Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A valláskritikához hozzátartoz...

A valláskritikához hozzátartozik a provokáció is?

Figyelt kérdés
Természetesen fel lehet tenni kérdéseket ebben a témakörben is a vallásokkal kapcsolatban. Viszont látom, hogy vannak olyan kérdések is, amiket kifejezetten azért írnak ki, hogy az adott vallást, illetve követőit gúnyolják. Ez is a valláskritika része?
2012. okt. 24. 22:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Igen.
2012. okt. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem része, de mit lehetne csinálni a mentálisan alultáplált kérdésírókkal?
2012. okt. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
fordítva is eljátszák
2012. okt. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szándékosan gunyolódni nem. Másrészről a provokálás minden kategóriában sem engedélyezet. A vallást lehet kritizálni, de nem provokálni. Van különbség kettő között. A kritika teljesen más mint a gyúnyolódás vagy a provokáció.
2012. okt. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Előbb én is láttam egy kérdést a vallás témakörben, ami provokált, de megálltam, hogy ne szóljak be, http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Most akkor neked provokáció minden, ami csípi a csőröd? Ilyen nézőponttal, engem provokálnak a cigiző emberek, a telefonon hangosan beszélők, stb...

2012. okt. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem,de azért még is lehet.
2012. okt. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Nem, a valláskritikához nem tartozik hozzá a provokáció; a gúnyolódás nem a valláskritika része. Csak néhány IQ-bajnok nethuszár gondolja így, ezért irkálják ki ezeket a kérdéseket. (Van, aki még a kategóriát is rosszul választja ki; no comment.)

A másik típus pedig az, aki alapos felkészülés nélkül áll neki kritizálni; na, az ilyeneket elég jól leoltottuk az elmúlt hetekben. :D

2012. okt. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

Szia!


Semmilyen kritikához nem tartozik hozzá a provokáció és a gúnyolódás. Ezek csupán az emberség hiányában szenvedők tipikus tünetei. Aki bárkit bármiért lenéz, az sajnálatra méltó beteg ember. A valódi kritika előfeltétele annak pontos ismerete, amit kritizálni szeretnék. Sajnos az itt kritizálók jelentős hányada - tisztelet a kivételeknek - ennek hiányában szenved. Ami önmagában nem lenne baj, ha őszinte érdeklődéssel lennének a kritika tárgya iránt. Sajnos azonban ez sem igazán jellemző.


Üdv. Péter

2012. okt. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki tud provokáció nélkül kritizálni valamit, van, akinél a kritika szükségszerű velejárója a provokáció. Ha mondjuk műkritikáról lenne szó, akkor is lenne, aki azt írná: "Ez a festő, bár realista ábrázolásra törekszik, anatómiailag gyakran pontatlan, aránytalan, így én nem kedvelem a képeit." és lenne, aki azt írja: "Ez a festő béna, tiszta cikik a képei, egy óvodás is jobban fest."

Mindkettőjük mondanivalójának ugyanaz a lényege, csak éppen a megfogalmazás más. A második provokatív, az első nem. A másodiknak a kritikájától esetleg megsértődhet az adott festő, az elsőtől nem.

A kritizálásnak nem kéne provokációt vonnia maga után.

2012. okt. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%

Én vallásosként azt mondom, hogy engem nem zavar, ha egy nem hívő akár egy kicsit provokatívan fogalmaz. Ez nem egyenlő azzal, hogy sérteget, meg azzal sem egyenlő, ha nem képes gondolkodni. Sajnos egyre kevesebb értelmes van, őket viszont én megtisztelem azzal, hogy próbálok értelmesen, részletes válaszolni a kérdésükre.

Sosem azzal van baj, ha valaki kérdez, hanem azzal, ha pl. még mindig a Teremtés könyvéből kiragadott részletekkel próbálja magyarázni, hogy a Biblia biológiai hülyeségeket állít, és egyszerűen ezen nem tud továbblépni.

2012. okt. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!