Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összeköltözés után fél-1...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés után fél-1 évvel közös/külön kasszán voltatok? Hogyan osztottátok meg a költségeket?

Figyelt kérdés

Mi mindent felezünk a benzintől kezdve a zsemléig, akárki is használta el. Viszont a párom kétszerannyit keres mint én, így ha több a fogyasztás mint a keresetem akkor mínuszba megyek, neki pedig gyűlik a megtakarítása.

Nem várom el, hogy eltartson, de a fizetésemből nem tudok annyit adni, amennyi az elköltött pénz fele. Én takarékoskodnék, de ő mindennap veszi a fornettit, kólát, chipset -amikből én nem eszem- kocsival jár munkába, én gyalog. Szóval tulajdonképpen az ő kiadását is én fizetem.

Van néhány nem közös, pl. a szemüvegem magamnak fizetem ami elég drága és nem tehetek róla, hogy rossz a szemem.

Ami a legjobban zavar, hogy számontartja mennyivel tartozom neki és mindig hangoztatja, viszont mivel mindig több a fogyasztás fele mint a keresetem, folyamatosan megyek mínuszba és nem tudom megadni neki. Mit csináljak ezzel a helyzettel? Közös kasszába nem fog beleegyezni, felajánlottam, hogy odaadom neki a keresetem és csináljon vele amit akar, de nem fogadta el.

Az esetleg, hogy a blokkon kiszámolgatni, hogy a tampon az enyém, a chips az övé... a domestost meg felezzük? A vízzel ezt nem is lehet, márpedig ha ő órákig lubickol, akkor nekem ebben az esetben is alig marad pénzem.



2012. szept. 2. 18:23
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nemrég költöztünk össze, én jöttem hozzá. Korábban fizette az éttermet, a buszjegyem, stb., most lett ilyen.

A kiadásokat felírjuk és hó végén felez, a fagyiját lehet nem írja bele, de pl. a Tescos vásárlásban benne van a tamponom és a kólája is. Plusz én ellennék a Delma margarinnal de ő berakja a Bertollit, a legdrágább papírzsepit veszi amit mondjuk én is szívesebben használok, csak akkor ne rajtam hajtsa be a különbséget.

Néha elvisz erre-arra kocsival, a szervizdíjakat nem írja fel, csak a benzint. Nem foglalkozik azzal, hogy használattal arányosan számoljon.

2012. szept. 2. 19:03
 12/15 anonim ***** válasza:

Közös kasszán mi is.


Te ezt még eltűröd? Én azt csinálok a párom fizetésével amit akarok,nem érdekli mennyit és mire költök,holott én még diák vagyok,ő pedig fizikai munkát végez 12 órában.

Ilyet még nem hallotam.Nem tudok erre tanácsot adni,csak annyit,hogy menekülj mert mi lesz ha gyereketek lesz,na ne márrrr!

2012. szept. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Mi 5éve élünk együtt.

Ez a lakás az övé.

Ő fizeti a rezsit én a vásárlásokat. (kb ugyanannyiba jövünk ki)a maradék pénzével mindenki maga rendelkezik..félreteszi vagy vesz valamit magának..

Ha nyaralunk felesbe megy...

Ebből sosem volt vita.

Én ezt nem csinálnám amit te..én nem "tankolnám"az ő kocsiját ha én nem furikázok vele.

Én a cigit se veszem neki,hisz napi 2 dobozzal elszív..az nagyon sok havonta(én nem dohányzom).

2012. szept. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az előző voltam.

Szerintem is menekülj amíg nincs gyereketek...

2012. szept. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Meneküljek, de hová? Egyébként meglennénk, csak ez nagyon zavar.. ha itthagynám, akkor csak a szüleimhez tudnék elköltözni 200 km-el odébb, munkám is itt van amit nagyon nehezen találtam, azt is fel kellene adnom, mert egyedül nem tudok lakást bérelni. Meg miatta jöttem ide, tuti nem maradnék itt.

Korábban úgy gondoltam, hogy majd leginkább én vásárolok boltokban, ő pedig fizeti a rezsit. Csak a rezsi - a benzinnel együtt - baromi sok, + a párom is vásárolgat, ezt elkezdte felírogatni és forintra pontosan felez mindent. Megnézegettem, benne van a bérlete, a fagyija, a biztosítás, még az autópályadíj is, amikor munka miatt mennie kellett.

Viszont már nem is nagyon merem felhozni neki, úgyis az a vége, hogy még mindig lógok neki a júniusival is és tudja, hogy már megkaptam a fizetést. Annyit próbálok majd még vele megbeszélni, hogy a benzin, sör. stb. legyen az övé, a saját ebédemet, tamponomat meg fizetem magamnak. Csak ez meg már így nem párkapcsolat, igaz, hogy fél éve lakunk még csak együtt, de ha ezt ő a továbbiakban is így gondolja... nem is tudom, a gyerek kockás füzetének az árát is megfelezi?

Szerintem a szülei is valamilyen szinten külön kasszán lehetnek, amennyit tudok róluk az anyjának külön számlája van, bár kb. 30 év után azért csak nem felezik meg az unokának vett kisautót..

2012. szept. 3. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!