Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a különbség a szeretet és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség a szeretet és a szerelem között?

Figyelt kérdés

A barátátommal 2hete járunk és tegnap azt mondta h szeret!

De sztem ennyi idő után nem szerethet maximum csak szerelmes lehet.


2008. máj. 25. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
A szerelem sokkal több, mint egy egyszerű szeretet. Szerelmes akkor vagy, ha vonzódsz hozzá, hiányzik a társasága, vele akarsz lenni szinte mindig stb. A szeretet meg egy sima érzés amit bárki iránt érezhetsz: barátok, család, talán a kedvenc játékod :) vagy éppen kutyád/macskád akárki. :)
2008. máj. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
2 hét után szerethet, de nem szerelemből. Szerelem az erősebb érzés. Szerelmes abba az emberbe vagy akivel eltudod képzelni a jövőt és tudod, hogy nélküle csak boldogtalan lehetsz és tudod, hogy mást soha nem tudnál annyira szeretni:)
2008. máj. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit kevered a fogalmakat (vagy ő keveri).

Az, amit 2 hét után lehet érezni, a vonzódás. Érdekesnek talál, szeretne ismerkedni, stb.


A (későbbi) vágy egy olyan hormonkoktél eredménye, amely egészen más tudatállapotba képes hozni mindkettőtöket. Ha még nem tapasztaltad, majd meglátod. Meg fogod ismerni, ne félj :-)

De ez úgy működik, mint egy kábítószer - és ezért hozzá is lehet szokni. Idővel bizony csökken...


A (még későbbi) szeretet pedig megint egy másik hormon hatása - HA kialakul. Ez viszont már tartós lehet...

2008. máj. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Vegulis minden embernek maskepp nyilvanul meg h mi a szeretet es szerelem. nem mindenkinek ugyanaz.


En pl ugy erzem h egyszer voltam szerelmes...Jartam valakivel, o volt az elso szerelmem is, meg agyban is, a lelkem magam mindenem odaadtam neki, es mindent megtettunk volna egymasert a vilagon.

Par evig tartoitt a dolog, akkor is folyton szakitasokkal, mert mindenki irigy volt, es mindenki meg a szulei is probaltak szetvalasztani.

En ugy erzem o volt igazi szerelem.Nem tudom az eletem elkepzelni nelkule..Most is joba vagyunk, de veget vetettunk a kapcsinak, mert lehetetlen... meg csak egyetemen vagyunk, nem tudunk megelni a sajat labunkon es igy nem lehet, mert a szulei kitagadnak, mert az anyja "kivalasztott" neki egy feleseget mar..ilyen dilis. s mast nem fogad el.Vele mar nem ugyanaz az erzelem..de o volt az aki ugy megdobogtatta a szivem ahogy utana senki sem tudta.

Van aki csak egyszer tud szerelmes lenni, van akinek tobbszor elofordul.


MAr majdnem 2 eve baratom van, es ot szeretem. Vele is akarok maradni, es tudom h annyira mely szerelem sosem lesz...mint a masikkal.

Amit akarok mondani, h lehet soha nem lesz ebbol szerelem, es lehet h o lesz az igazi, v az egyetlen v akarmi.

De az a szerelem, mikor elmegy es mindig hianyzik, mikor nem tudod elkepzelni az illeto nelkul az eleted.Mikor mindenen at harcolnal erte, es extremebb esetekben akar az eleted adnad erte..v epp hagynad h massal boldog legyen..csak h ot boldogan lasd.

Ez szerelem.

A mostani baratommal 1 hete jartunk es mondta h szeret...de azert mert szakitani akartam, mert bedumaltak, h megcsalt.(irigy emberek)

Es mikor elakartam menni mondta h szeretlek, ne menj el.

Es vegulis egyedul azertt maradtam, pedig tudtam h 1 hete nem szerethet.Az idovel alakul ki.

De tudtam h maga mellett akar tartani mert mar egy erosebb dolgot erez mint csak szimpla vonzalom.

Ez lehget a ti esetetekben is, h a srac egy alaposabb komolyabb dolgot akar kialakitani, vagyis szerelmet.

2008. máj. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha valakit szeretsz, abban benne van az, h vigyáz rád, szeret veled lenni, kíván, hozzátartozol.. de ha szerelmes, akkor téged akar! Ez olyan.. hogy nem mindig szerelmes az ember! Főleg nem fülig :)
2008. máj. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy megkérdezném a többi válaszadótól, hogy akkor ha egy pasi már két hét után szerelmes , akkor az csak fellángolás?
2008. máj. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
68%
Fél liter vodka.
2008. máj. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

hát én eddig az összes fiúmat szerettem, abból kettőt nagyon, de csak egybe voltam igazán szerelmes akit még midnig nem felejtettem el. más sztem egy fiút szeretni, mint egy barátnőmet vagy fiú barátomat, vagy a családomat...stb.

és lehet hogy tényleg szeret téged!! attol függ szetem. ha csak 2 hete ismeritek egymást és 2 hete jjártok akkor lehet h csak fellángolás. de ha már régebb óta ismeritek egymást s csak 2 hete vagytok együtt akkor lehet h tényleg szeret ;)

2008. jún. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

erre jó példát tudok mondani.

van 1 srác, akit imádok, és van egy srác akit imádok.

az első srác a padtársam, iszonyúan kedves, édes, aranyos, egy nap 600 szor elmondjuk egymásnak h szeretlek, szeretlek, és ez nem szerelem, csak szeretet. a másik srácba 3 éve bele vagyok zúgva, akárhányszor ránézek, minthogyha odabent a szivem ki akarna repülni, és egyszerűe boldog vagyok!! az egyik barátnőm megkérdezte, hogy szerelmes vagyok-e a padtársamba, mire a másik barátnőm ennyit mondott:

"nézz rá amikor ránéz a padtársára. mosolyog, látszik rajta, hogy mennyire szereti a srácot, de nincs meg a szikra. namost nézd meg akkor, mikor ránéz a szerelmére: szinte ragyog, a szemében mintha tüzet raktak volna, elprul, kihúzza magát, és mint egy dáma, úgy viselkedik. látszik rajta hogy imádja, de másképp."

szal sztem a szeretet egy boldog érzés, de a szerelem még boldogabb. tudod hogy a baráttal most boldog vagy, örökre boldog lehetsz, de ez csak olyan boldogság, ami lightosabb, ebben benne van a poén, az átbulizott éjszakák, és a játék. a szerelemben tudod hogy ő az, aki mellett biztonságban vagy, akiért az életedet is odaadnád bármi áron (nemmintha a barátért nem adnád oda), és ott van a szikra, ami kell ahhoz, hogy lobogjon a tűz a szemedben. de a szerelem egy idő után átvált egy mély szeretetbe... na boccs a kisregényért, de csak így bírtam leírni :$ rem tudtam segíteni, szia (:

2008. jún. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!