Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelem vagy a karrier fontosabb szerintetek?

Figyelt kérdés
2013. jan. 22. 22:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%

Mindkettő fontos, de olyan is van, hogy egyik se hátráltatja a másikat.

Ha túlzottan karrierista, mindegy milyen nemű, akkor viszont elhanyagolhatja a szerelmét. Több hetes utazásokat értem ez alatt, vagy éjszaka benn marad dolgozni, nincs elég ideje, stb. Viszont ez csak bizonyos munkáknál áll fenn.


Konkretizáld a kérdésed: hogy érted?

Úgy is lehet érteni, hogy mit választanál? Egy jó munkát, messze, vagy azt, hogy a szerelmeddel maradsz és megelégszel egy átlagos melóval?

2013. jan. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a karrier. Mert ugye a szerelem, tud váratlan dolgokat művelni. Kiszámithatatlanok lesznek az emberek egy idő után, mert a szerelem átmegy szeretetté és nem tudja mi legyen. Ugye a karrierben is van kiszámithatóság, de ha netán a karriert elveszted egy szerelem mellett (pl egyetemi tanulás) akkor később karrier biztos nem, és lehet szerelem sem lesz. Ha végigszenveded, akkor ha már van egy biztos karriered, egyetem, munka, nem lesz 2 kérdésed, csak 1, a szerelem, de nem is kell gondolkodni rajta mert a karrier adott lesz.
2013. jan. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
71%
Nekem mindkettőre szükségem van, jó munkára, amit szeretek és jó társas kapcsolatokra is. Sose választanék olyan munkát, ami mellett el kellene hanyagolnom a szeretteimet, barátaimat, de fordítva se tenném.
2013. jan. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Kinek mi. Nekem a szerelem. Karrierre cseppet sem vágyok. A munka nekem csak arra való, hogy meg legyen a megélhetésünk, nem arra, hogy ott keressem a kihívásokat, nem szeretnék ilyen téren babérokat aratni. Ha olyan munkám lenne, ami a hobbim is egyben, akkor is inkább arra mennék, hogy élvezzem és megéljek belőle, nem arra, hogy minél magasabb pozíciót szerezzek.
2013. jan. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Nem vagyok karrierista, fontosabb számomra a kreativitás, az alkotás öröme, a szeretteim. De a megélhetésem, tanulmányaimat senkiért nem adnám fel. Az nekem túl kiszolgáltatott helyzet lenne, aki ezt várja, nem is szeret igazán. Tehát nem hagynék ott egyetemet senkiért, megoldanánk másképp, rugalmasan.

Karrierista férfit SOHA nem választanék. Nem valók apának. Elég példát láttam arra, hogy annyi, mintha nem is lenne. Néha leül a gyerekkel, mintha ő lenne az atyaúristen, szépen kiosztja, mit szabad, mit nem, de nem is ismeri azt a gyereket. A tulajdonának tekinti, egynek a vagyontárgyai közül. Mondjuk a családjuk általában azt csinál tőlük, amit akar, öregen pedig megkeseredetté válnak, elidegenednek, nincsenek emberi kapcsolataik.

2013. jan. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Karrier. Az embereknek különböző mértékű a társas életre való igénye. Nekem olyan kicsi, hogy már a barátok is bőven sok néha, szóval engem a karrier sokkal jobban érdekel.

Azért meg tudom érteni, ha valakinek a szerelem fontosabb (bár elképzelni nem, hogy miért), viszont sosem szabad feláldozni magát az embernek senki miatt és ezt a hibát mindig elkövetik aztán meg jönnek ide sírni.

2013. jan. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
89%
Karrier. Szerelmet nagyobb eséllyel találhat az ember, mert rengetegen vagyunk a világon. Ám karriert tekintve ki tudja, hogy van-e második esély, ha netán nem él valaki az elsővel...
2013. jan. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
75%

Karrier. Nekem az előzővel ellenben magas szociális igényeim vannak, de 7 milliárd ember van a földön, viszont nincs 7 milliárd a számlámon.


Emberek mindig lesznek, de enni muszáj. Kapcsolatok is ugyanúgy jönnek-mennek, nincs nagy esélye az embernek arra, hogy elsőre megtalálja az "igazit", már, ha létezik olyan..

2013. jan. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Itt a karriert sokan a megélhetéssel keverik. De meg tudom érteni őket is.

Én is boldog vagyok egyedül, gyakorlatilag nincs mit feláldoznom az oltáron (van kapcsolatom, nem erre írom).


Soha nem voltam az a lángolóan szerelmes típus, akinek komoly dilemmát okozna, hogy valakiért felégesse az addigi útjait.

2013. jan. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Most akkor karrier, vagy megélhetés? Mert a kettő nem egy. A megélhetés nekem is fontos, méghozzá nem is kicsit. A karrier viszont egy kicsit sem.
2013. jan. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!