Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek a házimunka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a házimunka megosztásáról?

Figyelt kérdés

Kulturált és higgadt válaszokat kérek szépen. Nem provokáltam senkit, ezért senki ne akadjon ki és ne ugorjon a torkomnak. Véleményekre és indokokra vagyok kíváncsi.


Ha megkérdezek egy nőt, hogy mondhatja-e neki egy férfi, hogy kérlek varrd meg a nadrágom, mert te vagy a nő, általában azt válaszolják: Természetesen ezt egy férfi nem mondhatja.


Ezt feltételezve mondhatja-e egy nő a férfinak, hogy csináld meg a defektes biciklimet, vagy fesd le a kerítést, vagy szereld össze az új íróasztalt, mert te vagy a férfi?


2012. aug. 25. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

jól bebiztosítottad magad :)


nekem mindegy ki mit csinál, csak fifti-fifti legyen, mert én lenyomom a melót napközben!

2012. aug. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne mondhatná azt a férfi, hogy varrd meg a nadrágom mert te vagy a nő? Szerintem ez természetes. Amugy meg 50/50 legyen, ennyi.
2012. aug. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem utasítani nem szabad se a nőnek, se a férfinek, csak kérni. az meg szerinten természetes, hogy ha varrni kell valamit, akkor megkérem a páromat, mert ő tud varrni, én meg nem. ha meg ő nem tud pl. villanyégő foglalatot cserélni, akkor megcsinálom én. amihez meg mindketten értünk azt elosztjuk igazságosan :)
2012. aug. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze, mindkettőt szokták.
2012. aug. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a kérdést, de leírom nálam általában hogy működik: Ha valamit emelni kell vagy barkácsolni, azt természetesen én csinálom meg, ilyesmit nem hagyok nőre.

A nagyon női munkákra inkább megkérem őt, mert ha pl. elkezdek foltot kiszedni egy ruhából, abból úgyis tragédia lesz :D

Az általános dolgokat pedig, mint a főzés és takarítás, felesben csináljuk, együtt. Mármint általában, most éppen egyedül csinálok mindent :D


Azt pedig egyáltalán nem nézem, hogy kire hárul a több munka, tehát nem úgy megy, hogy megszerelem a biciklit és addig nem nyitom ki a befőttet, amíg meg nem varr egy nadrágot :D Szívesen megcsinálom az ilyesmit, az asszonynak pedig addig az a dolga, hogy legyen szép és kipihent :D


Remélem a kérdésre is válaszoltam, nem csak regéltem.

2012. aug. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát, első, igaz, bebiztosítottam magam, de itt jobb vigyázni. Én nem akarok 5 normális választ helyett 50 acsarkodót, amiből még a lényeget se tudom leszűrni...
2012. aug. 25. 19:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

simán, ha a férfi mondhatja a nőnek, hogy sz0pj le, mert az meg a te dolgod. ahogyan cunnilingusra is csak a feleség bíztathatja a férjét.


a nemi szerepek már rég összemosódtak, helyet cseréltek, és a fejük tetejére álltak. kivéve a házastársi szexualitást.

2012. aug. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a szóhasználattal van a baj, mert ha azt mondod "mert te vagy a nő" az sérti az önérzetüket :D

Amúgy azt vallom, hogy meg kell osztani a feladatokat, aszerint hogy ki mihez ért vagy mit csinál szívesebben meg. A lényeg, hogy mindenki egyaránt kivegye a részét a házimunkából.


22F

2012. aug. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs rabszolgatartás! Mindenki tudja mit kell megcsinálni (önszerveződünk), és akinek reszortja, vagy ideje van rá, az megcsinálja. Nincs kiírva a hűtőre, hogy ki viszi le a szemetet, kis mosogat stb., hanem csak akinek kezére esik az megcsinálja. Persze vannak dolgok, amik jobban profilba vágnak valamelyikünknél, és akkor azt mindig ugyanaz csinálja.

Mindkettőnknek érdeke, hogy ne "szaladjon" a lakás, és ne egy putriszemétdombon éljünk, éhezve.

2012. aug. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ezt feltételezve mondhatja-e egy nő a férfinak, hogy csináld meg a defektes biciklimet, vagy fesd le a kerítést, vagy szereld össze az új íróasztalt, mert te vagy a férfi?"


Szerintem mondhatni mondhatom, de ha nem tudja megcsinálni, nem kérhetem számon. Lehet szerelőt hívni, biciklishez elvinni stb. A dolog szerintem ott van félreértve, hogy sok férfi a randin megkérdezi, tudok-e főzni. Én nem kérdezem meg, tud-e számítógépet szerelni.

2016. máj. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!