Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hány év után "illik" elhívni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány év után "illik" elhívni a párodat a 24. -ei karácsonyi vacsorára? 25L

Figyelt kérdés
Én most, 3 és fél év után kérdeztem meg, lenne-e kedve eljönni velem. A válasza kapásból ennyi volt: nem, a 24.-e a családé. Kicsit megsértődtem. Hiszen tudtommal náluk ebéd van, így egy 1,5-2 órás akármi estefelé simán beleférne, ha akarná. Eléggé bánt a dolog. Vélemények?
2012. dec. 17. 16:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
1 hét után is akár. Ilyenből nem csináltam sosem problémát.
2012. dec. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Én másfél éve vagyok párommal és együtt karácsonyoztunk már tavaly is és most is együtt járjuk be mindkettőnk rokonait. Kérdezd meg miért nem akar úgy karácsonyozni valami oka csak van.
2012. dec. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Mi 6 hónapja vagyunk együtt és az én szüleim elhívták 24.-ére délelőtt este meg az ő szüleihez nézünk át
2012. dec. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Hát nálunk pl családi vacsora van.

Amúgy szerintem karácsonykor elég egyszer is étkezni. Én karácsonyi vacsoráig éhezem az után 1 napig pedigminimum nem is eszem XD

2012. dec. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Amint írtam is, az oka ennyi: a 24.-e a családé. "Amúgy is ki se látszunk olyankor a munkából" (karácsonyfa díszítés...) Azt hittem 3 és fél év után már tartunk ott, hogy ha elhívom, nem sért meg ilyen visszautasítással. Hanem akkor szakít rá időt! De nem, ezt úgy mondta, mintha valami szent dolog lenne, hogy otthon van a szülőkkel! (28 éves)
2012. dec. 17. 16:16
 6/20 anonim ***** válasza:

Azért nem kell egyből ráverni.Az függ attól is ő hogy szokta meg ezt meg szülei hogy terhelik rá.Én édesanyámra nagymamám olyan szinten terheli ezt hogy kizárt lenne hogy egyszer is akármilyen okból kihadjuk .Tehát ha vki meghallna akkor is elmeék és ez halál komoly.Ilyen szinte terrorizálja lelkileg kelti benne bűntudatot mert annyira akarja.


Nyilván ez nem mindenkinél van így de szerintem ilyen is lehet.Milyenek a szülei és a kettőjük közti kapcsolat ?


Ha ebben a nevelésben nőtt fel akkor lehet hogy emiatt van mert náluk ez ennyire szigorú akárcsak nálunk ...

2012. dec. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem, ebben semmi szigorúság nincs. Egyszerűen csak kapásból elutasította azt, hogy én elhívtam. Fogadok hogy egész este nyomja majd otthon a gépét, amint végeztek a kajával. De jajj, a 24.-e a családé. Én csak megbeszélni szerettem volna vele ezt a dolgot, inkább a válasza bánt. Hiszen valóban, az a családja, minden évben ott szokott lenni. De lassan 4 éve vagyunk együtt. Akkor én kivagyok? "Csak" egy barátnő, akivel gyorsan összefutunk este átadni az ajándékot és ennyi?
2012. dec. 17. 16:25
 8/20 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy a 24.-e a családé. Mi 5 éve vagyunk együtt de szenteste sosem voltunk együtt csak karácsony többi napján és igy is tartjuk normálisnak. Soha nem volt ebből sértődés vagy összezördülés.

Tiszteletben tartom, hogy egyenlőre az Ő családja a szülei és a testvére. Majd ha összeházasodunk akkor fordul a kocka, mi leszünk az új családja egymásnak és a tágabb családé a másnap, harmadnap.

2012. dec. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Néha én is szeretném, hogy elmenjünk egymás családjához és egész napot együtt töltsük ne csak azt a két három órát amit este rám tud szánni de mi külön karácsonyoztunk mindig is. Nincs igény egyik családban sem arra, hogy a párunk is velünk legyen. Mi mindig kibirtuk egymás nélkül ezt a napot. Másnap harmadnap megyek ő is jöhet, de szenteste ez sosem volt divat.
2012. dec. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Én se ragaszkodom a dologhoz, de ezzel a fajta elutasítással megbántott. Hiszen ők például nem is ajándékozzák egymást. Fát díszítenek, van egy karácsonyi ebéd, és ennyi. Aztán az öccse gondolom megy a barátnőjéhez és annak a családjához, ő meg majd marad otthon.
2012. dec. 17. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!