Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelmes vagyok, de akit szeretek az nős. Tegyem ki végérvényesen a pontot erre a kapcsolatra, vagy inkább harcoljak érte, s merjem felvállalni?

Figyelt kérdés
Kb. egy évvel ezelőtt az interneten "összefutottam" egy fejlett nyugati országba szakadt férfi honfitársammal. Én egyébként erdélyi vagyok. Teljesen ártatlan levelezgetésnek indult a kapcsolatunk, egyszerű levelezőtársak voltunk, de egyre inkább megnyíltunk egymás előtt s a kapcsolatot napi szinten tartottuk, mindennap több mint tíz levelet váltottunk. Kb. fél éves ismeretség után személyesen is találkoztunk egy pizzaevés erejéig, s az együtt töltött kb. két óra alatt rájöttünk arra, hogy amit egymás iránt érzünk, az több mint barátság. De ő visszament az országba ahol élt, s az érzelmeinkről nagyon sokáig nem bezéltünk, a személyes találkozás után több mint három hónapig, viszont továbbra is leveleztünk. S aztán ismét következett egy személyes találkozás, ezúttal egy ebéd erejéig, amikoris elmodtuk egymásnak azt is, hogy amit a másik iránt érzünk az több mint barátság, szembe kellett néznünk azzal, hogy szerelmesek vagyunk egymásba.. Ezzel önmagában még nem is lenne semmi baj, csakhogy ő nős, nagykorú gyerekei vannak már ugyan, s rossz a házassága is, de mégis nős, s számomra egy ilyen kapcsolat nem felvállalható, nem fér bele az értékrendembe. Aljas, szemét dolognak tartom azt, amikor házasságban élő emberek megcsalják párjukat. Már akkor, nehéz szívvel ugyan, de véglegesen meg akartam azakítani vele minden kapcsolatot, mert láttam, hogy a kapcsolatunk nem egyszerű férfi-női barátság, de talán két napig bírtuk, s aztán ismét elkezdtünk levelezni, de nem az érzelmeinkről, csak a hétköznapjainkról, olvasmányainkról, örömeinkről, bánatainkról amik nem kettőnk kapcsolatáról szóltak. Aztán következett kb. két hónpos levelezgetés után ismét egy személyes találkozás, ezúttal együtt töltöttünk négy napot a szabadságunkból, de csókolózásnál tovább nem jutottunk, mert én nem akartam többet a feleségére való tekintettel, pedig őrülten vágyom a többre is. Ő pedig vissszament ismét, s most szeretné beadni a válóperét, s hazajönni Erdélybe, s nyíltan azt is elmondta, hogy szeretne feleségül venni. Az biztos, hogy ilyen, mindent elsöprő érzést eddig még soha senki iránt nem éreztem, pedig már túl vagyok a harmincon (én független vagyok), s ezzel ő is így van. Amikor az utolsó találkozás után elváltunk, kb. két napig szinte állandóan könnybelábadt szemmel járkáltam, annyira hiányzott, pedig nem vagyok sírós fajta, sokszor évek telnek el anélkül, hogy akár egyetlen könnycseppet ejtenék. Viszont most nagyon tanácstalan vagyok. Merjem felvállalni az érzéseimet, s merjek boldog lenni vele, vagy tegyem ki a pontot a kapcsolatunk végére, most már végérvényesen, mert ő nős, s aljas, tisztességtelen dolog más házasságába belerondítani??? Kérlek, adjatok tanácsot. Talán a kívülállók sokkal jobban, tisztábban látják a helyzetemet. Köszönöm.
2009. júl. 27. 21:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
hááát.. sztem először váljon el, utána beszélhettek komolyabbról, nekemis volt ien kapcs, csak a pasi nemvolt hajlandó elválni.. abba is maradt, pedig ő volt a nagy szerelmem, de túltettem magam rajta
2009. júl. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Én ezt emelném ki az írásodból ez is a véleményem : "ő nős, s aljas, tisztességtelen dolog más házasságába belerondítani"

Ezzel nem akarlak megbántani, de én ezt így gondolom.

2009. júl. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
lehet az, de mindenhez két ember kell.. persze a saját lelkiismereted hogyan döntesz, de még mindig azt helyeslem, amit elöl írtam (1. hozzászoló)
2009. júl. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Nős, hagyd.
2009. júl. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is hagyd!
2009. júl. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
Azt írtad, hogy rossz a házassága ... Ha rossz akkor előbb utóbb úgyis vége szakad. Ha majd elválik, megbeszélhetitek a dolgokat... Persze lesz aki meg fog majd titeket szólni... de senkinek semmi köze, amíg te boldog vagy.
2009. júl. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%

Nem kívülállóként írok, mert én is hasonló helyzetben vagyok, ráadásul én is erdélyi vagyok :) Lehet, hogy megköveznek érte, de azt mondom, hogy nem érdemes beleszólni a házasság kötelékébe egyrészt azért, mert örök lelkiismeret-furdalásod lesz, másrészt mert gondolom tudod milyen érzés (nem feltétlenül tapasztalatból), ha valakit megcsal a házastársa, és gondolom te nem akarsz egy indok lenni ilyen erkölcstelen dologra.

Egyetlen megoldás az lehet, ha a pasi tényleg elválik, akkor szabad az út a szerelemnek -természetesen- lelkiismeret-furdalás és hasonlók nélkül...

2009. júl. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
39%
nem olvastam el csak a vastagbetűset mert állati hosszú de ennyire is tudok véleményt írni: egy nős ember legyen már tabu. annyi szabad pasi van a világon miért pont más férjére fáj a fogad? egy nős pasi sohasem válik el a feleségétől, csak az idődet pazarlod.
2009. júl. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%

Nős?

Na és feltalálták már a válást nem?

Nem a kőkorszakban élünk!

Legyetek boldogok!

Amúgy ha rossz a házasság mind a két fél boldogtalan,még a feleség is tehát húzz bele anyám mert így 30 fölött már ugye nem vagy egy mai csirke,és rövid az élet!:-)

Ráadásul amikor visszanézed ("életed filmjét")mindig azt bánod meg amit kihagytál belőle.

2009. júl. 28. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Neked jól esne ha jönne egy hamrmadik a házasságodba?! Gondolom nem! HELO! Ő házasságban él! Ne légy harmadik!Ne durj szét egy családot! Van még más férfi is a világon.
2009. aug. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!