Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Régebben is ennyi probléma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Régebben is ennyi probléma volt a párkapcsolatokban, vagy ez az "újkor", a másfajta gondolkodásmód eredménye?

Figyelt kérdés
Úgy értem...nézegetem itt a GYIK-ot, de akár sok ismerősöm példáját is felhozhatnám... Rengeteg embert megcsalnak, megaláznak, rossz kapcsolatban ragadnak, sok ember szakít és elválnak. Tudom, hogy már "azok az idők elmúltak", amikor a férfiak nagy része udvarias volt, és tisztelte a nőket (persze vannak kivételek ma is, de sokan nem tartoznak oda). Szóval ez egy jelenkori probléma, vagy régen is voltak ilyenek, csak mondjuk egy-egy megcsalásnál toleránsabbak voltak? Vagy tényleg az emberek változtak ekkorát? Esetleg az lehet az ok, hogy most már aki nem fekszik le a párjával pár hét után, keresnek más lányt, mert az biztos le fog? Nem vagyok egy fap.na, ne engem kezdjetek vádolni, légyszike:D Csak a véleményekre vagyok kíváncsi, mert lehet régen se volt minden szirupos, csak a filmek, könyvek így írják le...?
2013. jan. 3. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Régen ami nem volt jó, azt megpróbálták megjavítani. Manapság ami nem jó, azt dobják és keresnek másikat. Fogyasztó társadalom ...
2013. jan. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
régen is voltak párkapcsolati problémák csak nem osztották meg 1 millió emberrel hanem max csak a kocsmában
2013. jan. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nem volt szirupos régen se, nem volt válás, azért voltak olyan csecse kis házasságok...a színfalak mögé meg ne akarjál látni

az pedig, h valaki udvarias nem egyenlő azzal, h úriember is

azzal egyet értek, h kevésbé próbálnak tenni azért, h jobb legyen, inkább keresnek újat az emberek, régen meg a másik véglet volt

2013. jan. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A nyakamat tettem volna rá, hogy valaki ezt fogja mondani. És igaza is van.


De ami már kezdetben sz*r volt, azt nem lehet varázsütéssel helyrehozni, és a legtöbb ember már csak megszokásból van együtt a párjával, nem meri bevallani magának, hogy a kapcsolata egy rakás menthetetlen sz*r és inkább éli szépen a nyomorúságos életét.

2013. jan. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Régen is ugyanúgy voltak, csak akkor nem volt szokás erről (nem illett) beszélni.
2013. jan. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Tudod a tolerancia hiánya a kapcsolatokba is belerondít. Azonban ahogy a nagyi mesélt az ő koráról, és hogy akkor nem volt lehetőség a válásra, hát kénytelen volt leélni a lány a férjével egy életet. Akkor elcsattant egy két pofon is, ami elfogadott volt akkoriban, sőt még azt is mondták, hogy biztos kiprovokálta az asszony. Ma szabadabban élünk, könnyebben szakítunk, nem viseljük el az erőszakot. Nagyobb a nyilvánosság, több dologról azonnal értesülünk, ami a világban történik. Mindegy, hogy Ausztráliában verte meg az asszony a férjét, vagy Magyarországon pofozta fel a lányt a fiú, este a híradóban, vagy a neten már fent van.

Nem tetszik hogy a fiú megiszik egy sört a barátaival, vagy a lány órákat dumcsizik a barátnőivel? Hát szakítunk.

Biztos sok más probléma is van, ez csak egy kis szemelvény közülük.

2013. jan. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Régen sem voltak a dolgok sziruposabbak,csak éppen akkor nem illett kiteregetni a magánéleti problémákat,párkapcsolati gondokat.Az emberek aszerint a felfogás szerint éltek le a másik mellett egy életet,mely szerint ,,egy jó asszony köténye mindent eltakar".A válás sem volt divat,vagy hogy egy nő kiálljon magáért,illetve hogy valaki kapcsolatból kapcsolatba lépjen,ha bármi nem tetszik neki.

Mindezek mellett tény,hogy bár a világ ma szabadabb,egyúttal romlottabb is,akár az értékeset is képesek vagyunk eldobni,sokszor a jót sem vagyunk képesek becsülni,a rosszal pedig megalkuvók vagyunk ahelyett,hogy váltanánk.Az emberek értékrendje némileg eltorzult,ahogy a világ változott.

2013. jan. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Régen is volt mindenféle baj, amiket felsoroltál, csak soha nem beszéltek róla, ez abszolút magánügynek számított. Ami a családon belül volt-mert volt akkor is családon belüli negatívum volt-erőszak, megcsalás, tahó férfi, nagyon is rossz házasság stb-azt takargatták, mert szégyen lett volna.

A megcsalásnál sem lehet általánosítani, mert minden eset külön-külön más. Volt toleránsabb, kevésbé toleráns család..

Annyiban változott a helyzet, h mostanság ezekről mindenki beszél, de régen ez egyszerűen nem volt téma.

De az ősök se voltak szentek, ne hidd..

Pl.: egy népdal is ezzel kezdődik: "kinek 5-6 szeretője nincsen, annak egy csepp esze sincsen" :D

2013. jan. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!