Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent konkrétan az apakomplexus és miért kaphat szerepet a párválasztásban ill. abban, hogy kihez vonzódunk?

Figyelt kérdés

Az apám soha nem törődött velem eléggé, sosem dicsért meg, vagy csak nagyon ritkán, örökké meg akartam felelni neki, hogy akár csak egy kis elismerést is kaphassak tőle.

Kb 2 éve szerelmes vagyok valakibe, aki szintén elég elutasító velem, (alkalmi kapcsolatnál sosem jutottunk tovább), vele is így vagyok valahogy, hogy mindig próbálom megszelidíteni, kihozni belőle az érzelmes énjét,vagy kiérdemelni pár kedves szót tőle...vajon létezik ilyen, hogy előjön, vagy csak ostoba és apakomplexusos vagyok?


2013. ápr. 22. 19:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt mondják, hogy a nők ösztönösen olyan férfiakhoz vonzódnak, mint az apjuk, különösen azok, akinek nem volt jó a viszonyuk vele, így kompenzálják.

Ez egy bizonyos szintig normális is. Pl. nekem apukám ezermester, a jég hátán is megél. Nekem ilyen a férfiképem, a világból kifutok az olyan pasiktól, akik egy villanykörtét sem tudnak egyedül kicserélni. A párom is ilyen, lerakta a taposót a házban, megjavította a tetőt, az autón is ő cserél kereket, nem viszem ezért szervizbe. A kolléganőim csodálkoznak is nagyon, mert az ő vezető beosztású férjük nem csinál meg otthon semmit.

A másik véglet, amikor már tényleg tök olyat keresel, mint apád. Nekem volt egy szobatársam, kizárólag olyan pasijai voltak, aki kora alapján simán az apja is lehetett volna. Egyáltalán nem vonzódott a korabeli fiúkhoz. Ami alapvetően nem is lett volna baj, csak sajnos mindig kiderült, hogy az illető pasi mégis együtt él a feleségével...

De ízlések és pofonok, én 20 évesen nem tudtam volna lefeküdni egy 40 éves férfival. Kizárt dolog, engem zavart volna, hogy olyan, mintha apámmal szexelnék.

2013. ápr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem ismertem az apámat(édesanyám elbeszélése szerint jobb is).

Egyrészt a korban veszem észre, hogy az olyan idős férfiakra vágyom, akik nagyon nem az én korosztályom, hanem inkább az előző generáció tagjai. Persze voltak kapcsolataim 30-as éveiben járó férfiakkal is, de ők nem voltak olyan szinten érettek, amire vártam(persze ezt is pasija válogatja).

Másrészt kell a határozottság belőlük, a szigor, ami kimaradt az életemből, ha rosszul viselkedtem. Úgymond nem volt meg a kemény terelés.

Nem tartom emiatt magamat kevesebbnek, végülis ez nem az én hibám, hogy azután megyek, ami hiányzik az életemből. Csak azért nem árt észérvekkel is átgondolni a dolgokat, hogy mennyire sérül benne az ember, mert valamit , valakit felesleges hajszolni:(...

2013. ápr. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!