Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom játékfüggő, hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom játékfüggő, hogyan tudnék rajta segíteni?

Figyelt kérdés
Beszélgetünk és ő faképnél hagy, mert a haverjai hívják játszani...aztán mikor vége, akkor úgy csinál, mintha mi sem történt volna. Nagyon idegesít, amit csinál. Azt mondja nem függő, de naponta 4-5 órát játékkal tölt. Azzal a dumával jön, hogy a játék jobb, mintha inna vagy drogozna. Szerintem 22 évesen mást is csinálhatna. Köszi az értelmes válaszokat.

2012. dec. 14. 16:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem leckeztesd meg egy kicsit.Mondd neki hogy ez igy nem mehet tovabb, elhagyod.Par nap mulva mar nem is lesz olyan erdekes az a jatek...
2012. dec. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

kedves, törődik velem, nem mondtam neki, hogy elhagyom, de kértem, hogy változtasson ezen


nem tudom meddig fér bele ez a kapcsolatunkba

2012. dec. 14. 16:13
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Olyan szörnyű, hogy még mindig vannak emberek, akik meg akarják változtatni a párjukat. NEM VÁLTOZTATUNK EMBEREKET! Ő szeret játszani. Ráadásul a barátaival. Ezt el akarod venni tőle?

Hisztis liba.

2012. dec. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
ember... napi 5 orakat jatszani nem egy normalis dolog.
2012. dec. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

és ha gyerekeket tervezünk, akkor esetleg nem fog elmenni értük az oviba, mert éppen a barátai játszani hívják?


nem hiszem, hogy hisztis lennék, mert a barátom a fele napját azzal tölti, hogy játszik


nem teljesen normális és egészséges ennyit játszani, mert nem jut ideje másra

2012. dec. 14. 16:29
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy segithetsz neki ha veszel új játékokat.
2012. dec. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

azt sem tudom mikkel játszik, egyszer mutatta, de semmit sem értettem belőle


meg ezt sokan játsszák, engem is próbált rávenni...

2012. dec. 14. 16:36
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyit látjátok egymást emellett? Eggyütt laktok vagy csak 1-2 naponta találkoztok? Nem mindegy.


Mennyi szabadiő van amiből még 4-5 órát játszik? Ez sem mindegy.


Attól, hogy mondjuk sokat játszik, még nem feltétlen függő. Ez is lehet egy társas funció a haverokkal, közben megbeszélik a napi dolgokat stb. Addikció szerintem akkor van, ha nincs más hobbija, és ez fontosabb mint a suli, a párja, stb. Ha mondjuk már nem lehet vele elmenős programot szervezni (pl. mozi, séta, stb) mert ő neki játszania kell, az gáz.

2012. dec. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Valóban jobb mintha inna vagy drogozna de ez nem mentség,ugyanis a videójátékozás is felfogható kábítószerként,amitől függővé válhat az ember.Abszolút értelmetlen tevékenység egyébként,csak elszakad az ember a családjától vagy a barátaitól (Mondom én ezt aki szintúgy játékbu*i :D) Sajnos ez azt jelenti hogy nem szeret téged eléggé vagy pedig úgy gondolja hogy a veled együtt töltött idő felesleges lenne számára ezért inkább megy játszani.Szervezzetek közös programokat én azt tanácsolom,vagy te is legyél játékfüggő :D
2012. dec. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

4-5 óra tökre nem sok. Középiskola alatt én kb. 11 órát játszottam minden egyes nap. (hétvégén többet) Eltelt így 2-3 év aztán szétszéledt a banda, és évekig semmit. Függőség? A nagy fenét. Annál nem tudnád ezt megtenni.


Btw azóta se bánom, kiválóan szórakoztam és szép sikereket értem el, ami rendesen segítette az önbizalmamat.

2012. dec. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!