Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jól működő párkapcsolat két...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól működő párkapcsolat két különböző nemzetiségű ember között?

Figyelt kérdés
Van itt olyan férfi, nő, akinek a párja nem magyar?
2012. nov. 13. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
igen van. az én barátom például albán.
2012. nov. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Veszélyes, ha más kultúrából származnak.

Mondjuk hindu, muszlim Arab, kontra Európa.

2012. nov. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Enyem angol ( itt elek) es nagyon FURA , teljesen mas mint az otthoni pasik.

Nem is vagyunk meg igazan jol :(

2012. nov. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a barátom német és nagyon jól megvagyunk. Szeretem őt. Meg kell hagynom, hogy ő az a férfi, aki igazán a tenyerén hordoz, eddig senki sem volt velem ilyen figyelmes és rendes. Még ért is magyarul, illetve néhány szavat tud mondani is. 21L
2012. nov. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
az én barátom is német. Itt tanul Magyarországon, és tud egy kicsit magyarul. Még senki sem volt velem olyan figyelmes, és udvarias mint ő. Nagyon jól megvagyunk, csak a későbbi anyagi hierarchiától félek kicsit. Ő sok mindent megtehet, nekem be kell húznom a gatya szíjat. Ezt kicsit nehezn érti meg.
2012. nov. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos egyelőre nem jött össze hosszú távon. Az első öt-hat évben kiválóan működött, de a gyerekünk születése után egyre nehezebbé vált a helyzet, és az utolsó öt évben már teljesen elhidegültünk egymástól.


Az okokat keresve több dolgot, vagy ezek kombinációját tartom elképzelhetőnek:

- Kezdetben egy harmadik országban éltünk, ahol mindketten idegenek voltunk, a hasonlóságok köztünk sokkal feltűnőbbek voltak, mint a különbségek, később azonban az ő országába illetve Magyarországra költöztünk, ahol a kulturális különbségek nagyon felerősödve váltak érezhetővé.

- A gyerek születése kapcsán felerősödtek az eltérő neveltetésünkből fakadó szocio-kulturális különbségek, a különböző elképzelések a családról stb.

- A férjem, ígéretével ellentétben soha nem tanult meg magyarul, jelentős mértékben hátráltatva ezzel gyermekünk magyartanulását is, illetve számomra egyértelművé téve, hogy mennyire nem akar erőfeszítéseket tenni nyelvem és kultúrám megismerésére. (Én az övét tökéletesen ismertem már megismerkedésünk előtt.)

- Amik talán egyszerű kulturális különbségek voltak (érzelmek ki nem mutatása elsősorban), egyre inkább elutasításnak tűntek.


Persze minden kapcsolat tönkremehet, nemzetiségtől függetlenül, és nem kizárható, hogy amúgy sem tartott volna örökké.


Mindenesetre a házasságom kudarca ellenére a jelenlegi partnerem, akivel másfél éve vagyok együtt, sem magyar. Sajnos egyelőre nem beszéljük egymás nyelvét, de mindketten tanuljuk, és természetesen van olyan nyelv, amelyet mindketten beszélünk. Esetünkben a földrajzi távolság a töredéke a korábbinak, és a két kultúra is némileg közelebb áll egymáshoz, és a közösségi élményeink is hasonlóbbak. Szeretjük egymást, és szeretnénk, hogy működjön. Az idő elmondja majd a többit.

2012. nov. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

van

a ferjem thai es jol vagyunk :)

2012. nov. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Nem azt mondom,hogy nem működhet, csak azt, hogy óriási a kockázat!
2012. nov. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én párom mongol. Nagyon jól megvagyunk, mindig ilyen embert szerettem volna az életembe :) A családját is nagyon szeretem, ők teljesen befogadtak, nem úgy mint az előző (magyar) párom szülei, ők mindig lekezeltek és úgy beszéltek velem mintha fogyatékos lennék...
2017. ápr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!