Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám kezelni azt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám kezelni azt, hogy a párom családja nem fogad el engem? Hasonló helyzetben élők tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon elkeseredett vagyok, sehogy nem tudok megoldást találni a problémámra. Több, mint 2 éve együtt vagyunk a barátommal, én 20, ő pedig 18 éves. Szülei elváltak, az anyjával lakik, akinek mindig akad egy "eltartója", 3 gyereke 3 apától van és sajnos alkoholista. Ezenkívül még beszámíthatatlan is (elmebeteg, amiről papírja is van, tehát mikor egy ilyen kirohanásakor rendőrt hívtak hozzá, annyi volt a reakció, hogy "nem tehetünk semmit, papírja van"). Az én barátom a második, azaz középső fiú a családban, mindig is kitaszították maguk közül, mert ő mindig tenne és csinálna valamit, bütykölne, de ez az ő lusta és munkakerülő életükbe nem tartozik bele. Mindig elvették a kedvét mindentől, nekik nem kellett rendezett környezet és ház maguk köré. Így is kis helyen (kb. 60nm-en) 8-an élnek és egy kisbaba, aki nem rég született. Sajnos mind primitív és borzasztó modorú. Első alkalom óta, mikor kimentem hozzájuk, bántottak szóban és a lelkembe tiportak, el akarták tiltani tőlem a barátomat. Mivel mindig sírva jöttem el onnan, a barátom azt mondta, hogy ne is menjek ki többet (ezért is kaptam sokat, még a szüleimet is zargatták telefonon). Gyámügyhöz is elmentünk, de az anyja nem egyezett bele, hogy a mamájáékhoz kerüljön. A nagyszüleivel (apukájának a szülei; az apukája képbe se jöhet segítség szempontból) nagyon jól kijövök, ők jól ismerik a "családot" és megértik, hogy miért nincs velük normális kapcsolatom.

Róluk ennyit, én magam művelt családból származom, szüleim együtt vannak és sajnálják a barátomat, hogy neki a normális gyerekkor nem adatott meg. Még tanulok, két sulim is van, a barátomnak ez az utolsó éve a szakmájában aztán dolgozni szeretne. Ezt csak azért írom, mert az elköltözés sajnos nem jöhet szóba.


A helyzet az, hogy mindezek ellenére, a barátom miután "kiszabadult" ebből a környezetből és egészen őszig a mamájáéknál lakott tavasztól, most visszahúz ebbe a környezetbe. Pedig minden szinten kihasználják (ő furikázzaőket, elkérik tőle a kocsit, amit a hétvégi munkájából meg éjszakai műszakból - suli mellett - gyűjtött össze, ő vágja nekik a fát, pedig 4 férfi lakik ott, plusz az öccse, tőle kérnek pénzt, stb.). Egyszerűen annyira rosszul esik, hogy nálunk húzta meg magát meg a mamájáéknál, elviseltük a fenyegetőzéseket, hogy ránkküldik a rendőröket, mert "elraboltuk" a gyerekét és a többi, minden jó ellenére vissza akar menni haza. Ép ésszel nem tudom fel fogni, de sajnos kénytelen leszek ezzel együtt élni. Csak azt nem tudom, hogy hogyan. Hogyan tudnám elfogadni, hogy annyi bántás és kihasználás, kibeszélés után hogy tudnám nyugodtan szemlélni ezt? Majd minden elölről kezdődik és megint el fog onnan menekülni? Állandó feszültség van köztünk október óta, mert miattuk elhanyagol engem, csúnyán beszél velem, ha szóba hozom, hogy mi ez a nagy összejárás megint. Ha hívják őt, mert már el kezdték hícogatni megint, már attól gyomoridegem lesz, hogy megint mit sóznak a nyakába. De ő nem hisz nekem, azt hiszem, ez a legrosszabb az egészben... Azt mondja, hogy én találtam ki az összes ilyen sértést, az ő családja nem is bántott engem... Nagyon rosszul esik ez az egész.


Ezért szeretném, ha valaki, aki hasonló cipőben jár, leírná, hogy ő hogy bírkózott meg ezzel a dologgal. Sajnos nagyon nem látom a kiutat. Én nem tudok ilyen feszültségben élni, ő pedig nélkülük nem akar. Fogalmam sincs, mit kéne tennem.


Bocsánat a hosszúságért, és köszönöm előre is, ha valaki segíteni tud.


2012. dec. 27. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ha a barátod nem akarja figyelembe venni,hogy milyen a családja,és továbbra is hagyja magát akkor te sajnos ezzel nem nagyon tudsz mit tenni.

Megkéne beszélned vele,hogy törődik mostmár magával is(és persze veled is) egy kicsit,vagy hagyja,hogy élősködjenek rajta.

2012. dec. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mondd neki, hogy valasszon kettotok kozul, mert igy nem mehet tovabb, ahogy zajlik most, mert egy ido utan ki leszel borulva teljesen idegileg az o es csaladja viselkedese miatt! Szep gesztus toled, hogy eddig mellette maradtal es probalsz segiteni rajta, de szerintem, igy nem lesztek boldogok, bar en megertem a parodat is, hogy a sok bantas, sertegetes es kihasznalas ellenere meg mindig huzodik a csaladjahoz, mert ugye, kozottuk nott fel, de peldaul en nem hiszem, hogy fel tudnam keresni a csaladomat azok utan, ahogy viselkedtek volna velem! Orulnie kellene annak es becsulnie, hogy talalt egy olyan muvelt csaladbol szarmazo lanyt, mint te vagy, ahol/akinel vegre nyugodtan elhetne! beszeld meg vele, hogy meddig akarja ezt csinalni es hogy valasszon kettotok kozul! igy talan elgondolkozik!
2012. dec. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sajnos tudom, hogy ebben az esetben mi lenne a "legmegnyugtatóbb" megoldás. De nem szeretném magára hagyni.

Elég szörnyű, de a reakciója elsősorban a dühkitörés (szerintem neki is sok elfojtott dolga van), a másik pedig, hogy "ez nem kihasználás". Pedig nem csak én látom így...

2012. dec. 27. 11:02
 4/7 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló: voltam már annyira kiborulva emiatt, hogy választás elé állítottam...nem engem választott. Azt mondta, hogy akkor sem tehetem meg ezt vele, ha szarként kezelik őt. Nagyon rosszul esett és ki is adtam az útját, mert ez tényleg a tönkremenés-kategória. De másnap megkeresett, hogy szeret és nem akar nélkülem élni... :( Sajnos változni semmi sem változik, csak bízom benne, hogy észhez tér.
2012. dec. 27. 11:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Eléggé meglepődtem, amikor végigolvastam a kifejtésedet. Miért? Mert a te szüleidnek kellene téged eltiltani egy ilyen fiútól, nem pedig fordítva...


Neked sajnos csak annyit tudok mondani, hogy megszoksz vagy megszöksz. Elnézhetsz a "Családi kapcsolatok" témakörbe is, hogy lásd, mi lesz az ilyen kapcsolatokból a házasság után. Általában ugyanez folytatódik, azzal kiegészítve, hogy többször fognak pénzzel lehúzni titeket, ha pedig sokat ellenkezel, akkor a párod titokban fogja mindezt csinálni. Biztos hogy fog adni, mert az ilyen link emberek (mint a családtagjai) tökéletesre fejlesztették az érzelmi zsarolóképességüket.

Az pedig magáért beszél, hogy idézlek "elhanyagol engem, csúnyán beszél velem, ha szóba hozom, hogy mi ez a nagy összejárás megint" valamint "ő nem hisz nekem [...], azt mondja, hogy én találtam ki az összes ilyen sértést, az ő családja nem is bántott engem". Ezeket nem is kommentálnám.


Elhiszem, hogy sajnálod meg minden, de azt ne feledd, hogy szánalomra nem lehet kapcsolatot alapozni!

2012. dec. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem szánalom az alapja, csak tudom magamról, hogy hiába hagyom el, akkor is foglalkoztat a sorsa.


Igazából rám akarják kenni az egész balhét náluk, mintha csak azóta lennének ilyen kiborulások, mióta én bejöttem a képbe. Körülbelül ezért.

A szüleim féltenek, de tudják, hogy értelmesen fel tudom mérni a helyzetet és nem szólnak bele. Persze ők is kedvelik a barátomat, mert igazán becsületes és dolgos, ráadásul ebbe a világba túlságosan jószívű (hát mint én is...). Annak tudom be ezt a kilengést, ami miatt bánt is, hogy nem tudja, hova tartozzon. Most látszólag minden rendben van ott náluk, pedigez csak egy nagy álca - mindig is így csaltak tőle ki mindent. De amióta ezt szóvátettem, szerepcsere lett és emiatt én vagyok a "gonosz". Nagyon sajnálom ezt az egészet :( Nem tilthatom el tőlük, de a saját bőrén tapasztalva sem tanulja meg, hogy átvágják... Sőt tudja is, de azt mondja, hogy "legalább azt érzi, hogy segít". Nem tudom mi lenne az a dolog, amitől végleg ki tudna ábrándulni vagy rá tudnám döbbenteni, hogy észhez térjen... Nagyon nem tudom.



Szétnézek a Családi témakörben is. Köszönöm a hozzászólást neked is.

2012. dec. 27. 12:51
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja igen, és a titkolózás már most is van. Ha róluk van szó, akkor én nem sok mindent tudhatok vagy utólag megtudom mástól... Az a rosszabbik. Csak valamit tenni akarok, hogy ez ne így legyen. De szóval ez nem megy, mert csak magam ellen fordítom őt... Tettel meg csak úgy tudnék, ha elfordulnék tőle.
2012. dec. 27. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!