Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lányok, mit gondoltok, van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, mit gondoltok, van összefüggés a párkapcsolatban való viselkedésetek és az apa-lány kapcsolat közt?

Figyelt kérdés

Pontosabban: az olyan lány, aki nem kaptott az apjától pl. öleléseket, simogatást, az a párkapcsolatában sokkal jobban igényli ezeket, esetleg folyton ölelgeti, csókolgatja a párját?

És az olyan lány, akit folyton kritizál az apja, az úgy érzi, hogy nem elég jó a barátjának? (Pedig a fiú érezteti vele, hogy neki csak őrá van szüksége)

Fiúk tapasztalatait is szívesen olvasnám a témával kapcsolatban.

25L



2013. márc. 20. 15:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
általában azok az emberek (nemtől függetlenül) sokkal jobban ragaszkodnak a párjukhoz akik csonka családban vagy problémás családban nöttek fel mint azok akoket a szülők agyon abajgatnak. És mivel a lányok valljuk be romantikusabb leküek a pasiknál ezért náluk ez jobban kiütközhet. Én is apa nélkül nöttem fel pasi vagyok nem vagyok meleg és pont ezért az utolsó utáni pontig is küzdöttem minden kapcsolatomért még azért is ami már az elsö hetekben reménytelen volt...
2013. márc. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Hanariko ***** válasza:
83%

Szerintem simán elképzelhető, elvégre ha azt nevelik beléd hogy te nem vagy jó és ez kihat a felnőtt korodra is, akkor mégis miből lenne önbizalmad?

De biztos nem általános, mivel mindenki más és más... valaki így reagál, valaki épp ellentétesen...

2013. márc. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Azért gondolkodtam el ezen, mert nekem eddig minden kapcsolatom félresiklott és leginkább azért, mert kevésnek éreztem magam (külsőre és belsőre is). Pedig a visszaigazolások alapján jól nézek ki (én is így látom) és szívesen beszélgetek emberekkel, de ha párkapcsolatra kerül a sor, akkor katasztrófális a helyzet.

Apukám állandóan kritizál (a hajamat nem lehet úgy belőni, hogy ne szóljon be rá, az öltözködésem is mindig megszólja, pedig teljesen normálisan öltözök, ha felszedek pár kilót, beszól, ha leadok, akkor is, amúgy naponta elmondja, hogy nem vagyok normális stb.) Beszélgetni nem szoktunk, teszem hozzá szerintem nem is tudnánk. Fiútesómmal is ugyanezt csinálja.

És úgy érzem, hogy emiatt mennek tönkre a kapcsolataim. 25 évesen egy hosszabb kapcsolatot nem tudok felmutatni.

2013. márc. 20. 15:59
 4/13 anonim ***** válasza:

ma 15:59

a hosszu kapcsolat relativ. Nem ismerlek de rendesnek tartalak igy nem értem, hogy miért nincs párod.

Apukáddal meg ne törödj én hanyagoltam a családom véleményét és a barátaimnak akartam megfelelni és én is ilyen dolgokon agonizáltam mint te és 19 éves koromig nekem sem voltak hosszu és normális kapcsolataim szóval valamilyen szinten a pasi alteregód vagyok vagy legalábbis a rokonlelked :DD

2013. márc. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Üdv a klubban, nekem még ennél is rosszabb volt mindig is a kapcsolatom a szüleimmel. Kb gyerekkorom óta azt sulykolták belém, hogy én rossz vagyok, elviselhetetlen és hogy menekülnek előlem az emberek, ki leszek közösítve és mindenki magamra fog hagyni, mert nem lehet kibírni a flegma stílusomat. tegyük hozzá, hogy a flegma stílusomat volt kitől tanulnom, mivel állandó jelleggel ment otthon a veszekedés. A sok negatív dolgot, ami végül kihatott a felnőtt koromra is pedig nevelési célzattal mondták, mert magatartási gondjaim voltak és nem akarták, hogy kirúgjanak a suliból. Szóval két szerencsétlen félnótás áldozata vagyok. Nincsenek barátaim, tényleg mindenki menekül előlem, de ez azért van, mert bennem van ez az egész. Szóval eddig minden ember elhagyott egy idő után, kivéve a párom, vele nagyon nagy szerencsém van, mert van elég intelligenciája hozzá, hogy átlássa a helyzetemet. persze ez nem jelenti azt, hogy minden egyes párkapcsolatom zökkenőmentes volt, voltak problémák, nem is kevés.
2013. márc. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

háááááááááááát....

Nekem az apám egy állat, nem félek kimondani, hogy egy szemétláda. Van is valamennyi apakomplexusom, nálam 5 évvel idősebb a párom. De semmi módon nem találtam még összefüggést a 2 személyhez való viszonyulásomban, habár tudatosan kerestem.

2013. márc. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Én azt tapasztaltam, hogy van összefüggés, nem is kicsi. (Legalábbis az én esetemben mindig volt.)Persze vannak kivételek, de ezt több helyen is levezették már, hogy nagy a kapcsolat a kettő között sajnos. (mert általában negatív következményei vannak.)

20/L

2013. márc. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

5., na valahogy így vagyok én is a párkapcsolatot leszámítva. Nincsenek barátaim, még beilleszkedni sem tudok pl. új munkahelyen. Állandóan az jár a fejemben, hogy tuti nem csípnek és ki tudja, miket gondolnak rólam. Emiatt néha elég arrogáns vagyok és egy idő után egyáltalán nem tudok kijönni senkivel. Azt szokták mondani, hogy fent hordom az orrom, miközben épp az ellenkezője van. Csak épp nem lógatom az orrom a sarokba kuporodva, hanem felemelem a fejem és a szemébe merek nézni az embereknek. Ha a véleményemet kérdezi pl. egy kolléganő az új frizurájával kapcsolatban, akkor megmondom, ha nem áll jól neki és máris én vagyok a bunkó.


Emellett úgy érzem, hogy kezdek olyan lenni, mint az apám: egyre többször kapom magam azon, hogy kritizálok másokat gondolatban és a hozzám közeledő fiúkról is úgy beszélem le magam, hogy kikeresem a hibát bennük, ami miatt nem járnék velük. Teszem hozzá apám az eddigi barátaimat is mind megszólta.

2013. márc. 20. 16:22
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem is van összefüggés. Én apummal sosem voltam őszinte,ő sem velem, lazán kezelte a dolgokat, kb leszarta,hogy hol vagyok,stb ölelni sose öleltük meg egymást... Párkapcsolataimban sem tudom elviselni ha nem kapok elég szabadságot, nem birom a romantikát, a nyáladzást, a nyilvános ölelkezéseket... stb. Szóval biztos van összefüggés.

19L

2013. márc. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Emellett úgy érzem, hogy alkalmatlan vagyok az életre. Emlékszem, kisebb koromban bármit mondtam, hogy ez vagy az akarok lenni, mindenre ez volt a válasz: "te ahhhoz hülye vagy", így egy idő után nem motivált semmi, közepes tanuló voltam. Elkezdtem egy fősulit anyám unszolására, de mivel nem tudtam beillaszkedni, otthagytam és elmentem dolgozni, aztán elvesztettem a munkahelyem és most a szülők tartanak el. Nélkülük már sehol se lennék, és ha dolgozni fogok, minimálbérből nehéz lesz családot alapítani. Nem tudom mihez kezdhetnék... Bármibe fogok, apám sosem dicsér meg.

Bár azt sosem szarta le, hogy hol vagyok, mivel sosem mehettem sehova, mert az osztálytársaim ált. suliban, akik kimentem sétálni együtt, beszélgetni, azokra azt mondta, hogy ribancok lesznek (az akkori 11-14 évesekre nem volt jellemző a ribanckodás sem). Mostpedig azok a lányok több éves kapcsolatban vannak (fejenként kb. 2 barátjuk volt), én meg túl vagyok 8 pasin...

Nem tudok hinni benne, hogy lehet valaha normális életem és azt sem tudom, hogy ezért mit tehetnék. Úgy boszant, hogy más rendes emberek meghalnak ilyen-olyan betegségekben, akik szeretnek/szeretnének élni, nekem meg jogom van az élethez...

2013. márc. 20. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!