Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan vádolom saját magam,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan vádolom saját magam, vagy hülyeséget csinálok?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Úgy 3 éve járunk együtt. Kb. 1 éve megbeszéltük, hogy hamarosan összeköltözünk. Viszont azóta semmi konkrét előrelépés nem történt. Részemről bármelyik nap készen állok rá, úgyhogy nem miattam nem történt meg eddig. Szerdán viszont a következő párbeszéd zajlott le közöttünk. Megpróbálom pontosan idézni.

Én: Most már meg kellene akkor beszélnünk, hogy akkor pontosan mikor fogunk költözni.

Ő: Most mit cirkuszolsz velem, majd megyek valamikor. Van egy csomó gondom, amit még meg kell oldanom. (Hogy ezek mik arról fogalmam sincs, mert semmit nem mond róluk. Csak annyit, hogy ezek az ő gondjai, majd ő megoldja őket. Valamikor. Csak sejtem, hogy anyagi természetűek lehetnek, mert többször is előfordult, hogy kikapcsolták a telefonját, mert nem tudta kifizetni, ahogy most is ki van kapcsolva.)

Én: Akkor most hogyan tovább, mert így nem jutunk egyről a kettőre.

Ő: Mit tudom én, majd lesz valahogy.

Én: Akkor most én erre a mit tudom énre alapozzam a jövőmet? Mert, hogy én közös jövőt képzeltem el veled.

Ő: Befejezted végre a hisztizést?

Ez a kocsijában zajlott le. Ekkor értünk a házunkhoz, én kiszálltam és azóta nem beszéltem vele, nem is hívtam.

Viszont nem tudom kiverni a fejemből azt a gondolatot, hogy miattam vesztünk össze, mert ha nem hoztam volna fel a témát, akkor nem lett volna semmilyen veszekedés. És marcangol a bűntudat, hogy csak ártottam a kapcsolatunknak. Jogos a bűntudatom, vagy felesleges?


2013. ápr. 5. 14:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg valami baja volt és elég lett volna egyszer is megkérdezned, hogy mi legyen. A beszélgetés végét azért zárta úgy, ahogy, mert 3szor kérdezted meg ugyanazt, és ezért ez idegesítő. Szerintem hagyd egy kicsit. Az összeköltözés témát, meg ha tudod, hogy problémái vannak, ne feszegesd. Inkább segíts megoldást találni a problémáira, hogy minnél előbb sínen legyen, mert akkor hamarabb össze tudtok cuccolni
2013. ápr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges. A párbeszédben, amit leírtál, ő volt az, aki ingerülten és "hisztisen" válaszolgatott, nem Te. Már bocsánat, de ő hisztizett! :D
2013. ápr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Bármiben segítenék neki, igaz pénzt azt nem tudok adni, alig pár hónapja találtam állást. De másban tudnék segíteni, de nem avat be a gondjaiba, csak rágódik rajtuk. Így elég nehéz a segítségnyújtás.

És lehet hogy türelmetlen vagyok, de így csak azt látom, hogy telnek a napok, hetek, hónapok a semmibe, és egyikünk sem lesz fiatalabb.

2013. ápr. 5. 14:42
 4/12 anonim ***** válasza:

Bűntudatod ne legyen, arra nincs okod, viszont rosszul kommunikálsz - a párod szintúgy. Amit elhallgatsz, hogy nap mint nap szépen laposan felteszed ezt a kérdést, és nyomást gyakorolsz rá. Ha ennyire rág a dolog belülről, akkor le kell ülnöd, elmondani, mit érzel. Nem éjjel nappal azt puhatolni, ő mit gondol, hanem kiteríteni a kártyákat elé, és megkérni, hogy terítsen ő is.


A barátnőm is ezzel visz a sírba: nem mondja meg, hogy szeretne valamit, csak naponta többször megkérdezi, van e kedvem hozzá, míg végül felrobbanok, hogy hagyjon már békén. Ne kérdezgesd, hogy mit akar, hanem ültesd le, mondd el, hogy te mit szeretnél, és kérd meg, hogy ő is legyen őszinte.

2013. ápr. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Lehet, hogy nem tud találkozni a szeretőjével, ha összeköltöztök..
2013. ápr. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ehh, ismerős......:( csak mi még nem birunk összeköltözni, mert még nem fejeztük be a sulit. de amikor kérdezem, akkor is az van, h hát ő nem tudja h h is lesz.. akkor most erre h alapozzak?
2013. ápr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

4-es.

Én már kiterítettem neki régen a kártyáimat. De tőle még egyetlen épkézláb választ nem kaptam. Én elmondtam neki, hogy mit várok tőle, mit szeretnék, hogyan képzelem a jövőmet. Ő nem mondott semmit, mondván, még azt sem tudja, holnap mi lesz, honnan tudná, hogy mi lesz egy év múlva? Majd valami biztos lesz. Semmi terv, semmi elképzelés, csak van. Amikor megbeszéltük, hogy összeköltözünk, arra is csak annyit mondott, hogy jó, legyen.

Innentől fogva elég tehetetlennek érzem magam.


5-nek.

Lehet, hogy így van, de akkor legyen már annyi gerince, hogy odaáll elém, és azt mondta, hogy bocs de nem kellesz már. Ennyi talán elvárható lenne tőle nem? :)

2013. ápr. 5. 14:59
 8/12 A kérdező kommentje:

6-nak.

Így van, ez zavar engem is. Erre a bizonytalanságra alapozzam a jövőmet? Nekem szinte a legfontosabb a biztonság, de azt nem nagyon tudják nekem megadni. És úgy látom, másnak sem.

2013. ápr. 5. 15:01
 9/12 anonim ***** válasza:
igen, másnak se. most nem akarom lehúzni a párodat, mert ebből az egy ingerült beszélgetésből még nem derül ki semmi.. amikor nem ilyen hisztizős, akkor mit mond?
2013. ápr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mármint a jövőről mit mond? Semmit. Majd lesz valahogy.


Mostanában ugyebár csak én tudom hívni. Ő nem tud telefonálni. Ezek a "beszélgetések" abból állnak, hogy 15-20 perccel keresztül panaszkodik a munkájára, a főnökére, a kollégáira, szinte mindenre, ami körülveszi, én meg hallgatom. Arról, hogy hogyan akar ezeken javítani, vagy egyáltalán milyen tervei vannak, arról nem mond semmit. Szerintem egyszerűen maga sem tudja, hogy egyáltalán mit akar.

Lehet, hogy mindig mindent eldöntöttek mások helyette, és egyszerűen döntésképtelen lett, azt sem tudja, hogyan kell valamit eldönteni.

2013. ápr. 5. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!