Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"A szerelem szerelemmel kezdődik, s a legerősebb barátságból is csak gyenge szerelem fejlődhet. " Jean de La Bruyér Miért?

Figyelt kérdés
2012. dec. 14. 22:12
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Soha nem értem mikor a szexet és a szerelemt keverik. Én is szoktam csupán testi vonzódás miatt összejönni lányokkal és persze jó is. Izgalmas flörtölni, jól esik az önbecsülésemnek, ha öszejön egy helyes lánnyal és persze a szex jó. De a szerelem egész más, mikor szerelmes vagyok nem a szexre vágyom (elsősorban) azzal a lánnyal, hanem arra, hogy beszélgessünk, nevessünk, érezzem a kölcsönös vonzalmat és megölelhessem.
2012. dec. 15. 11:33
 12/18 A kérdező kommentje:

Egyébként kedves 24/N, nagyon elgondolkoztatónak találtam a hozzászólásodat, de nekem ez az idézet akkor is mást sugall.

"A szerelemhez távolság kell, hogy a szerelmesek azon keresztül közeledhessenek egymáshoz."

Nekem ez a jelenti, hogy nem tudsz igazán beleszeretni abba, akit régóta ismersz, mert tudod, hogy valójában milyen, Miközben, ha valakibe szerelmes vagy azt olyan jó tulajdonságokkal ruházod fel, amik valójában, talán nem is igazak.

"A közeledés persze csak illuzórikus, mert a szerelem valójában eltávolít."

Egy idő után megismeritek egymást és mivel senki nem tökéletes, kezdek kiábrándulni a rossz tulajdonságok miatt, melyek talán nem lennének annyira zavaróak, de miután tökéletesnek képzelt társunkat szennyezi be, nem bírjuk elviselni a idill összeomlását. Ezért inkább menekülünk tőle és tovább keressük az idillt, mely Koszolányi szerint " jobb ha a felhők között marad", mert ha megvalósítjuk kiderül, hogy nem létezik ebben a rohadt világban.

2012. dec. 15. 11:42
 13/18 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, ez irodalom, ahány gondolkodó ember, annyi interpretáció. Elfogadom az érvelésed, de nekem akkor maga a könyv is mást jelent, más az üzenete, mint neked. Van ilyen. :)


24/N

2012. dec. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Viszont lenne egy kérdésem, pusztán kíváncsiságból: INTP vagy?
2012. dec. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Hát erre sok ellenpélda is van, hogy (gyerekkori) barátságból lett kapcsolat, szerelem
2012. dec. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Minden szava igaz az idézetnek. Egy lánynál, ha már barátzónába kerülsz, soha, vagy csak nehezen kerülsz ki onnan. Fiúknál más a helyzet, de náluk is előfordulhat, hogy hosszabb ideje ismer lányokat, de az a kapcsolat nem emelkedett nagyobb vonzalmi fokra.
2012. dec. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Azért mert a barátságból szerelem az csak megalkuvás, mert nem jött a valódi szerelem. mondhatni, ló helyett...ugyanis nem véletlenül indult barátságként.
2012. dec. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

áhh ez nem igaz

saját tapasztalat xd

bele tudsz simán szeretni pl legjobb barátodba aztán ki se tod verni a fejedből :S

2012. dec. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!