Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti hogy reagálnátok, ha így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy reagálnátok, ha így viselkedne a barátotok? Szerintetek lenne jogom azt mondani neki, hogy rosszul bánik velem?

Figyelt kérdés

Ma van a második évfordulónk. Szerettem volna vele lenni, mert azért mégis csak hosszú idő. 19 éves vagyok, ő pedig 18, ő az első barátom, neki nem én vagyok az első. Ő megbeszélte a haverjaival, hogy elmennek szórakozni, aztán ott alszanak egyiküknél. Nem volt semmi kivetnivalóm, bulizhat nyugodtan, mert megbízom benne. Csak egyszer jegyeztem meg, azt is jópofán, nem bunkózásból, hogy jó lett volna mellette ébredni. Azt mondta, hogy "hát jó lett volna". Ezután nem beszéltünk erről, hanem a kocsiját kezdte ajnározni a hátralévő időnkben. Tegnap is csak kb 3 órára láttam őt, reggelről. Aztán gondoltam, hogy még felhív, hogy rendben odaértek (másik vásorba mentek) és egyébként is, hogy mi volt velem tegnap. Nem sértődtem meg, mert végülis nem köteles óránként jeleznie, hogy mit csinál meg én is elvoltam itthon. Ma láttam, hogy dél előtt kb. fél órával volt fent facebook-on. Nem írt, sem ott, sem sms-t. Úgyhogy felhívtam egy órával később, kinyomott. Aztán mikor kicsit később visszahívott, mondta, hogy épp kajáltak és olyan tipikus pasisan elkezdtek a háttérben is beszélni, hogy "jaa ittunk tegnap...kicsit, hahaha" meg ilyenek. Egyébként is furcsán viselkedik velem, ha a barátaival van, akkor úgy menőzik vagy mittudomén. Nem szégyell, nem ez a baj, egyszerűen csak más.

Mondtam neki, hogy majd ha kibarátozta magát, akkor várom itt. Nem mondott semmit, hogy mikor, csak várjak.


Túlreagálom vagy tényleg jogosan érzem azt, hogy ez nem méltó "ünneplés" egy évfordulón? Nem tudom eldönteni... Nem vagyok rá mérges, csak szörnyen letört, mert nem együtt vagyunk.


Sajnos mostanában egyébként is utolsó helyre szorulok. Ő szerinte nem, de nem érti meg... Ha suliba megy, akkor gyakran bent marad a haverjaival, utána hazamegy, benéz mamájáékhoz is, kocsit szerel, mindent csinál... Én meg kb. este 8-kor találkozom vele, ha nem később. Kicsit rossz, mert ha meg is ígéri, hogy jön 4-re, mindig közbejön neki valami. Mindenkit előrébb helyez. Én meg csak várok rá és mindig én várok... Mert én itt vagyok biztosan. Hétvégén dettó ez van, csak akkor mással foglalja el magát... Ha megkérdezem, hogy miért nem tudna rám szakítani egy délutánt és este még egy filmet/sétát, akkor azt mondja, hogy mert csak ilyenkor van ideje és meg kell csinálnia mindent... Dehát 18 évesen egyáltalán nincsen sok dolga. Néha tényleg nem értem, mit szöszmötöl annyit... Nem akarok nyavalyogni neki, mert azzal elijeszteném.

Ha meg szépen elmondom neki, mi bánt, mindig az a vége, hogy nem csak az ő hibája, ne fogjak rá mindent. Menjek ki én is... Csak hát még első évünk alatt elvesztettem a barátaimat, mert nekem ezt fel kellett adnom érte... Nem örült neki, ha én elmentem, se délután, se este... A sok lemondás után szép lassan elkoptak a meghívások. Én nem vártam volna el ilyet, de szeretem őt. Ő is szeret.

Akárhányszor beszélünk erről, sosem jutunk sehova...


Szerintetek így van értelme és jövője a kapcsolatnak? Lényegében egy helyben toporgunk. Később sem lesz jobb szerintem, csak félek belátni... Az is visszatart, hogy nagyon ragaszkodom hozzá, mégis csak az első barátom.

Nem tudom, mi legyen.


2012. okt. 7. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Először is szólnod kellett volna, hogy ugye nem felejtette el az évfordulótokat? Másodszor, neked is lehetne életed rajta kívül, vagy nem lenne ideje szemrehányást tenni, vagy észbe kapna, hogy figyelni kellene rád.
2012. okt. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tudta, hogy van. Már beszéltünk róla a hét elején is. Igazából ha jól emlékszem akkor csütörtökön dobta fel, hogy ott alszik a haverjánál.


Nem szeretnék neki szemrehányást tenni, sosem esek neki... Nem is akarnám megbántani. Normálisan szoktam vele beszélgetni.

Akikkel meg "lehetne életem" azokat meg már elvesztettem sajnos. Most próbálom egy régi barátnőmmel visszaépíteni a kapcsolatunkat... De azért nem olyan egyszerű.

2012. okt. 7. 14:21
 3/10 anonim ***** válasza:
Ennek a kapcsolatnak már rég vége van, csak az időt húzzátok.
2012. okt. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát nem akarlak elkeseríteni, de külső szemlélőként ennek a kapcsolatnak már semmi értelme. Persze húzhatjátok még sokáig, a srác valószínű nem fog szakítani, valamiért jó így neki, kényelmes lehet ez a helyzet, de neked egyértelmű, hogy nem jó. Így akarsz élni? El tudod vele képzelni az életed? Ha nem, akkor felesleges húzni az idődet, keress valaki mást, aki méltó hozzád!
2012. okt. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A sráctól ez tényleg bunkóság,de ne várj mást mert te engedted meg neki hogy így viselkedjen,ő pedig megszokta hogy nem kell energiát befektetnie mert úgyis ott vagy neki.Buta voltál amikor lepattintottad a barátaidat,nincs olyan "szerelem" ahol azt követeljük a másiktól hogy adja fel a barátait és az életét.Azt már ki sem emelem hogy amikor ebbe belementél,nem gondoltál rá hogy mi lesz ha szakítotok?

Nos,akkor itt az ideje.

Alakíts ki magadnak egy rajta kívüli életet,járj el,szerezz új barátokat,bulizz,élj!

2012. okt. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy az én hibám.

Én teljesen meg voltam arról győződve, hogy vele szeretném leélni az életemet. Pedig nem volt mindig minden rózsás, de pont a nehéz idők kovácsoltak össze (az ő családja nem épp mintacsalád és én ott voltam mellette rosszabb helyzetekben).

Egyszerűen csak nem akartam a problémáit tetézni azzal, hogy én is veszekszem vele... Aztán ez átfordult az ellenkezőjére...

2012. okt. 7. 14:38
 7/10 A kérdező kommentje:
Meg hát az is igaz, hogy arra várok, hátha egy idő után jobb lesz és megváltozik valami. De nem tudom, hogy várjak-e vagy kezdek elölről mindent...
2012. okt. 7. 14:40
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy te figyelembe veszed a körülményeket is,ő viszont ellustult és leszar.Ha még meg szeretnéd menteni,szerintem kerekperec próbáld az értésére adni hogy neked ez így nem jó és vagy tegyen hozzá ő is a kapcsolathoz,vagy viszontlátásra.

Első szerelem,igen,nehéz-nehéz,és senki nem akar olyan kliséket hallani hogy "fiatal vagy,majd az idő,leszmégmásik" stb,de ez az igazság.

2012. okt. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Épp hívott, hogy hazaért és hogy siet. Szerintem addig összeszedem magam és elmagyarázom neki megint a lehető legérthetőbben. Aztán a reakciója szerint majd döntök valamit.
2012. okt. 7. 14:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége?
2018. okt. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!