Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátomat elüldözi a családj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátomat elüldözi a családja. Mi a helyes megoldás?

Figyelt kérdés
A barátommal több mint 2 éve vagyunk együtt. Az ő szülei fél éve költöztek szét, és ő most az anyujával és a nála 1 évvel fiatalabb öccsével él. Eddig is sokat voltunk együtt, de most még többet, mert a barátom nem szeret otthon lenni. Ha otthon van (még ha ott vagyok is) folyton szapulják, veszekednek vele, beszólnak neki, nincs beleszólása semmibe sem, nem engedik a számítógéphez ülni, merthogy azt ők vették, stb. Azt tudni kell, hogy hármuk közül csak a barátom nem dolgozik még, mert ő tanul, ezért még nem is ad bele a bérleti díjba pénzt. Valószínűleg ezért neheztelnek rá annyira, meg persze mert sokat van velem, és mivel nekik nincs senkijük, ezért kiszúrták a barátomat és az őrületbe kergetik. A barátom már erősen fontolgatja, hogy elköltözik apujához, de bele sem merek gondolni, hogy akkor milyen balhé lenne, anyuja meg az öccse elküldenék a francba, és ettől a barátom is fél. De ez nem állapot, hogy már a fürdővizet is sajnálják tőle, és mindenért ő (és én vagyok) a hibás. Egyébként nem állnak rosszul anyagilag, szóval nem értem mire fel. Barátom júniusban vizsgázik, utána megy dolgozni. Ha bele ad majd a lakás bérleti díjba, akkor jobb lesz a helyzet? Vajon mi a helyes megoldás? El kéne költöznie, vagy várnia? Amúgy 20 éves.
2013. márc. 1. 11:13
 1/10 anonim válasza:
Nem lehetne megoldani ,Hogy nálatok lakjon? Az anyja meg elég gyerekesen viselkedik
2013. márc. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen elköltözni. 20 évesen miért is ne? Ha anyagilag megengedhető.
2013. márc. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szegény srac 20 évesen élösködik a csaladja nyakán az iskoláztatasa szeinted a csaladjának mennyibe van? nem jár semmilyen költségekkel?nincs szüksége pénzre?az anyja,és az öccse dotalja igaz?nehogy mar a családja legyen a rossz!
2013. márc. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3! ne haragudj, de a gyerek nem most kezdett tanulni, eddig is evett, fürdött, mostak rá, mi változott? csak érdeklődöm

mivel nekem 3 gyerekem van, ezt ismerem, pedig mi is válunk, a nagyobbik gyerek nem régen kezdett dolgozni, még se kértem tőle semmit.

Válaszom: nem egyszerű a helyzet, de csak le kéne ülni nekik beszélni, mondják meg mi a gondjuk, mert ez érdekes.

Bár olyan család, ahol 2 fiú gyerek van, sajnos a kisebbet jobban szeretik. Eddig ezt tapasztaltam, de elég sok helyen így van. N

2013. márc. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon gyakori szituáció, a kitolódott tanulmányok miatt. Ma nem úgy van már, hogy 18 a gyerek, kitanulta magát, és megy dolgozni.

A negyvenes generáció, még ezt élte.

És nehezen tudják elfogadni, hogy a gyerekük, úgymond felnőtt, de nem dolgozik, mert ők azonosítják a pénzkeresést, a felnőttséggel.

Ma már viszont, úgy is beszélhetünk felnőttségről, hogy érzelmileg, szociálisan, egzisztenciálisan hol tart valaki.

A legrosszabb, ha ezek nem tudnak egyszerre érvényesülni, mert ez feszültséget generál.

Mindenképpen költözést javasolok, mert ezt nem fogjátok tudni megértetni velük.

2013. márc. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első körben le kellene ülni és megbeszélni ezt családon belül.


Először is bele kéne gondolni a másik oldalba: a FIATALABB gyerek dolgozik, adja haza a pénzt, míg az idősebbik a családi kasszán tanul és baromi jól elvan a barátnőjével. Persze, hogy baszogatják, mert ő kiadás és élvezi, a többiek meg termelők és nagyon nem élvezik. Megmondom őszintén, engem is zavarna, ha a saját pénzemen veszek egy számítógépet, és a melóból hazaérve nem tudok leülni elé, mert a bátyám használja, akinek más dolga sincs, csak órára járni, bulizni, csajozni meg tanulni, mindezt az én pénzemen.


Egyetem mellett én nem ritkán dolgoztam, ő is egész nyugodtan megtehetné. Mire megkaptam a diplomámat főállásban dolgoztam a mostani munkahelyemen, mindezt úgy, hogy addigra már másfél éve itt dolgoztam heti 24-32 órát, és mellette nappali tagozatos hallgató voltam. 43 kreditet csináltam meg, szakdolgozatot írtam és közben heti négy napot jártam be dolgozni. Ezt mind meg lehet csinálni, csak akarni kell(ene).


A pasid ehelyett elkönyvelte, hogy ő bizony most egyetemista, és áldozatként állítja be magát, miközben rengeteg szabadideje van, és kényelmesen találkozgat veled, mindezt az anyja és az öccse pénzén. Amikor ezért cseszegetik, akkor szépen kiforgatja a szavakat és el akar költözni oda, ahol nem bántják. Ez komolyan ennyire bonyolult?


Ne érts félre, nem tartom a pasidat rossz embernek, de ez egy tipikusan gyerekes viselkedés. Az anyja és az öccse részéről meg rossz kommunikáció, mert nem azt mondják neki, hogy takarodjon diákmunkára, hanem inkább sértegetik. Tulajdonképpen zsák meg a foltja, mert mindkettő csak saját magát képes észrevenni ebben a veszekedésben, szembenézni meg egyik sem hajlandó önmagával. Te pedig - mivel szerelmes vagy és vak - meg is erősíted ebben, ahelyett, hogy építő jelleg kritikával szolgálnál.


Javaslatom a párod számára, hogy vegyen vissza kicsit az egóból, próbálja külső szemlélőként megérteni a helyzetét és akkor hamar rájön, hogy itt bizony ő a semmirekellő. Kezdjen el dolgozni, pénzt keresni, vegye le a terhet az anyjáékról, mindjárt jobb lesz a hangulat. Ha meg nem, akkor meg lesz pénz elköltözni. A panaszkodás, menekülés és hisztizés nem vezet sehova...

2013. márc. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Amit a család fizet, az mindössze a fürdővíz és az ebéd. Az már mellékes, hogy általában nálam zuhanyzik és ebédel. A többi költségét a 10ezer ft ösztöndíjából téríti. Én amondó vagyok, hogy ha az anya elvállalta annak idején a gyereket, akkor tartsa is el, amíg tudja, amíg fel nem nő. Nem hiszem, hogy olyan sokba kerül az a fürdővíz és az ebéd, ennyit igazán megtehet a fiáért. Ha pár hónap múlva már dolgozni fog, akkor úgyis meghálálja majd. Az öcsi részét megértem, mert neki nem kötelessége eltartani a tesóját, de ő csak egy 10ezrest ad bele a rezsibe, és ő is csak pár hónapja, mióta dolgozik. A barátom nem szokott gépezni, mivel a többiek ülnek a gép előtt mindig. Nagyon ritkán van, hogy megkérdezi, oda ülhet-e 3 percre megnézni az emailjeit, de akkor már rögtön ordibálva válaszolnak neki, hogy nem, mert ez az ő szgépük, majd megnézi nálam... Egyébként jóban vagyok velük, egyedül ezek amik zavarnak, hogy néha úgy bánnak vele, mint egy vadidegennel. A barátom csak most mondta el nem rég, hogy ez őt mennyire zavarja, és hogy ezért van kiborulva mostanában mindig, és hogy a költözésen gondolkodik. Én nem bátorítottam, mert ezt nem nekem kell eldöntenem. Én csak annyit mondtam neki, hogy beszéljen a családdal, mennyire zavarja a viselkedésük. Ha beszélgetés után sem változik a helyzet, akkor valószínűleg nincs jobb megoldás mint a költözés. Az apja biztos szívesebben eltartaná még pár hónapig, azután meg úgyis ő fizetné mindenét.
2013. márc. 1. 12:14
 8/10 anonim ***** válasza:
azért egy 20 éves ember, már eléggé felnőtt ahhoz, hogy suli mellett dolgozzon.
2013. márc. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én már leléptem volna szerintem. Én is tanulok még, de a családom nem b*sztat, hogy dolgozzak, fogok, ha befejeztem a tanulást és ezt ők is tudják. Nem kéne erőltetni ezt a suli mellett dolgozás dolgot, én biztos nem fogom a gyerekeim ilyennel csesztetni, majd ha lesznek. 20/F
2013. márc. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ma 11:51-es vagyok.



"Amit a család fizet, az mindössze a fürdővíz és az ebéd."


Azért ez sosem ilyen egyszerű. Egy rakás olyan költség van, amit nem minden hónapban fixen fizetnek, de igazság szerint nem is ez a lényeg.


"Az már mellékes, hogy általában nálam zuhanyzik és ebédel."


Épp ez az! Itt nem arról van szó, hogy éhen hal miatta a család, hanem, hogy haszontalannak látják. Ha a húszéves gyerekemmel veszekednék, hogy miért nem dolgozik, és inkább a barátnőjénél ebédelne és fürdene, totál kiakadnék, hogy más nyakán lóg inkább. Ne számolgassátok, mi mennyibe kerül, itt elvekről van szó: nyilván nem megy tönkre a család a költségektől, de ettől még lehetne önállóbb.


"A többi költségét a 10ezer ft ösztöndíjából téríti."


Nem igaz! Nálad ebédel, nálad fürdik, más fizeti az áramot, a bérletet, a ruhákat és még sorolhatnám.


"Én amondó vagyok, hogy ha az anya elvállalta annak idején a gyereket, akkor tartsa is el, amíg tudja, amíg fel nem nő."


Felnőtt! Ne érts félre, ha egyetemre küldte a gyerekét, akkor nyilván támogassa is (bár ha húsz évesen éppen végezni készül, akkor gyanítom, ez csak OKJ). Ez idáig rendben, csak nehezen viseli egy szülő, ha az egyik gyereke 19 évesen keres pénzt, a másik (ráadásul az idősebb) meg ugyanolyan gyerek, mintha gimis volna, és a barátnője és az anyja költségén ebédel és lakik.


"A barátom nem szokott gépezni, mivel a többiek ülnek a gép előtt mindig."


Bocs, de ennek a mondatnak nem volt értelme:

- nem engedik gép elé ülni

- figyelj, engem is zavarna ha ott ülne, én sem biztos, hogy engedném

- de mondom, hogy nem ül ott, hát nem engedik

- ???

Erről volt szó eleve; a kiváltó okot ne használd már mentségként!


"Ha pár hónap múlva már dolgozni fog, akkor úgyis meghálálja majd."


Fuh... Nem szeretnélek kiábrándítani, de azért ez nem így szokott működni! Nem tudom, mit tanul a párod, de már nem azt a világot éljük, hogy suli vége után megyünk dolgozni. Pontosan azért is vannak rá kiakadva, mert nemsokára állást kell találnia, miközben még diákmunkára sem ment el. Az én párom közel másfél évig keresett állást, ebből 11 hónap munkanélküliként (előtte alkalmi munkásként) - nem volt egyszerű.


Az írásom alapján azt gondolhatnád, támadom a párodat, vagy téged, de hidd el, nem! Úgy gondolhatod, hogy az anyjával értek egyet, pedig nagyon nem; konkrétan a lehető legrosszabb megközelítések egyike, amit csinál.


Elég nagyzolósnak hangozhatott az előző írásom, miszerint mekkora kemény harcos voltam a kötelességtudat harcmezején, csak épp a lényeget hagytam ki: ez nem volt mindig így! Nagyjából hasonló harcot vívtam anyámmal én is, kb ugyanennyi idősen. Egyetemre jártam, de nem haladtam vele sehová, ki is rúgattam magam. Mindeközben - bár gyakran nem keveset dolgoztam iskola mellett - ő tartott el, miközben én éltem az életemet. Én úgy láttam magam, mint áldozat, aki minden idejében igyekszik dolgozni, miközben szív az egyetemen, miközben gyakorlatilag semmirekellő életet éltem, csak ezt akkor nem így láttam - gyerek voltam. Anyám nagyjából hasonlóan közelített a problémához, mint az anyósjelölted: sértegetett, üvöltözött és minden szarról a fejemhez vágta, hogy mennyibe kerül és évek alatt sem sikerült ezeket a dolgokat teljesen lerendezni.


Amit előzőleg írtam, pontosan azért írtam, mert ha egy olyan semmirekellő, mint amilyen én voltam 18-20 évesen ekkorát tudott fordulni, akkor gondolom, a pasidnak is menni fog. Jelenleg a haveri köröm 80%-ánál sokkal jobban megy a sorom mind szakmai, mind magánéleti szempontból, pedig akkor én voltam az egyik legnagyobb sz*rházi. Egy dolgot értettem meg: nem panaszkodni kell, nem sajnáltatni magad, hanem megoldani a problémákat. A párod inkább elköltözne otthonról, mintsem elgondolkozna, hogy Ő mit ronthat el. Én is ezt tettem, nem is haladtam semmire...

2013. márc. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!