Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Örökbe kellett adnom a kisfiam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Örökbe kellett adnom a kisfiamat, de nem tudom feldolgozni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindenek előtt elszeretném mondani, ez nem egy szokványos történet. A baba apukájának volt kapcsolata, mikor megfogant. Mikor bevallottam neki, a kapcsolatának vége lett ugyan, és a terhesség alatt mellettem állt. Viszont félt az anyjának bevallani az egészet. Az én szüleim egyáltalán nem álltak mellettem, az egész család rossz szemmel nézett rám. Mivel pedig kis faluban élünk jöttek a rossz indulatú pletykák, hogy csak azért kellett nekem ez a gyerek, hogy befurakodjak az apa családjába és stb. Mikor az apuka édesanyjának a fülébe jutott minden, a fiú még akkor is letagadott mindent, mert félt hogy kidobják otthonról. Nem maradt más hátra, csak a nyílt örökbeadás. Május elején találkoztam a párral, nagyon megkedveltem őket, szeretetre méltóak voltak. Megbeszéltünk mindent azt a nevet kapta a baba amit én szerettem volna és ez nagyon jól esett. Sőt ők azt mondták, hogyha az utolsó pillanatban változna valami, hogy még se kellene örökbe adni, nekik az fájni fog, de megértik. Június közepén megszületett a kisbabám. Édesanyám bent volt velem a szülőszobán, és előbb látta a kicsit mint én, bíztam benne, hogyha meglátja azt mondja hozzuk haza, de nem azt mondta nem különösebben érdekli. Felhívtam az apukát, jöjjön és nézze meg a fiát. Bejött a kórházba, a karjában is tartotta, de nem vallotta be ezek után se az anyjának. Végképp nem tudtam mit tenni, egyedül pénz nélkül nem tudtam volna felnevelni, mivel nekem előtte nem volt munkahelyem. Pár hónapos pici baba mellett nem tudtam volna dolgozni sem. Anyaotthonon gondolkoztam nagyon sokáig, de egy év után nem lett volna hova mennem. A pár akikhez ő került elmondták, hogy a nagyszülőket nem érdekli, hogy örökbe fogadott baba sírtak örömükben, amikor megtudták, hogy megszületett. Mielőtt elítélnétek gondoljatok abba az érzésbe mikor én tartottam napokig a karomba, mert nagyon szerettem. Mikor el kellett tőle búcsúznom, a szívem szakadt meg. Az apukával még úgy ahogy tartjuk a kapcsolatot, ő mai napig tagadja a szülei előtt. Vagy jobban járok ha teljesen kizárom őt az életemből?
2012. aug. 24. 13:57
1 2
 1/13 Hanariko ***** válasza:
74%

Hát érdemi tanácsot nem tudok adni, de azért ezt érdemes megfigyelni:

" pár akikhez ő került elmondták, hogy a nagyszülőket nem érdekli, hogy örökbe fogadott baba sírtak örömükben, amikor megtudták, hogy megszületett."

Basszus, egy "idegen"' pár szülei jobban örülnek, mint a te saját anyád... elég gáz... (bár sztm ezt te is tudod)

2012. aug. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Látjátok, 13 éves kisp.icsák?? Ezért kell védekezni!
2012. aug. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
13%
Elhajtanék mindenkit a bszott qva annyába kb. De a gyerekemet NEM! passzolnám le! Milyen ember az olyan? Ha belegebednék egyedül is, de mindent amit tudok megteremtenék, ha kell vagy máshogy nem hát segítséggel, de sohasem mondanék le róla!!! Bánthat is egy életre, hogy nem álltál ki a vérszerinti gyereked mellett!
2012. aug. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hidd el, ha a kicsi felnő úgy is meg szeretné majd tudni,hogy ki az igazi édesanyja. A gyereknek 3-4-5 éves korában ezt el kell mondani mert később már neki lesz rossz,olyankor már fel tudja fogni de még nem esik neki rosszul és nem kombinál.

Azt hogy hogyan dolgozd fel senki nem tudja megmondani, a te lelked a te életed ezt csak te tudhatod!

Az apukát nem kell kizárni az életedből de ha nincs köztetek semmi és a gyerekről nem is akar hallani és titkolgatja akkor valami baj van a kis agyával...az a gyerek már az övé nem tud vele mit csinálni, ez ellen nem tud tenni ezt meg kell vele értetned!


Szerintem a legjobb lenne ha a saját életedre koncentrálnál és a szüleidet is kizárnád ebből a gyerek dologból,ha ennyire közömbösen és ellenszenvesek a dologgal akkor nem lehet mást mondani rájuk csak hogy begyepesedett önfejűek már ne haragudj. Rengeteg szép és kitűnő családba beesik a baba és van ahol megoldják van ahol nem tudják de a szülőnek mindig támogatnia kell a fiatal párt! Bár azt jól tették hogy nem láncoltátok magatokhoz egymást teljesen fölöslegesen.


Éld most már a saját életed és próbálj meg arra koncentrálni hogy ettől még lehet később egy szép és teljes családod és ez a gyerkőc úgy is szeretné majd megtudni hogy ki vagy,hol élsz és mi van veled!! Akkora lehet hogy már lesz két gyereked egy férjed,kutyád hatalmas kerted egy pici kis családi lakással :)


Jó lesz minden hidd el, tudom könnyű ezt mondani de rendbe fognak jönni a dolgok :)

2012. aug. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25%
Amúgy mi a lóf.aszért nem mentél el abortuszra???
2012. aug. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Megpróbállak megérteni és egyáltalán nem ítéllek el. Káromkodni könnyű itt egyeseknek, akiknek ez a weblap egy kocsma, de neked nem nagyon tudok értelmeset mondani. Lehet, hogy fel fogod dolgozni a lelkedben, lehet, hogy nem... Tulajdonképpen emberek ezrei élnek úgy ebben az országban, hogy nem tudják, hogy hol a gyerekük, ki azért, mert örökbe adta, ki azért, mert nem is tud róla, ki azért, mert törvénnyel elvették tőle és ki azért, mert hallani sem akar róla. Nem biztos, hogy ezek ezért rossz emberek, lehet, hogy a hétköznapokban teljesen normális, kedves, szerethető valakik és élik a saját életüket. Kívánom, hogy te is találd meg a tiédet!
2012. aug. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Hanariko ***** válasza:

"máshogy nem hát segítséggel"


Nem úgy vettem ki a szövegből, mintha az anya családja olyan baromi segítőkész lenne.

Egyébként meg milyen jogon ítéled el, hogy ő mit csinál? Lehet te neked van akkora tűrés határod, hogy meggebedve is, de felneveld, de ha neki nincs, akkor nincs. Nem kell ezen fölháborodni. Egy gyerek nagy felelősség.

2012. aug. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
Jaja nagy felelőség egy gyerek! Csak erre gondolni kellene mikor olyan felhőtlenül hancúroznak az ágyban!!! Tudod egész életében ott lesz majd hogy lemondott róla, a gyereknek persze jobb így mindenképp! Segítséget máshonnan is kaphatott volna!
2012. aug. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra, hogy a babának mennyivel jobb élete lesz a mostani családjával. Ők az 'igazi' szülei már.

Szerintem helyesen cselekedtél, a baba érdekeit tartottad szem előtt, nem pedig a saját önös érdekeid.

2012. aug. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
korotok?
2012. aug. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!