Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális kapcsolathoz szüksége...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális kapcsolathoz szükségesek a viták?

Figyelt kérdés

2012. okt. 18. 08:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
egészséges vitázás igen, indulatos, kiabálós vitatkozás nem
2012. okt. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szükséges, de elkerülhetetlen, mivel szerencsére nem egyformák az emberek, ezért nem biztos, hogy mindenben egyetértenek. A normális kapcsolat pedig arról szól, hogy őszinték egymással a párok, és nem arról, hogy esetleg az egyik mindenre bólogat, csak, hogy ne legyen vita.
2012. okt. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, napi kétszer, reggel, és este lefekvés előtt, hétvégén háromszor.
2012. okt. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval egyetértek, csak annyival egészíteném ki, hogy próbáljatok úgy élni, hogy soha ne feküdjetek le haraggal!
2012. okt. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kell. Egyszer olvastam erről egy tanulmányt. Akik sosem veszekedtek, x idő múlva hatalmas vitájuk lett, ráment a kapcsolat, mert elfolytás volt. Akiknek kisebb,nem ordibálós vitáik voltak sokszor, ők tovább voltak együtt.
2012. okt. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák, akkor sem, ha hozzád nagyon hasonló gondolkodású embert választasz párodul.

Egy egészséges egyensúlyú kapcsolatban mindig lehetnek viták, hiszen eltérhetnek a vélemények és mindkét félnek megvan a megfelelő önértékelése és megvan a tere az önkifejezésre, tehát bátran elmondhatja, kifejtheti a véleményét.

Egyenlőtlen kapcsolatok sajátossága a bólogatás.

Valamint nagyon gyakori jelenség az elfojtott feszültségekből adódó hirtelen robbanás, veszekedés. Sokan úgy veszekednek, hogy apróságokkal szurkálódnak, de a valódi gondjaikkal valamiért nem mernek vagy nem tudnak előhozakodni.

Ennek lehetnek olyan okai, amelyek a gyerekkorban keresendőek. Autoriter nevelés például, ahol nem volt érdemes őszintének lenni, mert úgyis ő húzta a rövidebbet, vagy a hanyagoló nevelés, ahol hiába volt őszinte, senki nem próbálta megérteni vagy egyáltalán foglalkozni az érzéseivel. Mindkettőben közös, hogy a gyerek (ma már felnőtt) gondolatai, érzései magasról le voltak tojva.

Ez felnőttkorban is megmaradhat, így a jelenlegi kapcsolataiban, például párkapcsolatában sem nagyon tudja megfogalmazni, mit szeretne, mit gondol, csak gyűlik a feszültség benne, ami vagy apró szurkálódásokban kerül felszínre, vagy egy nagy kirobbanó veszekedésben.

Emellett elképzelhető, hogy a párkapcsolatában sem egyenlőek az erőviszonyok, így marad ez a felállás.

2012. okt. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

09:09


vita meg veszekedés között azért van különbség. Előbbinél nincs harag, utóbbinál meg van!

2012. okt. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem a viták szükségesek, hanem az, hogy a nézeteltéréseket tudjátok kezelni, megbeszélni!

Fölösleges azért vitát kreálni, mert "jót tesz egy kapcsolatnak". Ha nincs vita, az sem jelenti egyből azt, hogy "elfojtott indulatok vannak". Viszont ha van valami, amiben nem értetek egyet, azt tudni kell kezelni.

Nekünk a párommal is szoktak lenni kisebb összezördülések, de mindketten készek vagyunk bocsánatot kérni, és nem emelt hangon, hanem higgadtan megbeszélni a dolgokat.

Nem vagyok a híve annak sem, hogy "egy kapcsolatban ha nincs egyetlen vita/veszekedés sem, akkor rámehet az egész, és szakításhoz vezethet".

Volt olyan kapcsolatom, amiben a fiú sosem emelte fel a hangját, soha semmiben nem ellenkezett velem, és én sem vele, de csak látszólagos volt az egyetértés, és a végén robbant... Mert ő nem merte előhozni a bajait, és egyszerűen nem beszéltünk soha semmilyen problémáról. Annak vége is lett.

De a mostani párommal nincs ilyen jellegű gond, mert nem érzem azt, hogy elfojtott érzelmek, vagy eltitkolt problémák lennének, amiket nem merünk megbeszélni.


Szóval még egyszer: Normális kapcsolathoz szükséges, hogy az emberek a konfliktusukat kezelni tudják.

2012. okt. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Nem a viták szükségesek, hanem az, hogy a nézeteltéréseket tudjátok kezelni, megbeszélni!"


Azt hiszem, fogalomeltérések vannak. A nézeteltérések megbeszélését én vitának vagy megvitatásnak szoktam mondani.

Sajnos a vita és az összeveszés szavakat sokan keverik, így a vitatkozás elég negatív kicsengésű szó lett és negatív érzelmekkel teli szócsataként értelmezik a legtöbben.

Javítsatok ki, de úgy tudom, a vita egyáltalán nem veszekedést jelent, hanem pont a nézeteltérések okainak kifejtését, végül ezek tisztázását.

2012. okt. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9-es válaszoló!

A vita sokszor erős indulatokkal van fűszerezve, illetve érvek-ellenérvek sorakoznak egymás mellett. Ha vitatkozik két ember, akkor ütköztetik a nézeteiket, és ha az egyik elkezdi: "szerintem ...", akkor a másik folytatja: "de nem, mert ..." És nem feltétlen jelent megoldást. Néha csak úgy zárul le, hogy "jó, akkor hagyjuk". A gyengébb enged az erősebbnek, még akkor is, ha történetesen neki van igaza.

Viszont a konfliktusokat lehet kezelni sima beszélgetéssel is, amiben nem kell indulatokkal dobálózni, meg vagdalkozni. Igen, a vita az egy pejoratív kifejezés már. Ezért írtam azt, hogy szelíden, normális emberi beszéddel is meg lehet oldani a problémákat.

Az lenne a megfelelő, ha egy ilyen beszélgetés alkalmával mindkét fél elismerné a hibáját, és kész lenne változtatni. Illetve ha a probléma okát együtt tudnák rendezni.

Ja, és én tudom, hogy a vita nem = a veszekedéssel.


Üdv, a 8-as.

2012. okt. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!