Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom játékfüggő, hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom játékfüggő, hogyan tudnék rajta segíteni?

Figyelt kérdés
Beszélgetünk és ő faképnél hagy, mert a haverjai hívják játszani...aztán mikor vége, akkor úgy csinál, mintha mi sem történt volna. Nagyon idegesít, amit csinál. Azt mondja nem függő, de naponta 4-5 órát játékkal tölt. Azzal a dumával jön, hogy a játék jobb, mintha inna vagy drogozna. Szerintem 22 évesen mást is csinálhatna. Köszi az értelmes válaszokat.

2012. dec. 14. 16:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Van aki könnyen letud szokni bizonyos dolgokról van aki nem.De a videójátékozás is tud okozni függőséget
2012. dec. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

ő csak suliba jár és nincs is sok órája, 2-3 órája van egy héten


a többi időben azt csinál, amit akar

nem élünk együtt, de pl amikor közös programunk van és a barátai hívják játszani és ő nem megy, akkor folyton hívják telefonon

és látom rajta, hogy legszívesebben akkor is játszana

tényleg nem jár el a haverokkal, csak nagy ritkán, és a szociális életét virtuálisan éli

játék közben beszélget és jól érzi magát

ezért nehéz ez nekem, mert akkor megfosztanám a haveri társaságtól is

2012. dec. 14. 17:29
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Igazából amennyire látom, akkor itt nem a játék maga hanem a virtuális közösség, a haverok a probléma okai.

Felnőtt ember általában belátja, hogy a barátainak is van magánélete, és hagynak a másiknak privát időt, hogy legyen lehetőségük másokkal lenni is.

Igazából neki kéne megbeszélnie a haverokkal, hogy mondjuk minden kedden, szerdán, szombaton 4-től 11ig lanparty van, akkor kockulnak, a maradék időben meg get a life bro.

2012. dec. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

erre gondoltam én is

de ők minden nap játszanak...

2012. dec. 14. 18:55
 15/17 anonim ***** válasza:

Mit csinál a többi srác? ők is valami büfészakon az utolsó évet csinálják?


Ezt tényleg csak úgy lehet megoldani, hogy legyenek lebezsélt napok amikor nincs játék, hanem te vagy. Ha erre nem képes, akkor lapát.

2012. dec. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

4-5 óra igenis sok. Főleg ha faképnél hagy.

Én is kocka vagyok, gép előtt ülök folyton de legalább nem játékra b.szom el az időm, hanem kreatívabb dolgokra. Egyszerűen nem motivál, h a mesterséges intelligenciát v egy világ másik végén ülő hülyegyereket legyőzzek. Ha haverokkal akarok vmit elmegyünk sörözni.

A barátoddal ott lehet a gond, h vmi pszichológai baja van amitől folyton nyerni meg győzni akar, egyszerűen a valós életben nem tud győzni, és a játékban próbál, vmi ilyesmi lehet.

A másik talán evidens dolog a jó szex hiánya. Még a legkockább kocka se annyira kocka, h egy level 90-es paladinért feláldozzon egy jókis, perverz szexxel töltött estét. Akkor van nagy gond, ha szex után rohan vissza a géphez.


Én úgy általánosságban azt mondanám, próbáljatok kompromisszumra jutni, pl. ha ott vagy ne gépezzen már 4-5 órákat, csak 1et, élje ki magát amíg nem vagy ott v alszol. Fapofánál meg ne hagyjon mert az akkora tahóság amiért a barátnőmet elküldöm a francba ha nagyritkán előfordul.

Aztán ha sikerült kompromisszumot kötni, be kell vetni néhány érdekes szórakozási módot, az előbb vázolt szexen kívül is, amit mindketten szerettek csinálni, sport, vagy utazás stb.

2012. dec. 15. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Milyen játékot játszik amúgy?

Neked ez lehet, hogy érdektelen, de lényeges különbség van, hogy Wowozik vagy pl. Fifázik. A WoW kifejezetten függőségre akarja nevelni a játékosait, míg a Fifa kifejezetten a közösségről szól, maga a játék húszadrangú.

2012. dec. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!