Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összetett kérdés, mit tegyek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összetett kérdés, mit tegyek, hogyan lehet megváltozni és megváltoztatni jó irányban a dolgokat? (Bővebben kifejtem)

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a barátommal. Most van a második eset, hogy „szakítunk”. Nagyon sokat veszekszünk, nem tudunk összekovácsolódni, nem tudom, hogy ezen lehet-e változtatni. Szeretjük egymást, Ő is nagyon ragaszkodó, én is. Bár Ő a fiú, kicsit néha pont fordítva viselkedünk. Úgy értem én vagyok az, aki menekül, nem akar beszélni, Ő szokott mindig addig beszélni míg ki nem békülünk. Mostanában úgy érzem, nem figyel rám. Rajta kívül senki nincs, akivel megoszthatnám a problémáimat, de őt meg már nem érdekli. Állást keresek, emiatt feszült vagyok, itthon nemhogy segítenék az előbbrejutásomat, még akadályozzák is, és lassan Ő is inkább ez a kategória. Azt állítja, neki ehhez semmi köze, nem neki kell megoldania. Persze, hogy nem, de attól még kiállhatna mellettem a bajban, nem? Lényeg, hogy most nem találkozunk egy ideig.

Másik nagy gondom, hogy mióta szexuális életet élek, folyamatosan fájdalommal jár. Visszatérő hüvelyi gyulladás és még hugyhólyaggyulladás is van. 21 éves vagyok és már 4 éve szenvedek. Rajta kívül ezelőtt csak egy párom volt 10 hónapig, aki megcsalt... Na igen ez a másik, emiatt beteges féltékenység alakult ki bennem, még ha csak véletlen rá is néz a buszon egy nőnemű lényre én ugrok. DE visszatérve, a szexszel is problémánk van. Ugye a fájdalom miatt, meg alapból nekem kicsit kevesebb a vágyam, mint neki, aki férfi, így nem vagyok kezdeményező. Egy orvos se tud segíteni... :( Mindig visszatér a betegség. A barátom ki van akadva, azt hiszi nem kívánom, meg hasonlók. Ráadásul szerintem még így is mindig én adok többet szexuális téren, mintha jobban érdekelné, hogy neki jó legyen.

Igen. Elég bonyolult a történet, remélem azért tudtok valami hasznos tanácsot adni?

Leírom hát kérdéseimet: Miért nem figyel rám? Hogyan tudnék meggyógyulni? Hogyan győzzem le a beteges féltékenységet? Hogyan értessem meg vele, hogy férfiaknak és nőknek (főleg ha nem élvezik) kicsit különbözőek az igényeik szexuális téren?


2009. aug. 15. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Bár én kicsit fiatalabb vagyok nálad (18), azért megpróbálok neked tanácsot adni.

Minden ember egy kicsit önző és a saját érdekét nézi. Ha gyakran feszült vagy az álláskeresés miatt, akkor az emberek annyira nem keresik a társaságod. Így a párod sem, ezért ha kicsit jobbkedvű és nyugodtabb lennél, akkor talán több figyelmet és szeretetet kapnál.

A féltékenység a kapcsolat természetes velejárója, ezt elfojtani teljesen nem tudod, és az lenne rossz, ha nem lenne féltékeny. A pasik olyanok, hogyha szembejön velük egy csaj, akkor megnézik. Ezt nem tudod meggátolni. Viszont ha belegondolsz, akkor rájössz, hogy a párod szeret téged és te kellesz neki, nem más nő. Ha nem így lenne, akkor nem lenne veled.

Gondolom tud a párod a problémáról, ami miatt nem kívánod vele annyiszor a szexet. Ha még nem, akkor mindenképp mondd el neki. Ha szeret, akkor meg fog érteni. Ha meg nem élvezed, akkor NE szexelj vele, csak akkor, amikor te is szeretnéd. Ne miatta menj bele a szexbe, hanem magad miatt.

A betegségeddel kapcsolatban pedig azt javaslom, keress fel még több orvost, ne add fel, valamelyikük csak tud segíteni.


Remélem tudtam neked segíteni.


18/L

2009. aug. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszodat.

Tudja a problémát, sajnos éppen neki is fájdalma van miatta, és persze csak most fogja fel milyen sz@r is nekem, mikor neki is fáj...

A féltékenységgel kapcsolatban meg annyit, hogy én nem tudom ezt elfogadni, h minden pasi megnézi a nőket. Nekem iszonyatosan fáj, alapból nem vagyok magammal megelégedve, hogyan tudnék, ha közben Ő még bámulja is a csajokat, mikor velem van. És én mindig észreveszem, hiába hazudja azt, h csak nézi ki van a buszmegállóban meg stb. Egyszerűen így nem lesz semmi önértékelésem, hogyha Ő így viselkedik :(

2009. aug. 15. 14:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia !

Igen , kiállhatna melleted a bajban , csak nem minden pasi teszi ezt meg . Szerintem , lehet h kihült a kapcsolatotok és már nyűg neki ez az egész "jóban rosszban együtt" dolog.

Szerintem , az hogy fáj a sex , hogy visszatérő gyulladások vannak nem okozhatja a tüneteket lelki ok ??? ( pszichés ok ) vmi amit nem tisztáztál le magadban ??? vagy tudat alatt bánt ami a sexel kapcsolatos. Én azt gondolom hogy a betegségeket mi magunk okozzuk az elfolytásainkkal ( és most lehet h sokan nem értenek velem egyet )4 év az hosszú idő.Szerintem érdemes felkeresned egy szakembert ( szexuálpszichológust) akinek el tudnád mondani hogy mi a gond. Az hogy a barátod hogyan éli meg hogy veled most ez van , ez sajnos csak rajta múlik , pontosabban ha igazán szeret és kellesz neki akkor nem hiszem h ebből probléma lenne , ha meg máshogyan alakul a dolog ( szakítás ) akkor érdemes rajta túllépned és minden erőddel arra koncentrálni hogy meggyógyuljál =).

Peregjen le rólad az hogy más nőket is megnéz és féltékeny vagy emiatt . ( hozzáteszem ha ennyire bámulja a csajokat akkor csinálhatná finomabban is nem ennyire feltűnően ... ) Hidd el magadról hogy jó csaj vagy légy magabiztosan megrendíthetelen a jónőségedben =)Remélem tudtam vmennyit segíteni !

23/L

2009. aug. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Honnan tudod, hogy jócsaj vagyok?:P Állítólag az vagyok, de én rohadtul nem érzem így, na mindegy.

Minden választ KÖSZÖNÖK ELŐRE IS! Ezért többször már nem írom le, h köszkösz :D

2009. aug. 15. 20:30
 5/5 anonim ***** válasza:

19:52 -es bejegyzést én írtam !)


=)Nem azt írtam hogy jó csaj vagy ( azt majd a pasid nyomatékosítja benned , hisz erre IS való =) ) hanem hogy HIDD EL MAGADRÓL hogy jó csaj vagy azaz legyen önbizalmad. Az nagy különbség =).

23/L

2009. aug. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!