Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak? Dolgosak vs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? Dolgosak vs nem dolgosak. Nem provokáció, meg vagyok zavarodva. Rosszul vagyok az egésztől.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mit csináljak?


Van egy lány akibe nagyon szerelmes vagyok, a lány szülei nagyon lusták, nem dolgoznak, pedig el tudnának menni munkahelyre, a környéken sokan el tudnak menni.

Mi mezőgazdaságból élünk parasztok (nem sértés, mi itt sokan jóként fogjuk fel) vagyunk, én és a szüleim, nagyon sokat dogozunk napi 14 órákat dolgoztunk nyáron, a földeken, éri szovjet 340 Lóerős traktorokkal, szóval gondolhatjátok,hogy rázz, nehéz, és nagyon meleg nyáron, szóval mi vért izzadunk.

Hát csak anyámék dolgoznak napi 14 órát, én nem bírom ezért csak 10 órát. Semmi szórakozásom nincs ,csak munka munka. Ellenben a lány tanyán él nem dolgoznak, és lusták még munkahelyre is elmenni. Az is más lenne ha elmennének egy munkahelyre 70 ezer Ft ért dolgozni ,de nem mennek el.Mert akkor már más lenne,mivel a lány is tanul példát a szüleitől.

Hát nekem abból áll az élet,hogy munka munka, most már tanulás,osztály legjobb tanulója vagyok, és a szüleim nem pénzelnek senkit se tanárt, nem ismerik a szüleim. Hanem tanulok. Esküszöm,hogy én 15 évesen ,többet dolgoztam nyáron mint a szülei.



Ellenben a lány nagyon szép, én meg csúnya vagyok, meg pattanásos, pedig kezelem az arcom profi kozmetikusnál is voltunk és ő mondta ,hogy kenjem, és jó lesz, meg ilyen korban vagyok, így természetes. A lányt nagyon sokan szépnek gondolják.


Na már most az igazi kérdésem, anyám meg apám ,ha megtudnák,hogy szerelemes vagyok egy olyan lányba akinek a szülei lusták, megvernének. Jogosan alá írom, de a szívemnek nem lehet parancsolni. Egyszerűen nagyon szeretem, meg úgy látom több akar lenni a szüleinél, tovább akar tanulni, nálunk a legjobb tanuló volt. Csak hát mit tud kezdeni ,ha a szülei meg vissza húzzák, a lánnyal beszéltem mondtam neki ,hogy mivel telt a nyár ,hogy sehol nem voltam üdülni semmi, hanem szinte csak dolgoztam, akkor azt mondta ,jól tettem. Erre mire célzott? Én arra gondolok több akar lenni a szüleitől.



Mit tegyek? Mit mondjak a lánynak, hogy valljam be. Meg mondtam volna neki hamarabb ,csak hát nyáron ilyenre nincs idő, munka munka munka. A szüleimet becsülöm,hogy normális értékrendhez tartottak, és a munkára neveltek, de a lányt nem.


Ha felnőtt leszek úgy is beházasodok ,egy nagyon dolgos paraszt, vagy erdész csajhoz, szóval a nagy korom már jó lesz. Nem kell félni ,hogy senkinek nem kellek.Engem a földekért szeretne én meg pl.: erdőért, kombájnért stb, csak mielőtt valaki kérdezné.

Úgy is valami 120 milliós kombájnért beházasodok. Ennyi, meg van oldva a nagy korom, csak a fiatal korom nem. Most szidhatok,hogy én a gazdaságra megyek földekre ,erdőkre, de hát mit tegyek, a szüleim szava szent. Csak ők neveltek fel nem? De ők.

De a leendő feleségem is ezt fogja bennem nézni. Földek ,gépek, dolgos vagyok, mondja ez jó parti beházasodok, mi is így vagyunk.



Anyámék hülyének tartanának,hogy nem pénz közelre leszek szerelmes, akinek mondjuk apjának van vagy 300 hektár földje ,erdője ,gépei stb.


Most akkor kezdeményezzek felé vagy ne? Kire hallgassak a szüleimre vagy a lelkemre?

Már vagy 6 hónapja nagyon szeretem,de hát a szüleim ,meg középiskola.


2013. jan. 16. 16:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Nem érdemes ilyen lánnyal foglalkoznod. Csak átnézne rajtad.
2013. jan. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Mire érted,hogy átnézne rajtam?

Köszönöm a válaszod!

2013. jan. 16. 16:45
 3/26 anonim ***** válasza:

Derítsd ki, hogy tetszel-e egyáltalán a lánynak, ha igen, akkor kezdj el gondolkozni azon, a szüleiddel hogy fogadtasd el.

De sajnos nem tudok hasznos tanácsot adni a szüleid megenyhítésére :( Tényleg tőlük függsz ennyi idősen... Azt azért igazságtalannak tartom, hogy a lány szülei lusták, és ha te ezt a lányt szereted, téged megbüntetnének. A lány sem tehet arról, milyenek a szülei...

2013. jan. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Kicsit régimódian gondolkodtok. Mármint, mi is gazdálkodunk, nagyon jól tudom hogy miről beszélsz, de kicsit furcsa ezt hallani, hogy föld alapján házasodnál, minden érzelem nélkül.

Egyébként, ha a jelent nézzük, fiatal vagy, nem kell rögtön elvenned a lányt, még az sem biztos, hogy ő járna veled egyáltalán. A másik dolog, hogy ha ő ilyen jól tanul, nyilván vinni akarja valamire. Ne a szüleit nézd, hanem őt, és mint írtam, fiatalok vagytok, nem kell véglegesen elköteleződni.

2013. jan. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

"Úgy is valami 120 milliós kombájnért beházasodok. Ennyi, meg van oldva a nagy korom, csak a fiatal korom nem."


Ez nagyon szánalmas....


A kis regényed többi részlete is megérne még néhány mondatot, azt mindenesetre egyértelműen látszik hogy faék egyszerűségű a gondolkodásod. Alap fogalmakkal nem vagy tisztában, a szerelem és a szexuális vonzalom nem ugyanazt jelenti. A lány szüleiről meg csak annyit tudunk amennyit leírsz, szerintem dolgoznának ők, csak nem tudnak elhelyezkedni.


És nem, nincsen semmi "de hát" meg semmi ilyesféle szó, ez a TE ÉLETED, és ebből csak 1 van-nincs több.

2013. jan. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Anyámat, megkérdeztem, csak finomat,hogy mit szólna így.

Anya , mit szólnál ahhoz,hogy egy szegény lányt vennék el akinek a szülei lusták? Anyám egyből leordított eszembe ne jusson van , jobb gazdasági lány ,meg a lány is lusta lehet mit tanul, a szüleitől, nem a munkát az biztos nem,csak a csavargást. Meg nagyon nem örülne. Szó szerint leordított.

Azért hallgatok a szüleimre, mert sok mindent láttak az életre, rengeteg mindent tőlük kérdezek, amit meg nem tudnak azt meg lexikonokat olvasom.



Annyira rosszul eset,hogy inkább kimentem a vasúti töltésre elgondolkozni, a portánk alatt megy a vasút, ahogy a falut kettévágja.

2013. jan. 16. 16:58
 7/26 anonim ***** válasza:

"Azért hallgatok a szüleimre, mert sok mindent láttak az életre"


A kedves szüleid kb 150évvel ezelőtti korból maradhattak vissza, amivel semmi baj nem lenne, ha te nem próbálnál ugyanúgy gondolkozni és cselekedni/tervezni mint ők. Ez súlyos hiba. Ha van önálló gondolatod-elképzelésed akkor mért nem a szerint élsz?

2013. jan. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

"dolgoznának ők, csak nem tudnak elhelyezkedni."


Hát ez nem így van, ismerek arról a tanyavilágból aki el tudott menni dolgozni. Csak hát ők nem akarnak, mamám is eltud menni dolgozni. Meg sok tanyasi ,csak hát ők nem akarnak, inkább élnek egy segélyen egy kis tanyában ,de nem mennek el. Szóval ők a hibásak. Anyám meg ismerik az édesanyát, aki nagyon lusta volt fiatal korábban.

2013. jan. 16. 17:03
 9/26 anonim ***** válasza:

Nektek is inkább valami fizetős munka kéne, földet meg hagyni a pi.csába. Adjátok el, költözzetek ki városba. Nem arra kell büszkének lenni ha annyit dolgoztok, mint egy igás ló, hanem arra ha elég eszetek van ahhoz hogy élhetnétek jobban, könnyebben.


21/N

2013. jan. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Nem ők a hibásak. Hülyék lennének elmenni dolgozni amikor a semmiért többet kapnak. Csak élnek a lehetőségekkel amit kínálnak nekik.

Tanulj és húzz el otthonról amint lehet, akár külföld. Aztán utánad mehet a család normálisabb életfeltételekkel.

2013. jan. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!