Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehet feldolgozni, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet feldolgozni, ha valakinek meghal a szerelme?

Figyelt kérdés

Bocsánat a kérdésért, de komolyan foglalkoztat, mióta végignéztem a Hallgass a szívedre c. filmet. (ajánlom mindenkinek, szörnyen szomorú és gyönyörű film!!) Ennek a végén a főszereplő fiú rákban meghal. A szerelme pedig egyedül marad, de ez sokkal összetettebb történet, ezért érdemes megnézni. Szóval, beleképzeltem magam a lány helyébe és nem tudom, hogy lehet egyáltalán túlélni egy ilyen tragédiát. Én egész biztosan beleőrülnék (ha nem halnék bele..)

Ismertek olyan embert, aki elvesztette a szerelmét? Esetleg (ne adj' Isten) veletek történt már ilyen? Hogy történt? Hogy voltatok képesek feldolgozni?


2012. jún. 29. 17:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Szerintem SEHOGY.
2012. jún. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
En nehezen tudnam ez feldolgozni,de minden ember mas:(
2012. jún. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
9 évvel ezelőtt egy autóbalesetben meghalt a párom. Nem sokkal az eljegyzésünk után, már az esküvőre készültünk. Régóta voltunk már akkor együtt. És akkor, 9 évvel ezelőtt mindennek vége lett. Nagyon sokáig nem voltam önmagam. Évekig feketében jártam, kb. 20 kilót fogytam. 7 évig rá sem néztem egyetlen férfira sem, senki nem érdekelt. De fiatal vagyok még, szeretnék családot és viszonylag normális életet. 2 éve újra kapcsolatban élek, de néha még bűntudatom van emiatt. Nehéz ez nagyon. A mostani párom nagyon szeret, megérti és tudja, hogy én is nagyon szeretem őt, de nekem akkor is örökké az első párom lesz az első a szívemben, hiszen annak a kapcsolatnak sohasem lett vége, csak a sors vette el őt tőlem! De ez nem jelenti azt, hogy a jelenlegi páromat ne szeretném tiszta szívemből.
2012. jún. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom előbb-utóbb beletörődik az illető, és megpróbálja élni az életét tovább...De ez sok mindentől függ (mennyit voltak együtt, milyen volt a kapcsolat, mennyire erős az életben maradt fél stb.).

Anyósom nagyon szerelmes volt a férjébe, aki sajnos meghalt, amikor a párom még csak hat éves volt. Gyakran szóba kerül, még mindig szereti és fátyolos lesz a tekintete, mikor róla beszél (azóta se volt senkije). Tudom, hogy az elején sokat szenvedett, de ott volt párom, aki miatt rendbe kellett szednie magát. Sokat kirándultak, nevettek, beszéltek a "papáról", emlékeket idéztek fel, és teszik ma is. Igyekeznek a szép oldalára emlékezni az együtt töltött időnek, és nem a fájdalommal foglalkozni.

2012. jún. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 3. válaszoló: Őszinte részvétem. Hihetetlen, amit írtál :( Sok erőt kívánok és boldog életet ennyi megpróbáltatás után!!!
2012. jún. 29. 17:20
 6/26 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ez is olyan, mint amikor a szüleid meghalnak. Iszonyatosan nehéz túl lépned, de egy bizonyos idő után muszáj, és te is felfogod tudni dolgozni, és tovább kell lépj
2012. jún. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 ASOT ***** válasza:
11%

Nekem lassan 4 éve halt meg egyik barátnőm. Szintén autóbalesetben, (mint 3. válaszoló). Mert egy b@rom télen profiskodott és belement..


Fel lehet dolgozni, nem gyorsan és nem könnyen de fel lehet. Én felvettem utána egy amolyan se-ggfej stílust, úgy könnyebb volt, de aztán elfogadtam, hogy nincs többé, és az élet ettől még megy tovább, dolgozni kell, pénzt kell keresni és nem egyedül megöregedni.


sokan mondják óóó ők meghalnának öngyilkosok lennének, hülyeség, vannak akik nehezebben lesznek túl ezen, vannak akik erőt vesznek és képesek lesznek túltenni magukat rajta.


1-2 hónapig gyötrődtem ezen kb, majd újra belevetettem magam az életbe , a szórakozásba, és a nőkbe..(az már más kérdés h azóta volt 2 kapcsolatom)

2012. jún. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Köszi 4. válaszoló! Papám is nagyon korán elvesztette a mamámat egy szörnyű balesetben. Ő 3 gyerekkel maradt egyedül. Ráadásul tényleg egy ritka nagy szerelem volt az övék. A szívem is elszorul, mikor nézem a közös képeiket, az utolsó képeket, amin együtt volt még a család. Mindez egyik pillanatról a másikra pokollá változott. Papám nem tudta feldolgozni. Az alkoholba menekült. Sajnos én már csak ezt az oldalát ismertem. Az alkoholtól önmagából teljesen kifordult, a valaha mintaapából lett agresszív szülőt :( Azóta már ő sincs köztünk.
2012. jún. 29. 17:24
 9/26 A kérdező kommentje:
ASOT! Minden elismerésem!!
2012. jún. 29. 17:26
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek egy lányt akinek egy balesetben meghalt a barátja. Gimnázium óta együtt voltak kb. olyan 8 éve, gondolom egymás mellett akarták leéli az életüket. Sajnos szomorú vége lett, a lánynak említeni sem lehet, vagy kérdezni sem lehet erről az esetről, mert különben sír, szomorú lesz, amit teljesen megértek. Amúgy lefoglalja magát, olyan 2 éve halt meg a barátja, azóta sincs neki új.


Szerintem szörnyű érzés lehet amikor a párját elveszíti, remélem nekem sosem kell ilyet átélnem, mert nem hinném, hogy ép ésszel ezt ki lehet bírni. Engem már akkor is sírás kerülget, hogy mi lenne ha valami történne a párommal...

2012. jún. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!