Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet rendezni a nézeteltéréseket a házasságban? Kinek milyen tapasztalatai vannak a témában?

Figyelt kérdés
2013. febr. 15. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Őszinteséggel.Az igazság szabaddá tesz!
2013. febr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint ezek nem múlnak el maguktól, ki kell beszélni őket.

Szükség van belátásra, kompromisszum-készségre mindkét fél részéről.

Szerintem fontos, hogy mindkét félnek jusson idő saját magára, amikor ő osztja be az idejét, és azt csinálja amit szeret (filmnézés, sport, barátok stb.)

Ha gyerek is van, akkor ezt sokkal nehezebb megoldani, de időnként muszáj.

2013. febr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ott a pont, kedves 1.

Oszinteseg, szeretet, tisztelet, turelem. Ez a jo hazassag titka. Csak sokan tulbonyolitjak.

2013. febr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Le leszek fütyûlve:),de egy igaz mondás van.Hallgatni aranyat ér!Én 18- év alatt rengeteg felesleges dolgot kerûltem el azzal,hogy tudok hallgatni,és lenyelni mosolyogva ha bántanak!Igaz,hogy belûl nagyon fáj de nem adom ki azért,hogy megmutassam nagy száju is tudok lenni.A háznál legyen a férfi férfi,és nem azt mondom,hogy a nõnek nincs egyenlõ joga,csak a férfiak vállán rengeteg felelõsség nyugszik amit cipelnek ezért jobb ha legalább otthon érezheti hogy igen ott övé az utolsó szó,de vita nélkûl!
2013. febr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz,de előfordul,hogy az egyik fél szeretné részletesen megbeszélni a félreértéseket, míg a másik nem akar vitatkozni, és inkább kerüli a témát. Előfordul, hogy minél inkább erőlteti egyikük a dolog megbeszélését, annál inkább visszakozik a másik.
2013. febr. 15. 14:29
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen hallgatsz jó sokáig csak,hogy a negatív érzések összegyűlnek és egy idő után eleged lesz abból,hogy mindig te légy az,aki enged,aki figyelmesebb,aki jobban szeret
2013. febr. 15. 14:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Megmondom, hogy hogyan legyen, aztán ezzel le van rendezve ...
2013. febr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves kédező, szerintem ez egyénfüggő. Mi olyanok vagyunk a barátommal, hogy mindent megbeszélünk. Az olyan dolgokat is, amiket mások általában már nem, mert cikinek tartja vagy nem akarja a másikat megbántani. Ha a barátom valami bántót mond, akkor megmondom neki, hogy hát igen, engem bánt, hogy ő így gondolja, de attól még örülök, hogy elmondta. Ez szerintem logikus is, hiszen ha nem mondja ki, attól még ugyanazt fogja gondolni. Tehát nálunk az a lényeg, hogy kölcsönösen nagyon őszinték vagyunk, ezt el is viseljük a másik részéről és megbízunk egymásban.


Más párok kapcsolata persze másképp működik. Valaki fent írta, hogy ő mindent mosolyogva lenyel, és inkább nem is szól vissza. Ez is egy működő stratégia lehet, de az kell hozzá, hogy a másik fél tudjon erről, és legyen elég figyelmes ahhoz, hogy időnként a mindent lenyelő féllel is éreztesse elismerését, szeretetét. Ha a mindent lenyelő talál egy alkalmas, megbízható partnert, aki ezzel nem él vissza, akkor ez is egy működő kapcsolat lehet.


Szerintem az együtt járás alatt kell megismerni ilyen szempontból is a másikat, hogy hogyan szokott ő konfliktust rendezni. Ez alatt kell kiderülnie, ha pl. olyan probléma van, amit te is írtál, hogy az egyik szeretné részletekbe menően megbeszélni ezeket, a másik pedig nem is akar róla beszélni. Olyan társat kell választani, akivel ebben is kompatibilisek vagyunk (vagy legalábbis ebben is együtt tudunk működni, meg tudunk egyezni). Már az együtt járás alatt is vannak kisebb nézeteltérések, az a fontos, hogy ilyenkor elgondolkodjunk: akarom-e olyan emberrel leélni az életemet, aki így rendezi a konfliktusait velem? Ha igen, akkor jó. Ha nem, akkor sincs minden veszve, mert ezeket a módszereket tanulni is lehet.

2013. febr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen Igazad van egyetértek veled:)Köszönöm a válaszod!
2013. febr. 15. 16:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia, most ezt a válaszom 3 kérdéshez is bemásolom, mert mindre ugyan azt tudom tanácsolni: Mi 7 évig éltünk együtt a feleségemmel mikor mindkettőnknek elege lett. Ez persze betudható annak is, hogy másfél évig külön éltünk külföldre költözésem miatt. De azt is azért, hogy őt és a fiamat kihozhassam magamhoz. Mindegy. Nos amikor kijöttek megromlott a kapcsolatunk. Azt hittük de jó lesz újra együtt. Tévedtünk. Annyira elszoktunk egymástól, hogy már minden idegesítette a másikat. Hogy miért ott ül, mit csinál, miért eszik stb. Annyira elharapódzott a helyzet, hogy már majdnem elváltunk. Mikoris végül kiborult a bili és mindenki elmondta az addig elszenvedett sérelmeit, és gondjait panaszait. Ki-meg-át beszéltünk mindent. Újra akartuk kezdeni. Az alapoktól kezdve építettük újjá a kapcsolatunktat. Nem mondom hogy nehéz volt, mert hazudnék. Kib*szottul de k*rvára nehéz volt!! Mindkettőnknek alkalmazkodnia kellett. Itt nem volt olyan, hogy csak én vagy te. Csak olyan létezett: MI. És erre minden felmerülő probélmakor emlékeztettük a másikat és együtt oldottuk meg. Megbeszéltük, hogy jó én ebben engedek, te pedig abban. Volt, hogy be kellett látni, hogy hibáztam. Na ez a legnehezebb. De megéri. Higyétek el MEGÉRI. Most egy éve volt annak, hogy majdnem elváltunk. Mindketten elmondhatjuk. hogy boldogabbak vagyunk mint amikor kimondtuk az igent. Kívánom, hogy nektek sokkal könnyebben menjen a problémák megoldása és megbeszélése. Ne várjatok vele a véksőkig. Lehet ti nem lesztek olyan szerencsések amilyenek mi voltunk. Ne hagyjátok ennyire elfajulni a dolgokat. Minél hamarabb léptek annál könnyebb lesz. De a kulcsszó: EGYÜTT. Ha csak az egyik akarja de nagyon, 2x annyira, sz*rt sem ér. Higyjétek el. Mi átéltük. A párom nagyon akart engem és a kapcsolatot és én annál jobban húztam el, mert úgy érzetm megfolyt. Remélem tanulságos mindenkinek a történetünk és nem hiába gépeltem be...
2013. febr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!