Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehet feldolgozni azt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet feldolgozni azt, ha valakinek meghal a párja?

Figyelt kérdés
2012. aug. 6. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%

én tuti öngyilkos lennék, szal nem kéne ezzel foglalkoznom


a kérdésre is válaszoljak: rettentő nehezen, csak az idő segít.

na meg az is számít,hogy milyen volt a kapcsolat, mióta voltak együtt stb.

2012. aug. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 okoska31 ***** válasza:
100%

sok idő alatt. ha gyerek nincs, akkor bár keménynek tűnik, de el kell tenni a közös dolgokat. fotókat, stb-stb.

azért, hogy ne emlékeztessen folyton minden.

egy sarkot lehet hagyni, ahol ott vannak a rá emlékeztető dolgok (de ezt sem a lakás fő helyén).


Sajnos volt alkalmam nem egy családot látni, ahol gyereket veszítettek el. Ott is ezt a megoldást választották, hogy csak egy sarok volt - amolyan házi oltárként, de nem vallási értelemben - szentelve a képével, kedves tárgyaival.


És az idő - idő - idő... más nem.

Persze majd egy év múlva meg valaki újjal - az élet bár kegyetlen, de megy tovább....

2012. aug. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Fel lehet, ha nem mész el önsajnálatba. El kell fogadni a feljövő érzéseket, de tényleg nem belemenni az önsajnálatba.Mert az igazság az, hogy a gyászolók nagy része saját magát siratja, hogy most vele mi lesz. Átéltem kétszer is(igaz, nem a párom halt meg, de nagyon közeli).
2012. aug. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
minden ember külömböző! én pl nm esnék depresszioba ha igy alakulna az életem minden végzet 1 ujj kezdet! nm akartam megbantani a kérdezőt.
2012. aug. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2es voltam fnn
2012. aug. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Biztos nagyon nehéz, de én mégis egy picit ahhoz tudnám hasonlítani, amikor egy kapcsolat véget ér hirtelen, mert mondjuk az illető lebukott, hogy mással hetyegett.

Ott is megvan az a motívum, hogy hirtelen jött dolog, az elszenvedő fél nem akarta, hogy így történjen. És valamilyen szinten ott is meghal a másik fél a számomra, mert már nincs többé.


Mikor szakítottunk, folyamatosan az álmodtam, hogy az exem meghalt. Aztán rájöttem, hogy ezt biztos a tudatalattim kreálja magának, mert számomra valóban meghalt.


Persze ez csak egy párhuzam, azért egy tényleges haláleset sok szempontból más.


24/n

2012. aug. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ne zárd magadba az érzéseid, akár pasi vagy akár nő. Ha sírsz az talán megkönnyíti. Ne gubózz be otthon, s egy időre mindenképp tedd el a közös tárgyaitokat. Járj közösségbe, mindegy minek, csak hogy elterelje a gondolataid. Ha van gyerek az erőt adhat, előtte nem szabad összetörni. Idővel könnyebb lesz, akár már 3-4 hónap mulva is. Meg nem mindegy hohy halt meg. Talán kegyetlen amit írok, de igaz. Ha beteg volt és szenvedett sokat, akkor gondolj arra, hogy neki már könnyebb. Amúgy részvétem!
2012. aug. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha valóban szeretted, és vele tudtad csak elképzelni az életed, akkor közel van a lehetetlenhez. Az érzést csak kívülállóként figyeltem meg, szerencsére nem velem történt. Nem kívánom senkinek. Sokkal rosszabb, egy hirtelen szakításnál, egyszerűen egy leírhatatlan fájdalom.

1 évig beszélgettem egy ilyen női ismerősömmel. Nap, mint nap próbáltam tartani benne az életkedvet. Nagyon nehéz volt, és nagyon le is terhelt. Az egy év alatt 3 öngyilkossági kísérlete volt, egyik sem vezetett célra. (szerencsére)

Próbáltam elterelni a figyelmét egy olyanról dologról, amiről lehetetlen. Egyedül nem tudom hogyan lehet ezen túljutni. Még én sem tudnám egyedül legyőzni az érzést, bármennyi fájdalmat kellett elviselnem az életben, ami úgy ahogy megerősített belül. Ez egy olyan érzelmi állapot, ami iszonyatos fizikai fájdalmakat idéz elő. Egyszerűen nincs életkedved. Nem sima depresszió, az lenne ha jó, ha ott megállna. Kell hozzá egy kitartó barát, aki segít. Idővel a fájdalom mérséklődik, el soha nem múlik.

2012. aug. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ismerősöm, akinek meghalt a barátnője egy autóbalesetben és a lány 1 hónapos terhes volt.


Mellette voltunk 4 en barátok. Amikor lehet segítettünk ha tudtunk de sosem fogadta el igazán a segítséget.


Inkább megváltozott és már nem lett az a nagyon kedves szerelmes féle, átváltott egy másik stílusba egy lesz@rom stílusba. Talán azt tudnám mondani h eléggé elzárja az érzéseit.

Nekem a lány az egyik barátnőm volt.25/L

2012. aug. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem sikerült még és szerintem nem is fog... 2 és fél éve történt.
2012. aug. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!