Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Harmadik személy felbukkanása...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Harmadik személy felbukkanása a távkapcsolatban?! 18/L

Figyelt kérdés
Megpróbálom minél rövidebben összefoglalni a történetemet. A jelenlegi párommal lassan másfél éve vagyunk együtt, de úgy hozta a sors, hogy nyáron kiköltöztem külföldre ideiglenesen. Következő nyárig biztos itt maradok, de ha akarok akár tovább is. Otthon a kapcsolatunk tökéletes volt, mindenki irigykedett ránk. Úgy gondoltam, hogy a távkapcsolat se lesz probléma nekünk. De valahogy az esti beszélgetések elszürkültek, nem tudunk mit mondani a másiknak. Havonta egyszer tudunk találkozni 2-3 napra, akkor nagyon boldogok vagyunk, de részemről a hónap további része boldogtalanságban telik. Vagyis részben. Mivel az új sulimban rögtön el kezdett barátkozni velem egy kedves fiú osztálytársam, és egyértelmű, hogy vágyna többre is akár. De mivel van barátom tettben nem lépett. Viszont írásban már minden témáról volt szó köztünk, tudom mit tenne, ha lenne rá lehetősége. A baj az, hogy a vonzalom kölcsönös a részemről is. Vágyok is rá, de az eszem meg mondja, hogy nem szabad hisz kapcsolatban vagyok. De mégis jól esik a közeledése. Nem tudom eldönteni, hogy megéri engedni a harmadik személy vonzalmának vagy utasítsam el teljesen abban a tudatban, hogy minden látni fogom még utána is?
2012. dec. 7. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tuti félredug.
2012. dec. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A barátom? Biztos nem, inkább a depresszióba meg az önsajnálatba menekül, míg én vágyok a boldogságra.
2012. dec. 7. 21:07
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
minden nő ezt hiszi...
2012. dec. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hidd el, elég jól ismerem... viszont az én problémámra tudnál tanácsot adni?
2012. dec. 7. 21:11
 5/11 anonim ***** válasza:
igen tudok!
2012. dec. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az idő sok mindent megváltoztat, van ahol viharok lesznek és zátonyra futnak a hajók, de van ahol mindig nyugodt marad a víz és sütni fog a nap.

Hogy nálatok mi lesz az még kérdés.


Egyébként net az nem ugyanaz mint élőben.

Egyszer volt egy hasonló kapcsolatom, de neten már szinte nem is beszéltünk mert nem volt miről és nem volt ugyanaz..

2012. dec. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hát ez az, élőben minden tökéletes, de neten már annyira szürke minden :((
2012. dec. 7. 21:21
 8/11 anonim ***** válasza:
meglátjuk mi lesz tél végére vajon nálatok is kitisztul az idő vagy csak az időjárás lesz más
2012. dec. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, reméljük ki fog derülni..:)

jó lenne tudni, hogy ez a bizonyos vonzalom csak a barátom hiánya miatt alakult ki vagy tényleg van vmi...

2012. dec. 7. 21:26
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem csak a barátod hiánya miatt. Tudod, nem csak egy olyan személy létezhet a földkerekségen, aki alkalmas arra, hogy leéled vele az életed. Sőt, biztosan több is létezik.


Az adott esetben lehet, hogy mindkét fiú alkalmas lenne erre. Aki most fizikailag közelebb tartózkodik hozzád, annak nyilván jobbak a lehetőségei arra, hogy a szeretetét éreztesse veled, de azonos feltételek mellett simán lehet, hogy ő lenne a rosszabb.


Vajon ha egyenlő feltételek mellett mérkőzhetne a két jelölt, ki lenne neked szimpatikusabb? Valószínűnek tartom, hogy a régi barátod. Ráadásul az egy régi, megbízható kapcsolat, őt már ismered és nem fognak meglepetések érni. Az természetes, hogy idővel minden kapcsolat veszít a varázsából, mert a felek már ismerik egymást, nyilván kevesebb az újdonság.


Ezért én azt javaslom neked, hogy ne add fel a régi kapcsolatodat egy újért - hacsak a régivel nincs valós probléma. Az idő okozta kismértékű elszürkülés az új kapcsolatban is bekövetkezne.


Másrészt vond le a tanulságot: nehezen viseled a távkapcsolatot. Lehet, hogy anyagilag vagy más szakmai okból megéri, de egy jó házasság, megbízható kapcsolat sokkal fontosabb, mint 30%-kal több munkabér. Mindenképp igyekezz a jövőben ezt az állapotot elkerülni. (Most nem arról beszélek, hogy ha már majdnem éhenhaltak a gyerekeid és lenne 300 km-re egy munka, akkor ne vállald el, de csak azért, hogy pl. autót tudjatok fenntartani vagy a gyerekeknek megvehessétek a legdivatosabb játékot, ne kockáztasd a házasságot.)

2013. jan. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!