Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hány év után "illik" elhívni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány év után "illik" elhívni a párodat a 24. -ei karácsonyi vacsorára? 25L

Figyelt kérdés
Én most, 3 és fél év után kérdeztem meg, lenne-e kedve eljönni velem. A válasza kapásból ennyi volt: nem, a 24.-e a családé. Kicsit megsértődtem. Hiszen tudtommal náluk ebéd van, így egy 1,5-2 órás akármi estefelé simán beleférne, ha akarná. Eléggé bánt a dolog. Vélemények?
2012. dec. 17. 16:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én nő vagyok, de utálom az ilyen családi összejöveteleket. Ennél jobban már csak azt utálom, amikor más családjához kell mennem. Még akkor is ha az éppen a páromé. Utálok, és nem is szoktam jópofizni. Én ott csak szenvedek. És ha ezt látja rajtam a párom, neki se jó. Én megmondtam, ő jöhet hozzánk, de én nem megyek. De ő nem jön, mert ha én nem megyek, akkor ő sem akar. Szóval szerintem ne nyaggasd, ha ez a helyzet.
2012. dec. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
nálunk teljesen természetes hogy az ünnep s pláne a szenteste 2őnké mióta együtt vagyunk.Ezt én nem is értem.24én délután a szülőknél este meg csak mi 2en,25,26-án rokonok nagyszülők közösen való látogatása.Én se vagyok még a párom felesége de alap nálunk hogy azzal töltjük a szentestét aki az életem része.Felnőtt emberek vagyunk nem ovisok. Én mindenképp kérdőre vonnám hogy majdnem 4 év után úgy mégis nem érdekes hogy a szentestét nem együtt töltjük?a párom visz magával a szüleihez s fordítva is mert családtagnak tekintjük egymást s nem szórakoztató partnernek akinek az ünnepeken nincs helye,meg a családi eseményeken.
2012. dec. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nagyon jól megfogalmaztad, köszönöm. Pont azt írtad le, ahogyan én is gondolom... Hogy mi volt a válasza, mikor ma megemlítettem neki? Elkezdett kiabálni, hogy ha majd összeköltözünk akkor együtt töltjük a karácsonyt, addig nem.
2012. dec. 17. 20:10
 14/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért akadsz ki ennyire?

Nálunk teljesen természetes, hogy a Szentestét és a karácsonyi ünnepeket külön töltjük!

El kellene fogadnod, hogy nem mindenki úgy gondol a karácsonyra, mint egy családi bulira/összejövetelre, hanem szeretne elmélyedni a vallási részében mondjuk....ez azért még nem bűn sztem.....

2012. dec. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Vallási részében? Itt egyáltalán nem erről volt szó.
2012. dec. 17. 21:55
 16/20 anonim ***** válasza:
Hogy te mekkora sötét vagy! Páromhoz átmegyek ebédre, átviszem az ajándékokat és este nem vagyok ott!!! Így a normális!
2012. dec. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szerintem is így a normális! Vallási részéről nem volt szó? Szerinted a karácsony akkor mi, ha nem vallási ünnep?

Azért ez elég durva, 21. század elejére odáig jutunk, hogy csodálkozásnak azon ha valaki egy vallási ünnepet vallási tartalommal tölt meg?

2012. dec. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Mint már mondtam, ez nem a vallásról szól! Nem értem, ezen mit nem lehet érteni. Mikor a mai világban mindenki "halálra" vásárolja magát a karácsonyra, akkor már elég kevés családnál marad meg a vallási rész. Az előző válaszolónak pedig azt üzenem, tudod mi aznap nem is ebédelünk együtt! Szóval lehet Te átmész ebédre, de én nem, illetve ő se jön. És mire nálunk kezdődik a vacsora, ők jó esetben addigra végeznek mindennel. És nem is számítottam Tőle arra a válaszra hogy oké, viszont az a fajta elutasítás igen, rosszulesett! Hiszen én pont azért hívtam, mert számomra már ő is valamilyen szinten családtag...
2012. dec. 18. 08:31
 19/20 anonim ***** válasza:
Nagyban függ a kialakult családi hagyományoktól. Semmiképp se sértődj meg azon, ha 24-ét a családjával akarja tölteni. 25-étől aztán ismét folyton együtt lehettek. Amíg mi nem házasodtunk össze, addig mi is a saját családunkkal töltöttük 24-ét, és nem vagyunk vallásosak.
2012. dec. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Persze, igazad van, nincs is sértődés. Igazából azért kérdeztem meg tőle, mert kíváncsi voltam neki mi a véleménye erről az egészről. Tisztázni akartam vele, hogy szívesen látjuk ha van kedve. De igazából egy "köszönöm a meghívást, de nem"-re számítottam... Mégis inkább éreztem felháborodást a válaszában a kérdés miatt, és ez az ami nem tetszett. Mindegy, karácsonyt se töltjük együtt (mert 25.-én gondolom ebéd lesz náluk amire én úgyse leszek hivatalos), meg a szilvesztert se... :/
2012. dec. 19. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!