Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan fogadjam el, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan fogadjam el, hogy a Páromnak az Ünnepek ugyanolyan napok mint a többi? (Nincs családérzete-gyerekkora miatt. )

Figyelt kérdés

Nagyon sarkosítva a dolgot Ő nem képes belátni,hogy Nekem fontosak, Én sem, hogy Neki nem.

Persze mivel több mint 5 éve együtt élünk,azért ez nem ennyire fekete,vagy fehér (tehát voltak már kompromisszumok) de leegyszerűsítve erről van szó.

Szeretném ezt valahogy elfogadni,hogy a jövőben már ne kergessek hiú ábrándokat az ünnepekkel kapcsolatban. Valamelyikünknek engedni kell, Mindkettőnk nyugalma érdekében.

A segítőkész válaszokat köszönöm szépen!:)



2013. jan. 2. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a párodnak segítségre van szüksége. Mert oké, te alkalmazkodhatsz meg lehetsz kompromisszumkész (legyél is), de mi lesz, ha gyerekeitek lesznek? Nekik is legyen olyan gyerekkoruk, mint a párodnak, ünnepek nélkül? Ezt akarja ő a saját gyerekeinek?


Szerintem egy 5 éves kapcsolatban már pont ideje ilyenekről beszélni és ebből kiindulva keresni a megoldást.

2013. jan. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz, amikor azt írod, a gyerekkora miatt? Ezt azért kérdezem, mert én is "ünnepek nélkül" nőttem fel, édesanyám éppen egy sms-sel köszöntött szülinapomon, karácsonyi hangulat abszolút nem volt nálunk, hiába volt ott a fa. Húsvétkor a szüleim mindketten dolgoztak, ahogy december minden napján is. Még karácsonyi ajándékot is csak ritkán kaptunk, ha meg mi vettünk vmit az öcsémmel, akkor az csak pénzkidobásnak számított anyu szemében. Persze, nem rosszindulatúak ők, félre ne érts, megkaptuk mi másképp a szeretetüket, csak ők is így voltak nevelve, és nekik ez természetesnek hatott.

Ennek ellenére, én imádom a karácsonyt, meg (na jó.. a húsvétot azért leszámítva) minden ünnepet. Alig várom, hogy vkit megajándékozhassak, és lássam a szemében legalább egy percre, hogy tényleg örül neki.

Nálunk amúgy apu engedett. Már sokszor beszéltünk erről, ő nagyon szereti édesanyámat, és mindig az a válasza erre, hogy "anyának ez nem fontos".

2013. jan. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Annyit szeretnék még.. hogy sok évben még karácsonyfánk sem volt emiatt. A 18. szülinapom magam szerveztem meg.

De újra válaszolva, nálunk szerintem tehetett volna édesapám az ünnepekért, ha akart volna. Ha felnőttekként mi képesek vagyunk ma hatni rá, akkor apának is sikerült volna apró eredményeket elérni. Ő viszont inkább teljesen visszahúzódott.


22L

2013. jan. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!