Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Utálom a párom családját, ők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Utálom a párom családját, ők meg kétszínűek, hogy lehet ezt elviselni?

Figyelt kérdés
A párom imádja a családját, nagyon fontos neki, hogy jóban legyünk. A szemembe kedvesek, a hátam mögött meg kibeszélnek és burkoltan ellenem hangolják a páromat. Persze ha ezt megemlítem a barátomnak akkor védi őket, mert én vagyok túl távolságtartó.. ezen kattog az agyam folyton, hogy megfeleljek, de közben meg nem szeretem őket emiatt, mit lehet tenni ilyen helyzetben?

2013. márc. 20. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:

éld az életed légy velük udvarias de ne akarj nekik megfelelni mert ugysem fogsz...


de picit szkeptikus vagyok ezügyben mert hasonlo vesszőfutáson már én is átestem, hugyhogy megkockáztatom a kérdést, hogy "biztos hogy utálnak a szülei?" mert lehet hogy csak a párod mondja ezt...

2013. márc. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a párom pont azt mondja h szeretnek, de csak hogy a felszínen minden rendben legyen. Tudom jól h miket mondtak rólam, hallottam.. ha valami probléma van rögtön én vagyok a hibás, mégha az ég világon semmi közöm nincs a dologhoz akkor is. meg én közéjük állok.. kicsit vetélytársnak éreznek.
2013. márc. 20. 15:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy érzik rajtad az ellenszenvet,látják hogy utálod őket.Kerüld ki őket úgy,hogy mindig kedves vagy,mosolyogsz,intelligensen,nem csak kétszavas válaszokat adsz,ha kérdeznek,te is érdeklődő leszel.Ez még belefér a távolságtartó kategóriába.Menned nem kell velük sehova,nem kell odaköltöznöd,nem kell velük utazni stb.Azt a pár órát meg kibirod.Megfelelni ne akarj.Légy önmagad,de értelemszerűen a kellemesebb változat.
2013. márc. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy miket mondanak, ha a párod azt mondja, szeretnek? Milyen problémáról van szó, és honnan veszed, hogy te vagy a hibás a szemükben?


Ne fújd fel túlságosan a dolgokat! Gyanítom, hogy egy szó sem esett még semmilyen konfliktusról, csak te egy-egy megjegyzést, sanda nézést fújsz fel az egekig. Nem ítéllek el, én is ilyen vagyok, de ez NEM jó! Nagyon sok felesleges konfliktus kezdődik így, márpedig ha nem vagy jóban a párod családjával, az hosszú távon elég nyomorúságos jövőképet sejtet.

2013. márc. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem én fújom fel sajnos, volt itt sírás, ordibálás a hátam mögött, hogy én szétszakítom a családot..
2013. márc. 22. 10:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha pedig ez tényleg így megy a hátad mögött, akkor van két választásod: megpróbálod megbeszélni a dolgot (legelőször a pároddal), vagy pedig ráraksz még egy lapáttal - ezt teszed most.


Visszahallottad ezt a dolgot, nyilvánvalóan nem a teljes igazságot. A hiányzó részeket kipótoltad, ami miatt valószínűleg sokkal rosszabbnak látod, mint ahogy valójában történt. Azóta a legkisebb szösszeneteken is felbőszíted magad. A harag süt a szemedből, emiatt számukra sem leszel szimpatikusabb. Hangsúlyozom: a családon és baráti társaságon belüli konfliktusok TÖBBSÉGE ilyen megbeszéletlen apróságok miatt mérgesedik el!


Először is le kell ülnöd a pároddal és megkérdezni, miért van ez így. Azt fogja mondani, hogy minden rendben, te pedig szépen megmondod neki, hogy nincs rendben, ezért és ezért. Márpedig, ha nem jó, akkor meg kell javítani. Gyanítom, hogy a konfliktuskerülése miatt a párod legalább annyira ludas ebben az egészben mint a családja - vagy éppen te -, csak éppen ezt egyikőtök sem látja be. Addig kell erről beszélni (beszélni, azaz nem, ismétlem: NEM veszekedni), akár a pároddal, akár a családdal, amíg ki nem derül, mi a konfliktus oka.


Először is: miért gondolták úgy, hogy szétszakítod a családot? Úgy értem, ok nélkül nem gondol ilyet senki. Ez az ok természetesen lehet nem igaz, az is lehet, hogy igaz, csak épp nem te vagy az ok maga, de valamiért mégis így gondolták, és ezt ki kell deríteni. Te gondolom, nem kérdezted meg ezt az okot, hanem azonnal felháborodtál, hogy kibeszélnek a hátad mögött, meg amúgy is mi az, hogy szétszakítod a családot?

2013. márc. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!