én nem fogok senkit se megakadályozni abban, ha ő házasodni akar, de másoknál se tudom annyira értékelni, akár heterók, akár melegek. Az én értékrendem szerint a házasság úgy általában nem érték.


H én személy szerint mért nem házasodnék, sok oka van. A 3+1 legfőbb:


1. Nem vagyok az a monogám típus, aki bírná, ha arra lenne kényszerítve egy szerződés által, h mindig csak 1 emberrel legyen. Nem akarnám hátulról jőve megcsalni a páromat, úgy, h ne tudjon róla (ezt nem tenném). Hanem tisztán, megbeszélve a dolgokat. De ennek viszont benne kéne lennie. Nem csípnék egy olyan szerződést, ami ebben korlátoz. (Illetve nem is kötnék ilyet, mert nem akarnám korlátozni a saját szabadságomat...)


2. Egy ember mellett nem tudok annyi ideig kitartani. Nekem ha egy kapcsolat 2 évig tartana, az már hosszúnak számítana. Elég mániákusak a szerelmeim; egy időszakban nagyon lángolnak, aztán viszont elmúlnak. Miután elmúlt, pedig már teljességgel nem látnám értelmét csak "megszokásból" együttmaradni vkivel. Nem lennék arra alkalmas, h így egyszer elkötelezem magam vki mellett, és akkor egy életre vele maradjak "jóban-rosszban", mellette is öregedjek majd meg... Ha meg arra tervez az ember, h majd pár év múlva úgyis elválunk, akkor meg mi értelme van?


3. Ha én vkivel együttvagyok, akkor az nem attól lesz erősebb, vagy komolyabban vehető, h egy szertartás is összeköt bennünket, vagy sem. Ezen az alapon én a házaspárokat nem is tekintem "jobban pároknak", mint akik csak úgy járnak egymással. Mert tényleg nem egy szertartás fog semmit se erősebbé tenni, vagy jobban legitimálni az én szemléletem szerint. Ha én járok vkivel, az nem a társadalom ügye, és főleg nem az államé. Nem tartozok nekik elszámolással... Ha pedig mégis ki akarom mutatni a kapcsolatomat a társadalom felé, akkor pedig a tartalmi elemekre fogom a hangsúlyt tenni (mint pl. h nézzétek, együttélek vele), nem pedig egy formaságra.


3+1. Egy "értelmetlen, elavult heteroszexuális szertartásnak" tartom... xD


Épp ezért, én nem is annyira értem, h sok melegnek, ill. melegjogi aktivistának mért ennyire központi téma, h most házasodhatnak-e a melegek. Sztem ez egy teljesen részletkérdés, ennél sokkal fontosabb dolgokra kéne a hangsúlyt helyezni... Ha vki küzdeni akar érte, felőlem küzdhet. De én nem fogok ezért harcolni. Mert ez sztem nem érték. Az én értékrendem szerint akkor már inkább a heteróknak se kéne megházasodniuk, mintsemhogy mellettük a melegeknek is.

2012. szept. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a nevén van a hangsúly,hanem,hogy jogilag legyen egy olyan intézmény,ami elismeri a párodat a társadnak,jogi,anyagi értelemben.

Pl egy kórházban ne küldjenek ki,mert te nem vagy családtag,vagy az egyik halála esetén,a másikra szálljon a vagyonod,stb....

2013. dec. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!