Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megcsalás? Bizalmat újból...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megcsalás? Bizalmat újból kiépíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ez elég nehéz helyzet, azért írok ide, mert talán jól esne egy-két véleményt olvasni, az ember nehezen beszél a közvetlen környezetének ilyenekről, mikor még magának is alig meri bevallani.


A párommal fél éve vagyunk kapcsolatban. Leszögezendő, hogy ez sajnos távkapcsolat. Egy véletlennek köszönhetően megismerkedtünk, összejöttünk és odáig fajultak a dolgok, hogy azt mondhatom szerelmes lettem. Mindketten úgy álltunk hozzá a dologhoz, hogy záros határidőn belül megoldást kell találni a távolságra, van már tapasztalatunk e téren, hosszú távon nem kivitelezhető, és nem is szeretnénk. Tervezgettünk, sokat. Amikor együtt vagyunk, minden szuper, szex, egyéb időtöltés stb.

de a köztes időszakok ellaposodtak. Én úgy éreztem valami változás zajlik éppen, hülyézzetek le, de szerintem egy nő mindig megérzi, ha valami nem okés. Elkárhoztam, beléptem a profiljára. Sokk. Bazi nagy sokk. Kiderült, hogy a barátainak azt mondta, hogy már nem is vagyunk együtt, elég lekezelően beszélt rólam úgy általánosságban + elég sok "nincs kedved meginni vmit?" meg "unatkozom", miközben lehet, hogy épp beszéltünk.

Bevallottam bűneimet, beszéltünk róla. Azt mondta, hogy a barátai nem értik, hogy miért tart fenn egy ilyen távkapcsolatot, és úgy találta egyszerűbbnek, ha ezt mondja nekik. Csak az a baj, hogy ez sok mindent nem magyaráz meg. Összetörtem, de tényleg, hideg zuhany. Azóta próbálom összerakni magam, de nem tudok bízni benne. Kezdek kifordulni magamból, és nagyon frusztrál. Alapvetően azt gondolom a megcsalásról, hogy ha valamelyik fél férelép, és nem akarja, hogy a párja megtudja, nem fogja soha megtudni, ezért nagyrészt kár is izgulni. De most, hogy benne vagyok, valahogy nem ilyen könnyű. Látok magam előtt egy helyes döntést, de ólomból vannak a lábaim, és nem tudom megmozdítani...

Van önbecsülésem, tudom, hogy merre hány méter, tudom, hogy ebből is ki lehetne gyógyulni, de én őt szeretem. Mindent tagad egyébként. Mindenre van magyarázat. Jó emberismerő vagyok, de a saját helyzetemet nem látom...

Nem látok logikát benne: miért jön el hozzám súlyos forintok árán, ha nem csak én kellek neki, vagy nem szeret? Rosszul teszem fel a kérdést? Nem áll össze.

Beszéltem vele erről. Nehéz, mert mondják, hogy ilyenkor az ember csak egy dolgot akar hallani és addig üti a másikat, amíg ki nem mondja, hogy igen megcsallak, még akkor is, ha nem igaz, csak szabaduljon már. Nem akarom kínozni, de igazságért kiált minden sejtem, holott sosem lehetsz biztos benne, hogy megkapod.


Bocsánat, hosszú lett és tagolatlan. Melyik hangra hallgassak? Tűnjek el, mint szürke szamár... újra fejest ugorván ebbe az egész párkeresési mételybe, vagy... vagy?


2012. nov. 20. 03:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy miért pont a megcsalás dolgon aggódsz. Iszonyatosan szánalmas, hogy így beszél a barátai előtt rólad, és nem vállalja már fel a kapcsolatotokat, ráadásul olyan nevetséges magyarázattal, hogy "ők nem értik". És akkor mi van? Kötelező azoknak minden érteni, és meg kell nekik felelni? Nem tudom hány éves, de ez még egy pisis tinifiútól is sok lenne. Gyenge jellem. Ezen kellene inkább elgondolkozni, nem pedig teóriákat gyártani a megcsalásról (bár megértem, hogy ha kinéznéd belőle).


Ne haragudj, lehet, hogy nem esik jól, amit írok, maximálisan tudom, hogy mit érzel, voltam már hasonló szituban, de sajnos úgy látom a dolgokat, ahogy leírtam. Rémesen gyenge jellem és/vagy nem szerelmes. Ennyi. :/

2012. nov. 20. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Értelmes nő vagy,lásd meg a káoszban,hogy olyan FÉRFIra van szükséged,aki büszke arra,hogy a párja vagy.Ez a pasi nincs készen egy kapcsolatra,ha a barátainak akar eleget tenni azzal,hogy alázza a "párját".Ha valaki ezt teszi,attól ráadásul távol állnak az érzelmek...Tudom,könnyű ezt mondani,de zárd ki az életedből,ezek a tüskék csak még mélyebben sebeznének.
2012. nov. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!