Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig tudnál egy olyan kapcsolatban lenni amikor szereted a párod, de nem vagy szerelmes?

Figyelt kérdés

Egyáltalán mi a különbség a szeretet és a szerelem között?


Ha szeretsz vele lenni,jó együtt, megnevettetitek egymást, imádtok egymáshoz bújni, jó a szex, minden nap beszéltek, várjátok a találkozót, programokat szeveztek együtt, 2 év után is ugyanolyan vonzalom van... Akkor elvileg szerelem??


2013. jan. 1. 20:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
"szeretsz vele lenni,jó együtt, megnevettetitek egymást, imádtok egymáshoz bújni, jó a szex, minden nap beszéltek, várjátok a találkozót, programokat szeveztek együtt, 2 év után is ugyanolyan vonzalom van"...akkor mi is itt a probléma?
2013. jan. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokan túl sokat várnak a "szerelem" szótól. Mindenki rózsaszín felhőket, pillangókat, mámoros állapotot vár egy kapcsolattól, pedig pont hogy nem ez a fontos, hanem amiket te leírtál.


"Ha szeretsz vele lenni,jó együtt, megnevettetitek egymást, imádtok egymáshoz bújni, jó a szex, minden nap beszéltek, várjátok a találkozót, programokat szeveztek együtt, 2 év után is ugyanolyan vonzalom van."


Hát, én 2 és fél éve vagyok a barátommal, azt a habos-mázas-rózsaszín-pillangós fellegekben járó szerelmet soha nem éreztem, de amiket leírtál, azokat igen. Nem tudom, "szerelmes" vagyok-e, de hogy nagyon szeretem, kívánom őt, és imádok vele lenni, az biztos. Úgy látom, ő is így érez irántam, tervezgetjük a jövőnket. Kell ennél több? Nekem nem igazán...


23/L

2013. jan. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ez inkább kötődés....
2013. jan. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A szerelem összehoz és az élet során szeretetté változik.

Az már egy erősebb kötelék.

2013. jan. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

az igazi szerelem ami egy idő után átalakul szeretetté.


a kérdésednek a leírással együtt nincs értelme, nincs harmóniában.. a kérdésnek így lenne értelme:


Meddig tudnál egy olyan kapcsolatban lenni amikor szereted a párod, de nem vagy szerelmes?


-ha csupán csak a megszokás miatt vagy vele és mert nem akarsz egyedül lenni

2013. jan. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen, ez a szerelem! Nagyon szerencsés vagy!
2013. jan. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nincs igazi különbség a szeretet és a szerelem közt, de vannak a szerelemnek különböző megnyilvánulási formái: szerelem, barátság, szülői szeretet, stb. Amikett írtál, azok nekem a szerelem jellemzői közé tartoznak. A rózsaszín köd, nekem csak az erős, esetleg ellenállhatatlan vonzalmat jelenti, én még ezt nem tartom szerelemnek. Nálam a szerelem ilyenkor jön már, mikor megismertük és igazán megszerettük a másikat.
2013. jan. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

szerelemnek különböző megnyilvánulási formái

Bocsi, ez "szeretet" akart lenni. :)

2013. jan. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igazából olyan probléma van, hogy a párom elvált 3 éve, szóval 1 évig volt egyedül. Az elején elég bizonytalan volt, de már így 2 év után, mondhatom, hogy ő az aki többet keres, és ugyanúgy látom rajta hogy szeret.


De néha (utoljára fél éve) volt hogy azzal várt nem tudja hogyan tovább, mert szeret, de össze van zavarodva, fél közel engedni magához stb..

Néha úgy éreztem nincs túl a volt feleségén, pl. ment a rádióban Somló Tamás: Olyan szépek voltunk együtt c. száma, és olyan szomorúan dalolászta, hogy összeszorult a szívem.


De ha most már jó minden, akkor szerintetek biztos hogy csak engem szeret már és én kerültem be a szívébe, a múltat pedig elengedte lassan?

2013. jan. 1. 21:01
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

""szeretsz vele lenni,jó együtt, megnevettetitek egymást, imádtok egymáshoz bújni, jó a szex, minden nap beszéltek, várjátok a találkozót, programokat szeveztek együtt, 2 év után is ugyanolyan vonzalom van"...akkor mi is itt a probléma?"


Az a probléma, hogy tipikus női rinyálással van dolgunk. Ha minden tökéletes, az sem jó, mert nem bírnak nyugodtan a seggükön ülni.

2013. jan. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!