Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak ha már megőrülök...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak ha már megőrülök tőle? Hogyan mondjam el neki, hogy idegesít?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy együtt élek a párommal. Szándékosan nem fogalmaztam meg jól a címnek a valós értelmét. Szóval nem a páromtól őrülök meg, hanem a kutyájától. Családi házban élünk (gyerekünk még nincs, de már tervben van). Neki van egy kutyája, ami nem is kicsi testű. Olyan nagy fajta kutya (nem írom le a fajtát), hogy mindenhova felér a házban. A kutya nagyon el volt kényeztetve (még a párom előző házasságában) és szinte emberként mozog a házban IS! Van udvar, kert ahol a kutya lehet, de most mivel "hideg van" be is van engedve. Mondanom se kell, hogy a kutya pofája felér a konyhapultra az étkező asztalra (80 kilós magas kutyáról van szó...) folyik a nyála össze-vissza, mivel lógó pofájú az állat. Szóval iszik vizet és utána taknya-nyála folyik mindenhova mint a HUCS kutyáé a filmben...


...én nagyon szeretek enni és nagyon a terem a konyha, sokat vagyok a konyhában és szeretem ha ott minden tiszta. Nem szeretem ha bejön a kutya oda és ott összecsesz mindent. Behordja a koszt, rácsulázik az asztalra stb.stb.


A párom is egy igényes ember, de emellett nagyon jó szívű. Beengedi az állatot, mivel hogy az "családtag" s "ember", de közben meg fut utána mindenhova a ronggyal és törölgeti le a csulákat, meg mos fel utána. Én ezt nagyon nem bírom, nem akarom megbántani, de a kutyának szerintem kint van a helye. Nem szeretem ha bejárkál, ráadásul mi be akarunk költözni a városba, ahol kis lakásba fogunk élni (munkahelyek miatt is). Szóval a kutyát el kéne "tenni" valahova, de ötletem sincs, hogy ki lenne az a jó barát, aki befogadna egy ekkora dömpert. Sajnálom, hogy ez van, de ezt képtelenség így fenntartani. Az ételmennyiségről meg nem is beszélve, hogy mit eszik meg egy nap az állat. (5 kg kenyér, 1 EGÉSZ fazék főtt étel!)

Az állattal az a baj, hogyha kizárjuk akkor meg folyamatosan nyüszít, amitől már falnak megyek. Ha a lakásban vagyunk és a hálószobába "bezárkózunk etye-petyézni" akkor meg a háló ajtaja előtt nyüszít végig. Én bevallom, nem vagyok egy kutyarajongó. Kész a fejem tőle...


Mit lehetne tenni egy ilyen esetben? Hogyan lehetne ezt megoldani?



2013. márc. 28. 12:17
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rosszindulatú vagyok, de még csak az sincs, hogy a kutya 13 éves lenne már...hanem csak sajnos 3 éves...:(
2013. márc. 28. 12:21
 2/23 anonim ***** válasza:
89%

1.)Ha el akarod paterolni a kutyát? Ne lepődj meg, ha a párod a kutyáját választja.

2.) Folyik a taknya-nyála, de a párod fut utána mindenhova ronggyal, és letörli. Ha nem tenné meg, akkor megérteném az aggodalmad.

3.) A nők mindent utálnak, ami a párjuk előző kapcsolatából maradt meg. Lehet az kutya, gyerek, fénykép, plüssmackó, akármi...

2013. márc. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

A páromnak mondtam már, hogy ez idegesít és ő azonnal tett is ellen, kicsit tovább zárta ki, meg mindig elzavarja ha körülöttem van. Szóval a párom maximálisan megtesz mindent, hogy ne legyen idegesítő a kutya, mert mindig az ember sarkában van, átesünk rajta, fellök, taknyol...szuszog...nyüszít, ha már nem nézünk rá. Szóval egyszerűen egy utánfutó. Sok embernek ez aranyos lehet, meg egy szerető gazdinak (mint pl a párom) jó dolog ez, de én sajnos nem vagyok szerető gazdi. Nekem egyszer volt kutyám, annak mindent megadtam, de már sajnos nem él, mert leélte az életét. (Velem nőtt föl). Az volt az egy és utolsó. Más kutyát már nem tudok úgy szeretni. Ez természetes szerintem.


Amúgy meg szegény párom se tud ennél többet tenni hogy a kedvembe járjon és megoldja a helyzetet, mert mind ezt amit leírtam, elmondtam neki is. Viszont nem tudom, hogy van-e olyan ember (majom...) aki egy ekkora állatot örökbe fogadna...

2013. márc. 28. 12:25
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Jézusom két ilyen ember. Egyik szívtelen a másiknak meg halvány lila gőze sincs a kutyatartásról (na nem mintha neked lenne)...! Javaslom, hogy a következő ünnepi alkalomra lepd meg a párod egy kutyanevelésről és kutyaetetésről szóló könyvvel! Ha szereti a kutyát, rájön majd, hogy mennyire eltolta.
2013. márc. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
67%
Hát veled szemben én is a kutyát választanám, egy hisztis liba vagy....
2013. márc. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Engem nem azért idegesít mert az előző kapcsolatából van. Párommal magasról le..sz..rjuk az előző kapcsolatát. Egyszerűen csak fogj egy LOVAT és élj vele együtt a házban. Azért megnézném a fejed, amikor rátaknyol a pultra, egyenesen bele a levesedbe...mivel a párom se lehet ott mindig minden 5 percben a ronggyal a kezében...
2013. márc. 28. 12:27
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A párodat fel kéne világosítani a falka fogalmáról, a kutyákban is ugyanis falkaösztön uralkodik. Olvass csak utána. Nem ártana, ha elvinnétek egy kutyaiskolába is, hogy alapvető engedelmességre neveljék, ha már a gazdájának nem megy. A kutya nálunk is családtag, de a kutya nem ember és nem is szabad úgy bánni vele, mert az neki sem jó. A kutya akkor érzi magát biztonságban, ha megvan a falkában a helye, van egy falkavezér, akire felnézhet és akinek minden parancsát teljesíti. A legnagyobb lelki teher, ha egy kutyának át kell vennie a falkavezérséget egy családban, olyan családban, akiknek közük nincs, hogy kell egy kutyát nevelni.
2013. márc. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Nekem nem 80 kg-osak a kutyáim viszont 3 van belőlük (hogy a macskáról ne is beszéljünk) és még be is járnak. Mégsincs mit nézni mert nem cisnálnak rosszat, a kulcs: NEVELÉS. Gondoltatok már rá? Nahát...
2013. márc. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
39%
Hát én megértelek, ez nagyon kellemetlen helyzet. :((( Én speciel nem szeretem a kutyákat, de egy kisebb kutyust el tudnék azért pesztrálni. Egy ekkora állattal viszont semmiképpen nem élnék együtt. Megoldás nincs szerintem, mert elajándékozni felnőtt nagy testű kutyát szinte mission impossible. :( Mondanám, hogy legyen szigorúan kinti kutya, de ha lakásba terveztek költözni akkor az se megoldás. :((
2013. márc. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
52%
Megmondom őszintén én megértelek, én sem tudnék elviselni a házamban semmilyen állatot, főként egy ekkora kutyát nem, ám ha a párod családtagnak tekinti, akkor nincs mit tenned, el kell viselned, ez együtt járt vele, mintha gyereke lenne.
2013. márc. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!