Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melyikünknek, miben kellene...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyikünknek, miben kellene változtatnia?

Figyelt kérdés

A barátommal már több, mint 3 éve járunk. Úgy gondolom, hogy (ehhez képest is) nagyon jól megvagyunk együtt, hülyéskedni is tudunk, szerelmes szavakat gügyögünk egymásnak, a testi dolgok is passzolnak, együtt is szoktunk néha bulizni, vagy elmenni valahova, és nem utolsó sorban nagyon szeretjük egymást. Voltak már veszekedős korszakaink, de átvészeltük őket.

Viszont azt nem mondanám, hogy ezeknek a titka a problémák megbeszélése lett volna... Egyszerűen nem szeret az ilyenekről sokat beszélgetni, "mert akkor megint összeveszünk". Ezt a "megint"-et úgy kell érteni, hogy amikor kicsit jobban felidegesíti magát veszekedés közben, akkor egyszer csak nem szól többet hozzám, ott hagy, és amikor lenyugszik, akkor már úgy jön vissza, hogy elárasztja a szeretet és békülni akar rögtön. Csakhogy én ilyenkor beszélném meg a dolgokat, mert nem hiába akadtam fenn valamin... És főleg az játszik közre inkább az egészben, hogy szinte minden egyes ilyen fennakadásomnál engem becsmérel le, hogy már megint olyan hülyeségen, olyan kis semmi dolgon akadtam ki, és biztos csak őt akarom direkt idegesíteni... Gondolom most teljesen úgy tűnik, hogy egy hisztis kislány vagyok, pedig nem. Egyszerűen csak különbözik a felfogásunk, és úgy vagyok az egésszel, hogy igenis legalább megemlítem neki, ha pl. nem tetszett ahogy hozzám szólt, vagy bunkón fejezte ki magát valamiben. Ő pedig nem tulajdonít ezeknek különösebben nagy jelentőséget, mert a haverjaival még csúnyábban is beszélnek egymással (viccesen). De hát én mégiscsak a barátnője vagyok, és nem egy haverja.

Ha már itt tartok, akkor azt is el kell mondanom, hogy nagyon haverozós típus, szerintem kicsit túlságosan is. Mindig az ismerkedés, az egyetemi dolgok, a hétvégi berúgás a fő téma, és ezekből valahogy kihagyva érzem magam, mintha én nem is lennék annyira fontos az életében. Főleg mert velem alig tervez programokat...mert neki elég az a kettesben lét, amíg átmegyünk egymáshoz, vagy együtt alszunk, de alig van olyan, hogy ő mondaná, hogy menjünk el kajálni valamit, vagy moziba... Kicsit úgy érzem, mintha ilyen dolgokra nem akarna költeni magától, csak mindig a sör, a sör, a sör... Persze ha én ajánlok valami programot, akkor benne van, csak kicsit rossz hogy ő nem valami fantáziadús ilyen téren...

Hogy magamról is mondjak valami negatívumot, elég féltékeny típus vagyok. Például ha egy lánnyal beszélget hosszabban, engem már az idegesít egy kicsit, de nem mondom neki, hogy ne beszélgess vele, csak megkérdezem, hogy miről beszélgetnek annyit. De nincs arról szó, hogy ő ezt beszámolósdinak venné, vagy inkább nem kéne hogy úgy vegye, mivel ő is ugyanilyen. Múltkor két fiú szaktársammal elmentem két óra között egy kávézóba, amin ő meglehetősen kiakadt, mert hogy miért nem vele találkoztam inkább (akkor már pár napja nem tudtunk találkozni). Aztán elmondtam részletesen, pl. hogy összesen 20 perc volt az egész, és hogy utána mentem órára. Erre meg is nyugodott. De az előzőhöz hasonló helyzetekben ő is meg szokta kérdezni, hogy kivel miről beszélgettem, vagy mit csináltam. Szóval egy alapvető őszinteség úgy gondolom megvan köztünk (mert nagyjából mindig önszántunkból mesélünk az ilyesmikről), és bizalom is, mert hiszünk is egymásnak.

Csak hogy a fő gondom az, hogy úgy érzem nem törődik eleget velem. Szinte bármit mesélek, vagy panaszkodok valamiről, meghallgat, de ennyi, reagálni alig szokott. Mintha nem is érdekelnék a dolgaim igazán. Persze nem azt várom el, hogy a lelki szemetesládám legyen, csak pl. a családomat ő ismeri legjobban, ezért neki szoktam róluk a legtöbbet mondani. De mindig azt érzem, hogy igazán nem is ért meg, és tőlem is azt várná el, mint amilyen ő, hogy ne legyek annyira gyenge, legyek erős mindenben, és tegyek úgy, mintha nem lenne semmi baj. Szerintem ezt várja el, mivel nekem se mondd el szinte semmi problémát (másnak se nagyon), ami szintén nagyon zavar. Véletlen tudtam meg azt is valamelyik nap, hogy az egyik legjobb barátjával összeveszett.

Ezen kívül alapjáraton olyan ember, aki nagyon könnyen meg tud bántani másokat (tudtán kívül), a saját anyukáját is. Én pedig mivel érzékeny is vagyok az ilyenekre, ezért nagyon a szívemre veszem a szavait, tetteit, még ha nem is gondolja őket éppen komolyan, és úgy visszavágok, ahogy az meg van írva. Erre ő érzi megbántva magát, megsértődik, és hiába magyarázom neki, hogy mit miért mondtam, nem akarja befogadni, csak az lebeg a szeme előtt, hogy én mit mondtam rá... Szóval rettentően nehéz vele bánni, és mostanában megvan a "magam baja", így egy kicsit azt várnám hogy megértőbb, "lágyabb" legyen hozzám, de a fentebb említett szokásaiból nem vesz vissza... Most is egy "nemszeretem" lány buliján van, és nem beszéltünk dél óta, nem is hívott fel. Pedig ilyen estéken fel szokott hívni, csak sajnos előző héten így zörrentünk össze a telefonba, mert olyat mondott ugye, amit nem kellett volna, és ivott is már rendesen, úgy hogy nem viselkedett éppen szépen, lecsapkodta a telefont, akármit próbáltam mondani... Aztán pár óra múlva meg felhívott, mikor ment hazafelé, hogy ő mennyire szeret... Szóval megbeszéltük, hogyha már úgy érzi, hogy túl nagy önbizalmat hozott a pia, akkor inkább ne hívjon fel. De ha dél óta nem beszéltünk, akkor is csak pár szót, akkor így jól esett volna az az esti telefon... De sajnos túl gyakorlatias ahhoz, hogy ezeket felfogja.

Elnézést hogy egy kicsit hosszúra nyúlt, biztos unalmas is, de ebből a sok összetevőből jött össze a fenti kérdésem.

L/19


2012. dec. 5. 00:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Te, figyu, ez nagyon sok. Én ezt nem olvasom végig.
2012. dec. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
van egy csernus könyvem amit félbe hagytam először inkább azt fejezném be..
2012. dec. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy sok, sajnálom, de nem akartam minden problémához külön kérdést feltenni. :)
2012. dec. 5. 01:00
 4/6 anonim ***** válasza:

No, én ezt végigolvastam. :-)


Borzasztó értelmes lánynak tűnsz, a kapcsolathoz való hozzáállásod egyszerűen fantasztikus, huhh, de örülnék egy ilyen barátnőnek. :-D


19/F vagyok, nyugi, nem foglak privát üzenetben zaklatni, csak mert szimpatikusnak tűnsz. :-)


De amit én leszűrök ebből az egészből: ennek a fiúnak nem fontos, hogy túl szoros legyen a kapcsolat. Örül neked, elvan veled, de már belekényelmesedett a helyzetébe: tudja, hogy szereted őt, egy pár vagytok, oké, most már hátradőlhet, élvezheti, hogy van barátnője.

A lányoknak ez általában persze nem tetszik, örülnek neki, ha később is őszintén érdeklődnek felőlük, meghallgatják és emlékeznek arra, amit a lány mond, és nem csak fél füllel meghallgatják és egy "aha ja"-val rendezik le.


Szerintem finoman érzékeltesd a barátodnak, hogy legyen egy kicsit törődőbb, egy kicsit odafigyelőbb, akár egy kicsit féltékennyé is teheted, persze tényleg csak finoman!


Remélem, hogy kedvezően alakul a kapcsolatotok! Ehhez sok sikert! :-)

2012. dec. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tanulságos volt, köszönöm szépen. :)
2012. dec. 5. 01:22
 6/6 anonim ***** válasza:

A második válaszolón meghaltam:D



Amúgy valamilyen szinten magamra ismertem, a legelején először pár másodpercre a fejemben is megfordult, nem-e a barátnőm írta ki a kérdést, kicsit átalakítva a dolgokat.

Majd ahogy pedig végigolvastam rájöttem, hogy inkább rád hasonlítok egy kicsit, az én kapcsolatomban is akadnak ilyen gondok.


Az, hogy keveset vagytok együtt az azért is van, mert nem egy városban vagytok?(egyetem miatt)

Mert ha egy városban vagytok, és mégis keveset vagytok együtt, akkor azt nem tudom megérteni, hogy lehet.Illetve, jó vannak pasis esték minden fiúnál, hogy na haverokkal fogjuk és lemegyünk minimum biliárdozni és csocsózni, viszont nekem nem tragédia ha jön velem a barátnőm.Sőt szeretem is, és a haverokat sem zavarja.Szerintem el kellene menned vele többször, és az is végül is együtt eltöltött idő, és kellemes is lehet, ha nem isszátok magatokat totál részegre.

A másik kérdésem, hogy ez mégsem lehet így valamiért, akkor miért nem mész el olyankor a barátnőiddel, barátaiddal bulizni amikor ő is?

Persze akkor is idegesíteni, és bosszantana például, hogy nem hívott fel, este, de hogyha te is elmentél volna egy buliba, talán kevésbé zavarna a dolog.


Én amúgy azt ajánlanám neked, hogy legyél sokkal határozottabb vele szemben.Ha valamit megakarsz beszélni vele, akkor igenis beszéld meg vele.Ne engedd, hogy "elbújjon" a problémák elől.Mert ez külső szemlélőként nekem úgy tűnik, hogy felmerül egy probléma, te próbálnád vele megbeszélni, ő felkapja a vizet valami kis dolgon, ahogy mondtad, amit mondtál, majd elmegy, nem szól hozzád, pár óra múlva pedig keres, hogy szeret, ne haragudj, viszont mégsem beszéltetek meg szinte semmit, így maradt benned tüske.

A másik dolog, hogy ne engedd, hogy ő több dolgot tehessen meg, mint te.Például ha ő mehet balra 10 métert, akkor te is mehetsz 10-t.Ha ő elmegy egy buliba, ami egy olyan csajnál van akit te nem kedvelsz és ő ezt tudja, akkor fordítva is működik a dolog duzzogás nélkül.Ha pedig megszólja neked, hogy nem örül neki, nem akarja stb akkor viszont már rátudsz térni arra a témára, hogy ő is elment.Így talán könnyebben is megérti, nem fog óvodát sem játszani, illetve lehet, hogy legközelebb nem fog olyan lányhoz menni akit te nem szeretsz.


Nem tudom ebből mennyit sikerült megértened, mert néha elég gagyin tudok fogalmazni, az éjszaka közepén pedig pláne.Azért remélem segítettem, és megtudod oldani a gondjaidat!:)


Még annyit, hogy az nagyon nem okés ha tényleg soha nem fogsz tudni vele megbeszélni dolgokat és inkább egy 3. személytől kérsz tanácsot.Régebben, én is ezt tettem.Szaladtam, kiírtam egy ilyen hosszú kérdést, és másik 10 emberrel próbáltam megoldani azt amit a párommal csak nekünk kellett volna.Ebben neki változnia kell, vagy tönkre fog menni a kapcsolatotok, vagy egyszerűen ráfogsz unni, belefogsz fáradni.Tapasztalatból mondom.Viszont tényleg remélem, hogy megfogjátok oldani!



(helyesírási hibákért bocs előre minden Einsteintől, de lusta vagyok végigolvasni már:D)

2012. dec. 5. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!