Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kötnétek ilyen házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kötnétek ilyen házassági szerződést?

Figyelt kérdés

A vőlegényem szülei azt szeretnék, hogy amikor összeházasodunk, akkor kössünk házassági szerződést.

A szerződésben csak az álljon, hogy a házasság kimondásakor minden vagyon legyen közös tulajdon. Egy jó házasság nem tűri el a külön vagyont.

Azt hozzá teszem. hogy nekem van egy családi házam, autóm, üdülőm, és tulajdonképpen mindenem megvan, mert örököltem az egészet. A fiúmnak pedig van egy 29 négyzetméteres garzon lakása. ami albérletbe van kiadva egy rokonának határozatlan ideig. Nem nagyon fűlik a fogam egyáltalán a házassági szerződéshez, mint intézményhez. Szerintem, ha együtt maradunk, akkor amúgy is közös lesz egy idő után minden. Miért kell ezt azonnal papírra vetni? Disznóság, ha nem kötök szerződést?



2013. ápr. 1. 21:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
ne köss...
2013. ápr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy az,én sem kötnék ilyet,mert ha válás lenne belőle akkor vagyonmegosztás lenne vagy mi,de így minden maradna nálad.Ne hagyd magad befolyásolni a szülei által,ne írd alá vagy akkor inkább ne is menj hozzá.Látszik,hogy a pénzre meg a házra megy ki a játék.
2013. ápr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Köss, de legyen kitétel, hogy ha a házasság miatta fut zátonyra, mindenki csak azt viszi, amit hozott. Így nem kell félned, hogy kisemmizzenek, meg a szülei is boldogok lesznek.
2013. ápr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fiúnak lenne vagyona akkor is azt mondanám hogy NEM és NEM és NEM!!!!


Ma 1 házasság átlagosan nem tart tovább 10 évnél. És ha bejön a papírforma akkor mi lesz???


Viszi a vagyonod felét? Ráadásul úgy hogy ő csalt meg téged?

Érdekelté teszed a válásban ráadásul!

2013. ápr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Ne menj bele semmibe, csak mert mások akarják. Gondold át, és hozzatok közös döntést, de ne apósék hatására.
2013. ápr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Én nem kötném meg, főleg úgy, hogy a szülők erőltetik. Mostanában lett nagy divat ez a szerződés, szóval még azt sem mondhatják, hogy ők is így csinálták anno, mert szerintem biztosan nem. Szerintem nem disznóság, ha nem kötsz szerződést.
2013. ápr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

legyen eszed!! ezt soha ne tedd meg!!

érdekes család, tudod ha nem írod alá, akkor elleneznék a házasságot? akkor más van a háttérben N

2013. ápr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ne köss ilyen szerződést! A házasságban csak az a vagyon (ingó és ingatlan) a közös, amit a felek a házasság megkötése után szereznek, vagyis ha válás lenne belőle, akkor az eredeti tulajdonod a tiéd marad, nem kell megosztanod vele.

Ha neked van nagyobb "vagyonod", akkor elég érdekes, hogy az ő szülei ragaszkodnak a szerződéshez... Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a kedves család a te pénzedre hajt.

Ha szeret a főlegényed, a szerződés nélkül is elvesz, ha meg nem, akkor egyértelmű...

2013. ápr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Valami olyasmit magyaráztak, amit nem értek. Ha valami történne velem, vagy velünk, az új örökösödési törvény szerint valami olyan távoli rokon örökölne, akit nem is ismerek személyesen, és nem a családba marad a vagyon. De miért is kellene nekem most arra gondolnom, hogy történik velem valami? Arra ott van az életbiztosítás.
2013. ápr. 1. 21:30
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokás ilyesmit kötni, de van, aki megteszi. Mondjuk számomra gyanús, hogy egy esetleges válásnál a csávó kezére akarják átjátszani a tulajdon felét. Annyit szoktak pl., hogy közösen épített/vásárolt házat fele-fele arányban magukra íratnak, de amit a párod szülei kérnek, elég érdekes, főleg azok után, hogy a srác alig vinne valamit a házasságba. Én a helyedben nem mennék bele.
2013. ápr. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!