Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 32 leszek, a párom 24, fél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

32 leszek, a párom 24, fél éve vagyunk együtt. A családja nem kedvel (pedig náluk is megvan a korkülönbség, anyuka 12 évvel idősebb) Próbálnak szétszedni minket, a párom meg engedelmesen asszisztál és az van, amit anyuci-apuci mond. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
szerintük túl sokat vagyok együtt a fiukkal, miattam rúgták ki az egyetemről stb. , pedig aztán végképp semmi közöm ehhez és amikor összeköltöztünk, anyuci fogta magát és szétköltöztetett minket és a párom nem csinált semmit.Folyton elrángatják mindenféle ürüggyel, hogy segíteni kell meg ilyenek, engem levegőnek néznek, az, hogy esetleg mi terveztünk vmit, az őket nem érdekli. A párom meg engedelmes kiskutyaként fut haza. Mert függ tőlük, mert eltartják, mondta, mikor ezt problémaként jeleztem neki. Legutóbb egy szó nélkül eltűnt, csak egy sms-tküldött, hogy lelépett anyucival, max 1 napra - ennek 5 napja. És mindig ez van, megy a vetítés, csak úgy eltűnik és nem mondja meg, mikor jön haza. Totál ki vagyok borulva, nyugtatókat szedek, bőgök, így még nem aláztak meg életemben. Úgy érzem, vannak ők meg vagyok én, kizárva a párom életéből, sosem leszünk család, sosem lesz közös életünk, jövőnk, pedig mindig családra, gyerekre, szeretetre vágytam. Többször akartam szakítani, de eddig nem tudtam elhagyni, pedig talán jobb lenne. Nem értem magamat. Mi a fenét csináljak?????
2012. nov. 5. 12:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Hagyd el, max. 18 év múlva úgy is elhagy, szinte 99%!
2012. nov. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
17%

32évesen még egyetemre jár, illetve csak járt, mert ott hagyta, feltételezem nem munka mellett levelezőn.

Az anyja költöztetett szét titeket és ilyen mértékben függ a szüleitől... én nem szeretnék magamnak egy ilyen férfit :)

2012. nov. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Na várjunk, én úgy értelmezem, hogy te vagy a 32 éves nő és a párod a 24 éves fiú. Akkor viszont nem nagyon csodálkozom a helyzeten, hiszen még szinte gyerek, én magamról tudom, hogy 30 éves nő létemre már olyan kisfiúsnak látom a mai huszonéves srácokat, komolytalanok, javarészt ilyen korban még tanulnak, nyilván a szüleiktől is függnek egy részben. Persze amit a te párod csinál, az nem normális, de nyilván nem nőtt még föl hozzád agyilag, nincs értelme erőltetni ezt a kapcsolatot, csak bosszúságot és fájdalmat okozol magadnak. Keress inkább korban hozzád közelebb állót, vagy legalább tapasztald ki, hogy ha fiatalabb is, de agyban azért legyetek egy szinten!
2012. nov. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ő még csak 24, ő jár egyetemre (ill. járna, ha nem rúgják ki,, mert ellinkelte). Én melózom. Ő nem hagyna el, azt tudom, hűséges típus, csak nem akar felnőni, mert így gyerekként rohadtul kényelmes, ki lehet használni a szülőket (anyagilag) meg engem (érzelmileg és szexuálisan)...
2012. nov. 5. 12:34
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen, azt hiszem, ki kéne szállnom. Csak nehéz, ha szerelmes vagy. Meg olyan fajta vagyok, aki akkor is kitart, amikor bárki más feladta volna.Ergo magamat szívatom...
2012. nov. 5. 12:37
 6/21 anonim ***** válasza:
Szerintem itt alapvetően nem is az a probléma, hogy a szülők ellenzik a kapcsolatot, hanem hogy a barátod is olyan komolytalan és már már számító, amilyen. Kihasznál téged, a szüleit, de neked nem kellene ezt eltűrnöd. Nem hiszem hogy érzelmileg annyit kapsz vissza, ami mindezt ellensúlyozná, én nem ezt vettem le az írásodból. Nagyon nehéz ez, de gondolom lassan te is családot akarsz, szerintem ne vesztegesd az időd egy ilyenre, ennek nem lesz jó vége. Sajnálom nagyon, de a leírtak alapján én ezt látom. 3. voltam.
2012. nov. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igen, ha magamba nézek, én is így látom. Csak nehéz elfogadni. Ámítom magam. Ő mindig azt mondja, tartsak ki, küzdjek értünk. De ha őtőle nem kapom ugyanezt, akkor cseszhetem. Csak elvett tőlem, szeretetet, energiát és vissza nem igazán kaptam. Kicsavart és most itt állok egy újra és sokadjára szétesett élettel. Gondoltam, egy utsó nagy elbeszélgetést még kezdeményezek és megmondom neki, hogy ha vmit akar még tőlem ebben az életben, akkor bizonyítson, mert én feladom...
2012. nov. 5. 12:58
 8/21 anonim ***** válasza:

Nem kihasználásról van itt szó szerintem, legalábbis nem feltétlenül.


Ellenben sajnos nem tudok túl jókat mondani. A párod gyerek még, azért van ennyivel idősebb nővel; egyszerűen kell neki anyuci, és azt tapasztaltam, hogy ezek az emberek nem változnak meg egyhamar. Szüksége van arra, hogy mások döntsenek helyette, nem képes felelősséget vállalni a tetteiért. A számára legkönnyebb döntést hozza, ez pedig, hogy nem szegül szembe a kenyeret nyújtó kézzel. A szülei meg benned látják a bűnbakot a saját elcseszett nevelésükért.


Ha a leendő fiam egy nő miatt kirúgatja magát az egyetemről (félre ne érts, nem mondom, hogy egyáltalán szereped volt ebben, de a szülei ezt hiszik), én a fiamat fogom tarkón b*szni, nem a lányt, és magamat fogom sírva leköpni a tükörben. Akkor ugyanis tudni fogom, hogy a nevelésem olyan embert eredményezett, akit 24 éves férfi létére befolyásolni tud akárki. Az utolsó dolog lenne, amit csinálnék, hogy eltiltsam a csajától, elvégre akkor a tanulás lehetőségét venném el előle, és ugyanazt a felfogást folytatnám, ami odajuttatta: döntenék helyette.


Összefoglalva a párod szülei idióták, de sajnos ez a te szempontodból mindegy, ugyanis a párod jó alany hozzá. Próbáld kívülről szemlélni a dolgokat, és gondold végig: egy a kapcsolatát komolyan gondoló felnőtt férfi ember csinál ilyet? Ha fontosabb lennél neki, mint anyuci reggelije, akkor egy férfi engedi, hogy a szülei így viselkedjenek? Szerintem én nem számítok egy kimondott határozott jellemnek, de a földön még nem született olyan ember, aki le tud beszélni a páromról, ha én nem akarom! Egyébként ne haragudj, de azon is elgondolkodtam kicsit, hogy 32 évesen TE mit keresel egy ilyen kapcsolatban egy ilyen srác mellett?

2012. nov. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Mit keresek vele? Jó kérdés... Talán mert alapból anyáskodó vagyok - tehát jó alany egy ilyen pasihoz, mondhatni a zsák foltja vagyok. Közhelyes lenne szerelemmel meg ilyenekkel érvelni, de ez is benne van. És az is, hogy nekem aztán tényleg nincs senkim ( a szüleimmel nagyon rossz a kapcsolat, nem tartjuk a kapcsolatot és jobb is így), csak ő. Kapaszkodom. Nagyon akarom, hogy valaki szeressen és valakit szerethessek. De úgy tűnik, ezúttal sem jön össze...
2012. nov. 5. 15:21
 10/21 anonim ***** válasza:

"mondhatni a zsák foltja vagyok"


Fuh, pont erre akartam célozni, de látom van önkritikád, nagyon helyes! Ilyenkor általában sértődés a reakció, de úgy látom, te okosabb vagy.


Az az igazság, hogy mocsok mód emlékeztetsz egy lány ismerősömre, ő az ilyen kis édes, gyerekes, prüntyögős aranymókusokat imádta mindig, ami addig tök jó volt, amíg nem kellett az illetőnek férfiként viselkednie. Ott is idősebb volt a lány, de ott csak két évvel. Sok a hasonlóság. Nyögvenyelős vége lett, ne akard.

2012. nov. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!