Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek hogy 'megváltozzon'?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek hogy 'megváltozzon'?

Figyelt kérdés

A barátnőm nagyon csúnyán beszél minden második szava ba*dmeg, k*rva, vagy g*ci és ezeknek az ötvözete úgy használja ezeket a szavakat mint más az 'és' vagy 'vagy' ot...


Mikor kettesben vagyunk nem zavar annyira mint mikor mások is hallják, pl buszon , utcán v vhol. A baráti körömbe is szégyenlem a dolgot, hogy így beszél . Jó mi se vagyunk szép szájúak elhangzik 1-2 ba*meg meg stb de nem az h folyamatosan úgy beszélnénk. Már volt erről burkoltan szó, és mondta hogy nem tud változni meg hogy nála ez az alap, és nem akar mindig erre odafigyelni .. Azt még nem mondtam , hogy engem kifejezetten zavar... Hogy mondjam meg neki? vagy mit kéne tennem? Mondjam meg neki így slussz passz, hogy irritál hogy csúnyán beszél, főleg mások előtt?


A lány egyébként most lesz 17 én 19 vagyok.


2012. nov. 17. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ismerek ugyanilyen nőt, csak idősebben. Ő 30 éves. De senkit nem zavar a családjában, szóval neki ez megszokott.

Igazából ha így szokta meg, akkor nehéz lesz róla leszoktatni, de felhívhatod a figyelmét rá, hogy nem illik így beszélni, csúnyán hangzik a szájából és igen csak lejáratja magát is, meg aki vele együtt van azt is, szóval viselkedjen kultúráltabban.

2012. nov. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a családjából hozta ezt, hiszen ha nem tud erre odafigyelni, meg ez neki "alap", akkor gondolom nem csak a haverokkal, suliban kommunikál így. Sajnos vannak olyan családok, ahol a szülők már a kisgyerekek előtt is folyamatosan káromkodnak, és később az se zavarja őket, ha a gyerek is így beszél. Az ilyen gyerekeknek/fiataloknak tényleg ez a "természetes", hiszen otthon se szólnak nekik érte, és manapság már egymás között is sok fiatal így beszél, gondolom a baráti körében is ez a divat.


Teljesen megértelek, hogy zavar ez téged, én mondjuk alapból nem szeretem a csúnya beszédet, de ha néha becsúszik egy-egy olyan szó egy mondatba, azt még elviselem (a barátom is szokott néha). Ha viszont már mások előtt kellene szégyenkeznem miatta... hát, én így nem szívesen folytatnám a kapcsolatot.


Leülnék vele beszélgetni, hogy ez engem nagyon zavar, kínosnak érzem társaságban, és ha nem tud, nem akar ezen változtatni, akkor inkább fejezzük be.


20/L

2012. nov. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

igen otthon is így beszélnek sajna :S


Beszélek majd vele, hátha meg tud változni, mert ez igazán nem olyan dolog hogy olyan nehéz legyen rá odafigyelni..

2012. nov. 17. 13:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Gondolom a tanáraival, vagy valami hivatalos ügyintézésnél, kisgyerekekkel, vagy a nagyszüleivel azért csak nem így beszél.


Ha ilyen esetekben meg tudja válogatni a szavait, akkor máskor is meg tudná. Persze nem azt mondom, hogy egyik napról a másikra teljesen leszokik róla, de szerintem lehet ezen változtatni. És kellene is, lassan felnőtt nő lesz, majd a munkahelyén is így fog kommunikálni?

2012. nov. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!