Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom mellett is önbizalom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom mellett is önbizalomhiányos vagyok, ez normális? 18/L

Figyelt kérdés
Már megjártam 2 pszichiátert, most pszichológushoz járok. Eddig szociális fóbiával kezeltek, meg valami szorongásos és depressziós zavarral...Szedtem nyugtatót meg antidepresszánst is, de nem nagyon segítettek. A mostani pszichológus már jobb, de még mindig nem tudom magam elfogadni, hiába látom, hogy vannak jó tulajdonságaim, egyszerűen semminek érzem magam a többiek mellett. közben megismerkedtem a barátommal is, de csak neki is rossz, hogy örökre elégedetlen vagyok magammal, és nem javul az állapotom. Mit tehetnék? Ez normális?

2013. ápr. 30. 21:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
velem ugyan ez van 17 évesen, csak én nem járok pszichiáterhez.
2013. ápr. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

De ezt a normális úgy értettem, hogy oké, azt én is tudom, hogy nem általános probléma, de ez már betegesnek számít?


Ugye azért nem kell leírnom magam, hogy kész, innen már csak lejjeb leszek?

2013. ápr. 30. 22:22
 13/19 anonim ***** válasza:
Drágám, ha leírod magadban, h kész innen már csak lejjebb leszel, akkor az is leszel, mert nem is fogsz próbálkozni. Ha azt állítod magad elé hogy na most akkor mindent megpróbálok, akkor talán, esetleg mindent megpróbálsz és nem az fog foglalkoztatni h mekkora kaki vagy, hanem hogy gőzerővel küzdesz. Minden akaratról szól.
2013. ápr. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Tudom, de minden kis hülyeség felidegesít, és akkor kész...megint dührohamot kapok, ordítok, káromkodok, csapkodok...így vezetem le a feszültséget..és megint ugyanott tartok..

De minden igazságtalanság felidegesít, pl. hogy gazgad emberkék csemetéi foglalják el a kolikat azoktól, akiknek szüksége lenne rá, mert a vállalkozó apuci elintézve..vagy az, hogy egyesek annyira nem becsülnek semmit, hogy kidobják a kajájukat, csak úgy lazán, pedig másnak szüksége lenne rá....Hogy a puskázóknak jobb lesz a jegye,mint aki becsületesen tanul...Vagy hogy egy előnytelen külsejű emberen csak röhögnek, míg ugyanezek az emberek a szépeknek meg benyalnak csontig, nem számít, hogy az illető bunkó vagy hülye vagy akármi...

Ha valami ilyesmivel szembesülök, rögtön elborít a lila köd, és megint tök ideges leszek. Jó, tudom, ezek hülyeségek, blablabla, foglalkozzak a saját dolgommal...Ideig-óráig ez megy is, azt hiszem végre jól leszek, aztán jön megint valami. és bumm

2013. ápr. 30. 22:30
 15/19 anonim válasza:
Gondolj arra, hogy a barátod biztos nagyon szeret és kitart melletted. Gondolj bele milyen rossz lehet, hogy ő szeret téged, te viszont nem szereted magadat.... Próbáld fejleszteni az önképedet, ne a hibáidat vedd észre, hanem azt ami jó benned, a jó tulajdonságaidat. Tűzz ki célokat, zárd ki a negatív, és rossz gondolatokat magadból :)
2013. máj. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

köszönöm, próbálkozom...:)


Nem tud valaki ajánlani esetleg ilyen témájú könyveket, amik segíthetnének?

2013. máj. 1. 11:15
 17/19 anonim ***** válasza:
Könyvet tudok ajánlani, írta: Richard Carlson PhD címe: Ne csinálj a bolhából elefántot...
2013. máj. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. máj. 1. 18:08
 19/19 anonim ***** válasza:
Add fel a harcot, hogy magad elen küzdj, annyi lehetőség van, fordítsd inkább arra az energiád.
2013. máj. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!