Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kezdek társfüggő lenni?

Figyelt kérdés

Folyton azon vagyok, hogy nehogy valamit rosszul csináljak és oka legyen elhagyni. Illetve ha valamin mégis összeveszünk, akkor magamban ezerszer is végiggondolom, hogy mit mondtam, ő mit mondott. És minden veszekedés után ott van bennem az, hogy na most fog elhagyni.

Viszont volt már két hosszabb távú - egy évnél hosszabb kapcsolatom - azokban ezt sosem éreztem, csak most. Ez a kapcsolat már több mint öt éves és csak ebben érzem magam így. 30/N


2013. ápr. 10. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Ez már ami nálad van nem egészséges, és a kapcsolatod nem kapcsolat. Ez egy beteg, haldokló kényszerfüggés. ebből épkézláb normális helyzet nem lesz.
2013. ápr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem beteges, hanem az van, hogy fontos számodra a másik fél,és nem akarod elveszíteni.

Az oké, hogy mindig próbálsz a kedvében járni, nehogy elront s valamit, de nem kéne folyton azon agyalnod, hogy jaj, mondtál valamit,és el fog hagyni.

Gondold azt, hogy nem véletlenül van veled,már öt éve!Hiszen szeret! Ha pedig veszekedés van, nem mindig te vagy a hibás benne.Ne kattogjon felesleges dolgokon az agyad. Élvezd ki a pillanatokat vele, ha pedig rosszul fog alakulni, annak úgy kellett történnie.

Legyen egy kis önbecsülésed! :-)

2013. ápr. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

igen attól félsz elhagy, mi lesz utána

viszont felejtsd már el, mert így borzasztó lehet élni, nem kell ennyit agyalni dolgokon N

2013. ápr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy ennyitől társfüggő lennél. Bár azt te tudod, hogy mi az oka ennek a félelemnek.

Mitől félsz jobban? Hogy ŐT elveszted, vagy hogy egyedül maradsz és nem lesz senkid egy ideig?

Utóbbi esetben van rá esély, hogy mégis.

Utolsó kapcsolatomban én is ilyen voltam mert féltem, hogy őt elvesztem. Nem attól féltem, hogy egyedül maradok mert én szingliként is jól megvagyok ha arról van szó csak azt akartam, hogy ez a fiú legyen mellettem életem végéig. Aztán mivel rágörcsöltem sikerült is elvesztenem :(

2013. ápr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem beteges. Elsőnek a véeményét nem is értem mire alapozza :O
2013. ápr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ennyiből még tényleg nem lehet meghatározni, hogy társfüggőségről van-e szó. Lehetséges, de sok tünetet nem írtál le.


Olvasd ezt el, és tudni fogod társfüggő vagy-e.

[link]


Ehhez kapcsolódhat a dependens személyiségzavar, erről itt olvashatsz:

[link]



Ha úgy érzed igen, sajnos segítséget kell kérned valakitől, mert olyan súlyossá válhat idővel, ami az egész életed tönkreteszi, mint a drog vagy a pia.

2013. aug. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!