Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kizáró ok nálatok kapcsolatra,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kizáró ok nálatok kapcsolatra, ha a jelöltetek nem tud helyesen írni?

Figyelt kérdés

Nagyon durva esett, megismerkedtem egy férfival és olyan alapvető hibái vannak, hogy egyszerűen szégyellem magam, ha vele vagyok egy társaságban. Ő szerinte ez nem ok, arra hogy ne legyen komoly kapcsolatunk.

PL: orrvadász = orvvadász

szette = szedte

rethetetlen = rettenthetetlen...

szóval elég durva.


Kedvelem,de szégyellem bemutatni a szüleimnek,barátaimnak.

Messze nem vagyok tökéletes én sem persze,de azért ennyire "buta" sem.

Hagyjam a kialakuló kapcsolatot vagy ez tényleg gyerekes lenne?Ti hogy viszonyultok a helyesíráshoz?


2013. jan. 21. 00:29
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
21%

Nem vagytok egy műveltségi szinten. Ez a későbbiekben is ki fog ütközni. Egy sznob egyetemista p*csa, meg egy olvasatlan férfi. Nem sülhet el jól.

De lehet a másikon segíteni is. Párom diszgráfiás, de ahol tudom, ott segítem. Miattam szerette meg az olvasást, előtte alig olvasott könyveket. Nem műveletlen, jó esze van, csak rossz volt a közeg.

2013. jan. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
93%

Nem hiszem hogy csak betegség miatt vannak helyesírási hibái. Ha tényleg beteg, akkor nem hagynám ott, hiszen arról nem tehet, és legfeljebb olyan munkát keres, ahol nem kell írni, vagy nem sokat, vagy lesz titkárnője aki kijavítja.


Viszont ahogy látom ez a fiú meglehetősen alulművelt hozzád képest, és a probléma itt van. 2-es érettségi, meg otthonról se hoz semmi műveltséget, az vér ciki. Általában aki ennyire nem tud helyesen írni (nem csak egy-két szót) az foglamazni sem tud rendesen, érezni a beszédstílusán, hogy hiányzik valami. És ez nagy baj. Ettől még biztos rendes ember, meg lehet jószívű, de akkor sem való hozzád, jól látod.


Nekem is volt egy-két ilyen pasim, nagyon beléjük zúgtam, mert jófejek voltak, meg helyesek, de 1-2 hónap után rá kellett jönnöm, hogy valami nagyon nagyon hiányzik.


Ettől függetlenül ismertem olyan autószerelőt, akit szívesen elfogadtam volna, kár hogy nős volt :) De ő intelligens családból is származik, nagyon szépen beszél, és amikor írt, az is tökéletes volt. Tehát ő rendben lett volna.


Úgyhogy a helyesírás általánosságban képet ad az illető műveltségi szintjéről. lehet, hogy műszaki ember, és van egy-két szó amit rosszul ír, de a többit viszont helyesen. viszont az elírást azért nem kell hibának venni. Mint ahogy te is lenyomva tarthattad az esetnél a t betűt, és nem olvastad vissza. Ez sokszor előfordul, úgyhogy csak ez alapján sem szabad ítálni.

És a kifejezésmód is hozzá tartozik a dologhoz.


34/N

2013. jan. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
Engem mérhetetlenül zavart a férjem írni nem tudása. De jó ember, szeret engem, talpra esett, állatbarát, nem dohányzik, főz itthon, támogat mindenben egy szó nélkül. Innentől kezdve ki nem tojja le, hogy nem lesz belőle író, vagy egyéb. Büszke vagyok rá, hogy a családi háttere, és az iskolázatlansága (érettségije sincs, pedig ő már nem az a korosztály, ahol ez normális lenne) ellenére a legtökéletesebben hozzám illő ember.
2013. jan. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
80%
Én utálom olvasni a rossz helyesírású szöveget!!!! fáj a szemem tőle. viszont: volt egy fiú csoporttársam, nagyon értelmes fiú, sokat olvas. A helyesírása viszont kritikán aluli!!!!! Iszonyatos. Mégis jó ember, okos, művelt. Hülye lenne a barátnőm, ha emiatt nem járna vele.
2013. jan. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%
Nálam igen. Okos ember vagyok, buta mellett nem tudnék soha élni. De nem mindenki egyforma.
2013. jan. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés :)


Én mindig nagyon pontosnak tartottam magam, a helyesírásom szerintem elég jó, de aztán megismerkedtem a párommal :D Kiderült, hogy mégsem vagyok olyan ügyes, mert ő még ebben is meglátná a hibát. :) De ne úgy képzeljétek el, hogy szól, de pl. mikor levelet írtam, és véletlen úgy írtam, hogy folytogat (ugye az ember fejében benne van, hogy a folyás, folyik szó ly-os, és hirtelen így írtam le, miközben ugye fojtogat) akkor felszisszent és kiderült, többször is látott már elvéteni 1-2 szót. Viszont arra üszke vagyok, hogy azon kevesek egyike vagyok akik tudják hogy nem búra, hanem bura :D Ezt annyira nem tudja senki, hogy még az office se húzza alá :)

[link]


Amúgy engem attól tud kiverni a víz, és nálam ez úgymond szakító ok, hogyha valaki olyanokat ír, hogy:


rojtós - rojtos

karácsónyfa - karácsonyfa

párnahúzat - párnahuzat

telefón - telefon

boldóg - boldog


Volt egy "pasim" még régebben, aki folyton hosszú ó-val, ú-val, ű-vel és ő-vel írta azokat a szóvégi betűket, amik kifejezetten rövidek. Én meg kérdeztem tőle, hogy nem érzi, hogy ezt egyáltalán nem is hosszúval ejtjük? Vagy ejtjűk, hogy őt idézzem :D Ő nem érezte meg. Na ebből kiindulva a beszéde se lehetett kutya, és mint kiderült az se volt rendes.

2013. jan. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%
Exem helyesírása szörnyű volt, de ennyi nem zavart volna, ha egyébként nem buta és igénytelen. Ha valakit igazán szeretek, nem pont a helyesírása fog zavarni. Ha mellé igazán buta is, akkor úgysem illünk össze. Nem kell diploma ahhoz, hogy valaki okos legyen, és nem feltétlenül okos az akinek van diplomája.
2013. jan. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom igazából hogy kizáró ok lenne-e nekem, de az látszik hogy ti nem illetek össze. Olyan pasit válassz aki megfelel az elvárásaidnak, mert ha már az elején ennyire látod a hibáit, akkor mi lesz ha eltűnik a rózsaszín köd?

Mondjuk az durva hogy társaságban elbetűztetsz vele szavakat, nagyon megalázod a többiek előtt. Az furcsa hogy kiejteni nem tud dolgokat, vagyis már a kiejtésén látszik hogy rosszl írná le??

2013. jan. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez kizáró ok, mert, aki nem tud nagyjából helyesen írni az többségében elég érdekes alak.

Iskolában teljesen érdekes módon csak azok nem tudtak helyesen írni, akik bunkók voltak, agresszívek, tanulatlanok.

Nem mondom, hogy én tökéletes vagyok, de ez engem nagyon zavar.

Internetes társkeresőn ismerkedtem, sokan ott vágták el magukat nálam, hogy "ojan szinnten irrtak nekem levelet hogy szétt ment a fejem közben".

Tisztelet a kivételnek!

2013. jan. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%

Lehet engem sznobnak tartani, de engem rettentően taszít, ha valaki folyamatosan durva helyesírási hibákat vét. Nálam alapvető követelmény, hogy valaki szóban is, írásban is egy bizonyos szinten ki tudja fejezni magát, és ehhez hozzá tartozik, hogy tudjon helyesen írni. Ez az igényesség része.

Nálam ez nagyjából egyenértékű lenne azzal, mintha az illető mosdatlan lenne, szóval nem hiszem, hogy tudnék potenciális partnerként tekinteni egy ilyen férfire.

2013. jan. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!