Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak ha már megőrülök...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak ha már megőrülök tőle? Hogyan mondjam el neki, hogy idegesít?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy együtt élek a párommal. Szándékosan nem fogalmaztam meg jól a címnek a valós értelmét. Szóval nem a páromtól őrülök meg, hanem a kutyájától. Családi házban élünk (gyerekünk még nincs, de már tervben van). Neki van egy kutyája, ami nem is kicsi testű. Olyan nagy fajta kutya (nem írom le a fajtát), hogy mindenhova felér a házban. A kutya nagyon el volt kényeztetve (még a párom előző házasságában) és szinte emberként mozog a házban IS! Van udvar, kert ahol a kutya lehet, de most mivel "hideg van" be is van engedve. Mondanom se kell, hogy a kutya pofája felér a konyhapultra az étkező asztalra (80 kilós magas kutyáról van szó...) folyik a nyála össze-vissza, mivel lógó pofájú az állat. Szóval iszik vizet és utána taknya-nyála folyik mindenhova mint a HUCS kutyáé a filmben...


...én nagyon szeretek enni és nagyon a terem a konyha, sokat vagyok a konyhában és szeretem ha ott minden tiszta. Nem szeretem ha bejön a kutya oda és ott összecsesz mindent. Behordja a koszt, rácsulázik az asztalra stb.stb.


A párom is egy igényes ember, de emellett nagyon jó szívű. Beengedi az állatot, mivel hogy az "családtag" s "ember", de közben meg fut utána mindenhova a ronggyal és törölgeti le a csulákat, meg mos fel utána. Én ezt nagyon nem bírom, nem akarom megbántani, de a kutyának szerintem kint van a helye. Nem szeretem ha bejárkál, ráadásul mi be akarunk költözni a városba, ahol kis lakásba fogunk élni (munkahelyek miatt is). Szóval a kutyát el kéne "tenni" valahova, de ötletem sincs, hogy ki lenne az a jó barát, aki befogadna egy ekkora dömpert. Sajnálom, hogy ez van, de ezt képtelenség így fenntartani. Az ételmennyiségről meg nem is beszélve, hogy mit eszik meg egy nap az állat. (5 kg kenyér, 1 EGÉSZ fazék főtt étel!)

Az állattal az a baj, hogyha kizárjuk akkor meg folyamatosan nyüszít, amitől már falnak megyek. Ha a lakásban vagyunk és a hálószobába "bezárkózunk etye-petyézni" akkor meg a háló ajtaja előtt nyüszít végig. Én bevallom, nem vagyok egy kutyarajongó. Kész a fejem tőle...


Mit lehetne tenni egy ilyen esetben? Hogyan lehetne ezt megoldani?



2013. márc. 28. 12:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
69%

Ha választanom kéne a macskám, meg a párom között, a cica maradna, pedig nagyon szeretem a párom. Ha lenne kutyám, ugyanez lenne.

Ha meg a páromnak ilyen bunkó stílusa lenne, mint neked, Kérdező, már azelőtt kidobnám, hogy panaszkodni kezdene. Mondjuk nálunk én vagyok a nő, szóval nem kell attól félnem, hogy ilyen HP-t fogok ki, te "majom":))

2013. márc. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
92%
Ha valaki nem bírja a kutyákat akkor vagy ne jöjjön össze egy kutyatulajdonossal vagy ne egyezzen bele, hogy kutyát tartsanak miután összejöttek. Ennyi. Utána már ne rinyáljon. Ő döntött, akkor már az ő felelőssége.
2013. márc. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Ja csak nem egy törülközővel kéne tenni hanem egy kiképzővel...
2013. márc. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert az összeköltözés az első randi után történik, ugye "kisanyám"? Én nem mondom, hogy a kutyát választanám a párom helyett, de egy ilyen primitív p...csát úgy dobnék ki, hogy a lába sem éri a földet. Szánalmas megnyilvánulásaid vannak.
2013. márc. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért vagy HP, mert valami zavar, hanem ahogy azt közlöd.", meg ahogy válaszolgatsz. Úgy gondolom, hogy az a szerencsétlen kutya még mindig értelmesebb, és nevelhetőbb, mint te.
2013. márc. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te tényleg primitív vagy.


Remélem a párod a kutyát választja helyetted, mert hogy az az állat ezerszer értékesebb belül nálad, az biztos.


Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok egy kutyarajongó, és én sem szeretnék kutyanyálat a konyhámban. Viszont az szimplán gusztustalan, hogy az értelmes tanácsokra (pl. kutyaiskola, stb.) is bunkón reagálsz. Te nem változtatni akarsz, hanem egyszerűen kidobni a kutyát és kész...


U.i.: a kutyát mióta etetjük kenyérrel meg fazéknyi főtt étellel?! Nem táppal kéne talán, te agyalágyult?

2013. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nincsen megnevelve, és ez sajnos a párod hibája. Ezt kellene vele megértetned. És ezután, amikor a falkasorrend helyreállt, akkor szépen ki lehet zárni olyan helyekről ahova nem akarjátok, hogy bemenjen.

Igen, ez lehetséges. Az én kutyám nem megy be tesóm szobájába, és a konyhába SOHA. Hogy miért? Mert meg van tiltva neki. Akkor sem próbálkozik, amikor nem vagyunk otthon.

Szóval nem feltétlenül a kutyát kéne elpaterolni.


29/n

2013. márc. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
hát szerintem meg keress magadnak másik férfit, eléggé visszataszító amilyen utálattal írsz errol a kutyusról. a párodnak fontos. ezt vagy elfogadod és tiszteletben tartod, vagy keress valakit aki legalább annyira ut´laja kutyákat és dolognak tartja oket, mint te.
2013. márc. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
60%
azt meg hogy volt mar kutyad es ot nagyon szeretted de mar megegyet nem tudsz szeretni ez hatalmas baromsag, aki szereti a kutyakat az szeret akarhanyat és abból ahogy errol a kutyusrol irsz EROSEN KETLEM H TUSZT TE SZERETNI BARKIT IS es foleg nem szeretted az elso kutyadat sem, m akkor nem beszelnel ilyen undoritoan a parod kutyajarol!!!!
2013. márc. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nekem van kutyám. 90 kiló, és majdnem másfél méter. A barátom nem bírja, amikor bejön hozzánk az étkezőbe, a konyhába, vagy a hálóba, de nem írja ki a kérdést a gyikre, hogy hogyan tegye ki a házból... Egyszerűen a SZEMEMBE MONDJA, hogy :"kivinnéd a kutyát?" , vagy hogy "LÉGYSZÍVES vidd ki a kutyát, drágám". A szemébe kell mondani!


A fogalmazásodból sem tűnsz túl intelligensnek, de a stílsod kiveri a biztosítékot.


És most egy kis pszichológia:

Ha a párod szereti a kutyáját, ne számíts arra, hogy viszi rögtön a legközelebbi menhelyre, csak azért, mert te elsírtad magad. És mi volt az, hogy bárcsak 13 éves lenne? Te inkább látnád a kutyát öregen? Vagy még jobb! Holtan? Így hogy tud veled együtt élni a kutyabarát párod???

És most a legfontosabb kérdés(ek):

Te szereted a párod? Ha igen, eléggé ahhoz, hogy együtt élj vele és a kutyával? Szereted eléggé?

2013. márc. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!