Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bele gondoltál már, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bele gondoltál már, hogy milyen korlátolt dolog a szerelem?

Figyelt kérdés

Hogy az emberek eleve egy adott városban, körzetben ismerkednek, nem mondjuk thaiföldön, de ne mis akár csak mondjuk ha budapesti egy szegedi lánnyal. Hogy bizonyos életkorból választunk a társadalmi elvárások, közhelyek és berögzülések miatt. Hogy a külső mennyire fontos, és mennyi értékes embert egy vállvonogatással kirostálunk, mert éppen 2-3 centivel alacsonyabb vagy mert szőke és nem barna. Hogy a munkahelyen, suliban, tehát a saját kis portánkon választunk partnert.

Szerintem a szerelem rémesen korlátolt dolog, mégis sokan ezt tartják az "élet értelmének", vagy a legjobb dolognak az életben.


2013. márc. 18. 14:02
 1/9 anonim válasza:

A kérdésedre a válaszom: Nem, eddig még nem gondoltam bele, de hála neked, már ezen is túl vagyok! :D

Komolyra fordítva a szót, úgy vélem, igazad van! ha esetleg nem is 100%-ban, de 90-ben biztos!

2013. márc. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vannak akik teljesen másként látják a világot és nem a társadalmi elvárások szerint választanak, hanem lélek szerint és nem számít nekik a távolság, ha rátalálnak arra, akit kerestek.
2013. márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A szerelem és a párválasztás két külön dolog.


Beleszeretni bárkibe lehet, de tartós kapcsolatot ápolni nem. A tartós kapcsolathoz igenis nem árt, ha közös kultúrkörből kerülnek ki a felek, nagyjából megegyezik a világlátásuk, értékrendjük. Ez nem szentírás, hiszen vannak különböző kultúrák közti házasságok is, de azért általánosságban ez a jellemző.

Én bevallom, nem tudnék mit kezdeni egy teljesen más kultúrájú, életmódú, életstílusú emberrel... hosszú távon ez bizony feszültségekhez vezet.

A külsőségekről meg: azt nem nagyon tudjuk befolyásolni, hogy kihez tudunk vonzódni. Én pl. sosem vonzódtam igazán a szőkékhez, de nem tudnám megmondani az okát. A vonzalom az vagy megvan, vagy nincs...

2013. márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Úgy vélem, hogy a szerelemben nincsenek korlátok. Nagyon szerencsés ember az aki megtalálja élete párját ott ahol él, de van aki 400 km-rel arrébb találja meg a nagy Ő-t. Azt hiszem, nem mindenkinek a külső a legfontosabb és nem mindig az alapján választanak az emberek párt. Szerintem a szerelem az élet kiteljesülése és egyáltalán nem korlátolt dolog, csak olyan ember számára aki nem meri átlépni a határokat.
2013. márc. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem de nem is nagyon érdekel. Sosem voltam és nem is leszek szerelmes.
2013. márc. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a 4-es válaszolónak teljesen igaza van. Egyet értek vele!:)
2013. márc. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A szerelem eléggé groteszk dolog!
2013. márc. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bele, most már igen. És szerintem nem korlátolt dolog. Lehet szerelmes bárkibe. Pl régen a Backstreet Boys Brain-jébe voltam tiniszerelmes 12évesen. (sztárszerelem :) ), de párt egy életre nem csak Szerelem alapján választok, hanem egy csomó más szempont is közrejátszik. Azonos érdeklődési ör, közös életcélok, közös jövőkép, férfiak..ugye...mert nem fogok nőként, női párt választani..stbstb. Ez nem korlátoltság. Ennyi erővel, akkor a vásárlás is korlátoltság, mert miért nem veszel 10féle kenyeret egyszerre, hogy mindig olyat ehess, amilyet megkívánsz, még akkor is ha nem szereted, vagy nem próbáltad. Nagyon filozofálni szeretnél :) de nem voltál tisztában a fogalmakkal :)
2013. márc. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem így van. :)

Vagyis attól függ, hogy kinek mennyire kiterjedt az élettere... ha valaki csak a munkahelyére jár el, akkor sanszos, hogy ott találja meg a párját.

De én például mindig megyek a lehető legkülönbözőbb programokra, sokat utazgatok (ismerkedni csak országon belül szeretek, utálok más nyelven beszélni, így idegen nyelvű társ kizárva), és ha ott tetszik meg valaki éppen, akkor ő kell, elég kicsi ez az ország ahhoz, hogy ez ne legyen akadály (bár most hála az égnek nem távkapcsolatban élek, de volt már ilyen is, és jól működött).

Amúgy meg attól még, mert kevés ember közül választ az ember párt, ha abból a kevés emberből is képes valakibe beleszeretni, akkor miért lenne ez kevésbé értékes dolog?

2013. márc. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!