Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha 4 éve együtt vagyok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 4 éve együtt vagyok a párommal,1 éve együtt is lakunk, ő 22 éves, én 21, egyetemre járunk, akkor mikor számíthatok eljegyzésre?

Figyelt kérdés

A kapcsolatunkkal minden rendben van, pont olyan szép minden, mint a legelején, sőt egyre inkább összecsiszolódunk. Biztos, hogy neki is forog már az eljegyzés a fejében, nekem is. A kérdés csak az, hogy mikor lépi meg. Lehet, hogy az 5. évfordulónkon, vagy csak a diplománál? Min agyalnak a pasik, mi tartja őket vissza? (Arról nincs szó, hogy bizonytalannak érzi magát, ilyen téren felesleges találgatni! :-) )

Lehet, hogy még fiatalnak érzi magát, vagy az tartja vissza, hogy még a szüleinktől is szükség van, ha nem is teljes, de időszakos kisebb anyagi segítségre, mivel a tanulás mellett van, hogy kevesebb idő jut a munkára?

Én sem régóta játszadozom komolyan a gondolattal, mert sokan mondták, hogy első szerelem, majd elmúlik. De nem múlik, hanem mélyül és egyre csodálatosabb. Sok mindenen keresztülmentünk, 2 éve volt egy balesetem, 5 hónapig kómába voltam, bent volt velem a kórházba, amikor csak tudott, hozta a napi újságot, felolvasott, mesélt nekem, mindenben mellettem volt, kitartott, támogatott,azt mondja, hogy tudta, hogy fel fogok ébredni. Szóval tényleg sok mindenen keresztülmentünk, ami még jön, ha jön, majd azt is megoldjuk. Az eljegyzést kb. fél éve nem tartom elhamarkodottnak, korainak, hanem alig várom, hogy mikor kéri meg a kezem.

Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2013. febr. 11. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

x+4x(4-sin(65))/(x-2xcos) és megkapod az eredményt.


erre a kérdésre szerintem nincs jó válasz. akkor fog eljegyezni, amikor ő jónak látja vagy amikor egy kicsi ráhatást kap tőled :)

2013. febr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hú basszus. nem gondoltam, hogy a hiányos matektudásom fog meggátolni abban, hogy megtudjam a választ! :D:D
2013. febr. 11. 14:05
 3/13 anonim ***** válasza:
A férfiak nem akarnak házasodni az estek 99%-ában, csak a nők erőltetik. Ha együtt vagytok, boldogok vagytok akkor mit akarsz még ezen felül? Jobb lenne, ha kapnál egy (amúgy semmit nem jelentő) karikagyűrűt az ujjadra?
2013. febr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

3-as, nem értek veled egyet. a karikagyűrű és a házasság igen is, jelentős dolog. csak manapság háttérbe szorult, mert egyszerűbb együtt élni valakivel és ha véletlenül nem stimmelnek a dolgok, kidobhatod és lesz másik.

az emberek elfelejtettek együtt élni és alkalmazkodni, ráadásul könnyebb eldobni valamit (mert minden eldobható körülöttünk), mint utána járni, hogy esetleg megjavítsd.

lehet egyetérteni vagy belekötni :)

2013. febr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Vannak, akiknek jelent valamit a karikagyűrű. Ha ti is ilyenek vagytok, akkor beszéljétek meg, és ne várj arra, hogy ő találja ki, neked mire lenne szükséged.
2013. febr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem az eljegyzés/házasság dönti el, hogy van-e közös jövőtök, hanem az, hogy vannak-e tervek a jövőre nézve ÉS(!!!) történnek-e lépések mind a kettőtök részéről azok megvalósítására.


Ezt gondold végig.

2013. febr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Komplikato ***** válasza:

Szerintem túl fiatal hozzá a srác, hogy akarjon házasodni.

Meg mindketten túl fiatalok vagytok még hozzá, nem?

Volt a rokonságba egy kis hölgy, neki pont ilyen felállásban megvolt az eljegyzés, meg minden ... közben ugye járt fősulira, kinyílt előtte a világ, felszedett egy kis műveltséget, élettapasztalatot és eljegyzés után fél évvel lelőtte a házasság projektet.


Mondjuk a leírtak alapján azért esélyes, hogy jól meglesztek ha még is. :)

2013. febr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy van vele a párod, hogy most ez így jó, így is együtt vagytok, és mivel ez így tökéletesen kényelmes neki, nem érez rá késztetést, hogy el kéne téged jegyezni. Ez a kulcsszó, hogy ez így KÉNYELMES neki.
2013. febr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Istenem már, hát hova házasodjon egy 22 éves egyetemista fiatal? Örüljél neki, hogy együtt vagytok, együtt élhettek! Én tuti nem jegyezném el a barátnőmet addig, amíg suliba járok, és a házassághoz - később a családnak - nem tudnék megfelelő egzisztenciát biztosítani.

Ha szeret téged, pár évig így lesztek még, aztán úgyis megkéri a kezed. :-)

2013. febr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is teljesen irracionális elvárás egy 22 éves sráctól, hogy nősüljön. Egyetemista, fiatal, ennyi idős korban nyitni kell a világ felé, szórakozni, élményeket gyűjteni, mert ezek az évek soha nem jönnek vissza és később nem lehet "bepótolni" sem már. Hogy te 21 évesen már férjhez mennél, az más, a fiúk másképp vannak ilyen szempontból bekötve.
2013. febr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!