Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnék a barátomon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék a barátomon segiteni, aki sokszor depressziv, negativ beállitottságú?

Figyelt kérdés
Lassan 4 éve vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást. Sajnos az ö életében nagyon sok rossz dologgal kellett megküzdenie, ezért lett ilyen. Nagyon sokszor magába fordul, már elöre a negativ dolgokra gondol, még akkor is ha éppen jó dolog történne vele.(Ha hagyná) Szinte alig tud örülni bárminek is. Sokszor ingerült, türelmetlen, bántóan reagál. Rettenetesen szomorú vagyok, föleg a tehetetlenség miatt. Tudom,hogy pszichológusra lenne szüksége, de én mit tehetnék érte? Azok irjanak, akiknek volt már hasonló tapasztalata. (Elhagyni biztosan nem fogom, szeretem.) Köszönöm szépen!
2012. aug. 17. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Igazából sehogy nem tudsz segíteni rajta. Csak a terápia.
2012. aug. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 AndreaMariann ***** válasza:
100%

Ne keseredj el Te is,mindenképpen mutasd neki minden nap a szépet,beszélj vele sokat,ha 4 éve ez megy,akkor nyilván próbáltál már mindent.

Itt a folyamatosság a lényeg,alapvetően egy negatív beállítottságú emberből nem fogsz hosszú távon pozitívat csinálni.:(

Elviheted terápiára is,de én a személyességben hiszek,és abban,hogy akit szeretünk,azzal könnyebb minden,nem kell ide ismeretlen ember.

Nekem is ilyen a párom.Vele is nehéz,de szerelmes vagyok belé,és minden nap imádom,és el is mondom neki.:)

2012. aug. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2: sajnos a probléma hogy

- ebben nem hinni kell, hanem egy beteg embert gyógyítani

- pontosan azért nem fogsz elérni változást, mert "személyes" a viszony.


Persze, a nők szeretnek szenvedni, meg sokan otthon az alkoholista, vagy idegbeteg apa mellett megszokták ezt a hangulatot, és ez a természetes nekik, de tényleg ne csodálkozzatok, ha gajra megy a kapcsolat, és egész életetekben nem fogjátok érteni utána, hogyhogy nem tűnt fel az első pillanattól kezdve, hogy sose változik meg semmi. Mert az ilyen embernek az áldozati szerep az, amit megtanult otthon (rossz dolgokkal kellett küzdeni, sajnos befordult). Körülbelül 2-3 éves pszichoterápia után változhatnak a dolgok, de inkább 4-5. Ezek sajnos tények, egyébként pedig személyes tapasztalatból beszélek.

2012. aug. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szia

én is vagyok(voltam) olyan helyzetben,mint a barátod.Eddig saját magamat segítettem át rajta,de mostmár belátom könnyebb lenne egy szakember segísége.De nagyon egyén függő a dolog.Mivel én nő vagyok ő férfi,valószínűleg gyengeségnek érzzi a külső segítséget és gondolom veled is kevésbé osztja meg a gondokat a "tartása" miatt.

Ha gondolod írj privit,állítólag elég jó tanácsokat szoktam osztogatni :D sajnos a saját tapasztalataimból adódóan is.De ahhoz tudom kellene a részleteket.

2012. aug. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Andrea, köszönöm szépen a hasznos választ. Igyekszem, megértö lenni vele, és minél több pozitiv dolgot vinni az életébe. Sajnos anno nem tudtam kezelni ezt a helyzetet, föleg,hogy sokszor még ö se volt tisztában az érzéseivel.


11:35-ös, gondolhatod,hogy nem véletlenül vagyunk együtt 4 éve. Sok szép együtt töltött idö van a hátunk mögött, alapjában véve boldog vagyok vele. Gondolom te se lépsz le az elsö adandó alkalommal ha problémája van a szerelmednek. Én is tudom,hogy pszichóra lenne szüksége, de kitartok mellette amig úgy érzem megéri, és ö is tesz a kapcsolatunkért.

2012. aug. 17. 11:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze, gondolom, hogy nem véletlenül vagytok együtt, én csak leírtam, hogy mi várható később ettől függetlenül.
2012. aug. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 AndreaMariann ***** válasza:

Nem úgy értettem,hogy csak ez az egyetlen megoldás...

Nekem ez hosszabb távon azért nyerő,mert boldog mellettem.Folyamatos szeretethiánnyal küzd,neki sem akármilyen élete volt eddig,és vannak még a drogproblémák,amin szintén segítek,mert nem teszi azóta,amióta együtt vagyunk.Látja azt,hogy anélkül is lehet élni...de ez nem is ide tartozik.

Retteg a tömegtől,retteg attól,hogy elhagyják.Ezek félelmetes dolgok egy olyan embernek,aki nem félt sosem ezektől és nem ennyire erőteljes módon.

Mindent maximálisan megél,ez a szeretettel is,a félelemmel is így van.

Én továbbra is szeretem,és segítek neki,amiben csak tudok.Lehet hogy szuperhős-szindrómám van,ahogyan a barátaim mondják,de akkor is segítek neki.Nehéz vele,de megéri,hiszen szerelmesek vagyunk egymásba.:)

2012. aug. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván nem kap meg tőled mindent. Különben ha kiegyensúlyozott kapcsolata lenne, nem lenne ilyen.
2012. aug. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nyilván te ismered öt is, meg a kapcsolatunkat is:) Grat.
2012. aug. 20. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!