Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet így normális, gond...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet így normális, gond nélkül jövőnk?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyok együtt a párommal, mostanában fel-felhozza az eljegyzés témát. Tulajdonképpen érzelmi síkon tökéletes a kapcsolatunk, mindent meg tudunk beszélni, nagyon jól működik köztünk a kommunikáció.

A kérdésem viszont anyagi jellegű... Nem származom gazdag családból, sőt. A szüleimmel élek, tanulok, és mellette dolgozom. Próbálok lehetőségeimhez mérten szakmailag fejlődni, előrébb jutni, hogy önálló életet kezdhessek. Nem keresek milliókat, Br 200.000 Ft a fizetésem (ez egyébként a szakmámban nagyon kevés). Mióta a munkahelyemen jobb pozícióba kerültem, van lehetőségem némi pénzt félretenni.

A párom pedig... Felvett a szülői házra, lakásfelújításra 3 millió forintot annak idején (hogy majd ott maradnak a barátnővel), most is azt nyögi. Kiment külföldre dolgozni, de a svájci frank alapú kölcsöne annyit elvisz, hogy a törlesztés és a 3 hetenkénti hazaút gyakorlatilag annyit elvisz, hogy épp megél. Most haza akar jönni. Jó esetben is úgy Nettó 100.000 Ft környékén fog keresni, ebből a kétharmada kölcsön.

Nem tudom, egyszerűen nem látom a kiutat ebből a mókuskerékből. Eljegyezne, de hogy fogunk mi közös életet kezdeni? Én még törlesztem a diákhitelem, neki ott vannak a milliós tartozások, egyik szülő sem olyan helyzetű, hogy segíthessen. Úgy érzem esélyünk sincs a saját lábunkra állni, és ez nagyon kiborító.

Persze, én viszonylag jól keresek (ez egyébként az új pozícióm próbaidős bére, egy hónap múlva emelik), de nem számíthatunk mindig erre sem, meg arra sem, hogy a vállalkozást be tudja majd indítani.

Tudunk kezdeni valamit így majd a jövőben? Vagy tizenegynehány évet várnom kell, hogy elindulhassunk valamerre, mert addig a kölcsönt kell nyögjük? Nagyon elbizonytalanít, elszomorít a dolog...



2012. aug. 3. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Megtanuljátok, hogy a jövőben nem vesztek föl több hitelt.
2012. aug. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért vettem fel hitelt, mert másképp nem lett volna esélyem tanulni. Később aztán levelezőre váltottam, és dolgozom, törlesztek. Esetemben nem milliókról beszélünk, és nem havi tízezrekről törlesztésként.
2012. aug. 3. 20:03
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Akkor sem, inkább előbb dolgozom aztán tanulok. Tanuld meg!
2012. aug. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hú,nem mondom,hogy hasonló helyzetben voltunk párommal,de majdnem.Én jobban keresek mint ő,ugyan nekem is van hitelem,illetve neki is,neki mellette alig maradt a közös életünkre.NAgyon elkeserített engem is,mert hiába a szerelem a fontosabb és nem a pénz,hosszú távon igenis zavaró az,amikor te tartasz el egy pasit,illetve teszed bele a közös életetekbe a többet.Nekünk az volt a megoldás,hogy a hitelétől,alias eladta a svájci frankos kocsit.Autóm az úgyis van nekem.Azóta normalizálódótt a helyzet.Teljesen ki tudja venni a részét napjaink anyagi részéből.Nálatok,hogy mi segíthet?Az idő.Csak ezt tudom mondani.MAjd kiforrja magát minden!Tudom,ezzel most nem mondtam neked semmi bíztatót,de tényleg sosem tudhatod.
2012. aug. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!