Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kizáró ok nálatok kapcsolatra,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kizáró ok nálatok kapcsolatra, ha a jelöltetek nem tud helyesen írni?

Figyelt kérdés

Nagyon durva esett, megismerkedtem egy férfival és olyan alapvető hibái vannak, hogy egyszerűen szégyellem magam, ha vele vagyok egy társaságban. Ő szerinte ez nem ok, arra hogy ne legyen komoly kapcsolatunk.

PL: orrvadász = orvvadász

szette = szedte

rethetetlen = rettenthetetlen...

szóval elég durva.


Kedvelem,de szégyellem bemutatni a szüleimnek,barátaimnak.

Messze nem vagyok tökéletes én sem persze,de azért ennyire "buta" sem.

Hagyjam a kialakuló kapcsolatot vagy ez tényleg gyerekes lenne?Ti hogy viszonyultok a helyesíráshoz?


2013. jan. 21. 00:29
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, nem vagytok egy "szinten", az előbb-utóbb úgyis kiütközne valahol.
2013. jan. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
Arra még reagálhatnál, hogy miket írtok ti társaságban amikor ilyesmik kiderülnek ?:) Mi is járunk társaságba, társasozunk is, stb., mégse volt még soha rá példa, hogy a másik helyesírását ilyen szinten elemezni tudnánk.
2013. jan. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

Társaságban semmi nem írunk.Viszont smst szokott küldeni,írt már levelet is.

Általában szóban hallom,hogy valamit nagyon rosszul ejt ki vagy éppen más és akkor szoktuk lebetűztetni vele.Ilyen esetekben gyorsan kiderül,hogy nem ismer alapszavakat.

Pont társas közben mondta,hogy neki tetszett a "rethetetlen" film,képzelheted mennyit szakadtunk :D

2013. jan. 21. 01:13
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

úúú, ez vérciki tényleg. messziről kerülöm azokat, akik ilyen fájdalmasan műveletlenek, tájékozatlanok. a helyesírás nálam alapfeltétel. nem tudnám többé magammal egy szinten kezelni azt az embert, aki ilyen súlyos hibákat vét. legyen az akármilyen okból. nem vagyok én sem egy MENSA-klubtag, de azért egy pasitól az a minimum elvárásom, h az alapszavakat helyesen írja, tájékozott, olvasott ember legyen, ne csak a sekélyes, mindennapi témákról tudjak vele beszélgetni, hanem megértse amit magyarázok, reagáljon rá valami saját gondolatot, és ne csak bólogasson.

lehet ferde orra, nagy füle, kopasz feje, de ha nem intelligens, akkor köszönjük a lehetőséget.

2013. jan. 21. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak szégyellném,hanem engem is kifejezetten zavarna!
2013. jan. 21. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
61%

Ez a srác dislexes, vagy diszgráfos, aki valószínűleg gyerekkorába nem kapta meg azt az oktatást, ami neki segítetett volna, hogy ki tudja küszöbölni a dolgokat, tekintettel arra, hogy régen nem volt a logopédia annyira fejlett mint most.

Remélhetőleg ő fog téged elhajtani, mikor rájön, hogy a diplomáitok ellenére a családod, milyen üres és EQ hiányos.


üdv:)

2013. jan. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
20%

11-eske


Kaptál egy pacsit:)

2013. jan. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
60%

Engem mondjuk az elején sem zavart, hogy a leendő férjem is hadilábon áll a nyelvtannal, de talpraesett és a helyén van a szíve. Én jól fogalmazok, helyesen írok általában. Inkább vicces nekem, ha ilyen hibába esik és jót nevetünk. Mindig támogat, kiáll mellettem, igazi nőnek érzem magam mellette és tudom, hogy jó apa lesz. Nekem nem kell ennél több.


Ha Te ennyire gondnak érzed már most, akkor viszont nem szabad folytatni, mert nem lenne értelme.



24N

2013. jan. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan :)

Én kifejezetten ordítok ha valaki nem tud helyesen írni, de sajnos meg kell érteni: a mai világban lassan már az vérciki, aki tud. Tiszta vicc.


Az én férjem is alapvető hibákat vétett, továbbmegyek: társaságban néha még most is előfordul hogy megpróbál benyögni egy-egy szállóigét vagy közmondást, legtöbbször hiányosan vagy teljesen összezagyválva.


Megnyugtatlak, van gyógymód :)

Én már szinte teljesen kigyógyítottam a férjemet ebből a betegségből.

Hogy hogyan?

Akármikor írt valamit, a nyakára ültem és azonnal kijavítottam amikor hibát vétett. Ezt ilyen fél, egy órás vitatkozásoknak kell elképzelni :D

Kb. egy év alatt jelentősen javult a helyesírása, így, három éves távlatban már csak akkor hibázik ha siet.

A műveletlenségét megoldottam pár itthoni "közmondás párbajjal", mivel nem akart hülyének tűnni mellettem, gyorsan megtanulta a helyes kifejezéseket.


Ez legtöbbször nem az érintett hülyeségéből adódik, hanem nevelési, oktatási probléma.

Párom személyében rögtön egy olyan embert ismerhettem meg, akit a saját édesanyja úgy nem tudott megnevelni, hogy diplomás óvónőként dolgozik már vagy 40 éve.

A családja letudta annyival hogy minden alkalommal kiröhögték hogy mekkora hülye, persze hogy nem volt túl lelkes abban hogy javítsa a hibáit.


Te tudod hogy ezen az apróságon kívül mennyire éri meg neked ez a férfi.

Ha úgy érzed hogy igen, te is megpróbálhatod finoman korrepetálni.

Mielőtt valaki nekem esik, személyemben szükséges volt: párom mérnök, és bizony eléggé lenéznék ha helyesírásoktól hemzsegne a beszámolója.

2013. jan. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Egy kis nyelvtan: [link] ;)
2013. jan. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!