Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az exem meg akar halni, miattam. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Szakítottam a barátommal 3 hete, 2 és fél éven keresztül voltunk együtt. Néha találkozunk, mert azt mondja nem bírja nélkülem és folyton megsajnálom. Mindig mondom neki hogy nem fogunk összejönni újra, ne is reménykedjen. De azt mondja h egyre rosszabb neki nélkülem, és gyakran mondja azt is, h meg akar halni, mert nélkülem nincs értelme az életének. Már az öngyilkosságot is mondta többször is. Nagyon rossz ez nekem, mert nagyon sajnálom és szeretem még emberileg. Összejönni nem fogok vele. Mit kéne tennem? Tűnjek el az életéből? De félek,h akkor tényleg nem fogja bírni,mert ha elveszik minden reménye akkor úgy fogja érezni,h nincs értelme már tényleg élnie. Folyton mondom neki h még fiatal,talál majd mást meg stb, de nem érdekli. Mit tehetnék még?

20/L


2013. máj. 13. 01:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmit,sima zsarolás.Ne foglalkozz vele.
2013. máj. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Úgyse teszi meg, sima érzelmi zsarolás ez...

Ha a képébe vágnád az ajtót, és soha többé nem beszélnél vele, akkor se tenné meg. Csak így kihisztizi belőled, hogy foglalkozz vele...


Szerintem ne törődj vele többet.

2013. máj. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez vagy érzelmi zsarolás egy gyenge embertől, ez esetben ne hagyd szívatni magad.


A másik eset, hogy pszichológiai problémája van, de ez esetben meg nem veheted magadra a felelősséget, mert végtelen ideig fog rádkapaszkodni és ez egyikőtöknek se tesz jót, sőt mindketten csak mélyebbre kerültök tőle.

2013. máj. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha összejönni nem fogsz vele - amiben szerintem teljesen igazad van - mégis mit akarsz csinálni? Mert még most csak-csak pátyolgathatod a lelkét, de ha egyszer lesz egy új barátod? Akkor az ex ott fog mellettetek ülni és asszisztálni? Vagy az új barátodnak előadod, hogy: bocs, de néha babusgatnom kell kicsit az exemet, mert nélkülem nincs értelme az életének?

Itt nagyon csak egy megoldás tűnik lehetségesnek, mégpedig hogy kilépsz az életéből.


A másik: ha valakit szeretünk, nem zsaroljuk érzelmileg, úgyhogy nekem az exed viselkedése inkább önzőnek tűnik.

2013. máj. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Erzelmi zsarolas.

Az ilyenekkel nem kell foglalkozni.

2013. máj. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Vigyél virágot a sírjára.

Ez érzelmi zsarolás, nem szabad neki bedőlni. Viszont valószínűleg tényleg az lenne a legjobb ha végleg megszakítanál vele mindent. Had veszítse csak el a reményt.

Gondolj csak bele, a legtöbb esetben az öngyilkosság kikiáltása pontosan olyan mint az "amelyik kutya ugat az nem harap" mondás. Aki erről beszél, meg reklámozza az nem fogja megtenni, ha ahhoz nincs lelki ereje hogy tovább lépjen, akkor ahhoz se lesz hogy a saját életének véget vessen. Az egy hatalmas bátorságra van szükség.

Akárhányszor hallom hogy valaki öngyilkos lesz, szinte minden esetben mindenki meg van hökkenve mert hogy nem lehetett előjelét látni. Szóval emiatt szerintem nem kéne aggódnod, nem fair amit csinál. Lépj tovább, engedd el. Amúgy sem rád tartozik már hogy mi történik vele.

Hasonló helyzetben vagyok egyébként, én a barátnőmmel szakítottam 1 hónapja, ő is írogat azóta is néha, meg mondogatja hogy az életének nincs értelme már, de ezzel nem tudok mit kezdeni, ez már az ő gondja nem az enyém. Sajnálom én is és szeretem is még, de már nem úgy. Valószínűleg nem ez az utolsó pofon amit az élettől kap, szóval szokjon csak hozzá (ez most mind a barátnőmre, mind a te exedre vonatkozik).

2013. máj. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

az a legjobb, ha nem találkoztok, utána abba marad ez a szöveg

ki fogja bírni, N

2013. máj. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Egyirányú alagút ***** válasza:
15 éve én is hasonlóan éreztem. Csak nem haltam akkor meg... de megint én vagyok a hibás :)
2013. máj. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is voltam így, már mint exem fenyegetőzött ezzel.

Figyu..ha meg akarna halni, nem közölné veled..megtenné.

Ez csak zsarolás. Én is ugy voltam hogy találkoztam vele még utána, hátha lenyugszik, de csak rosszabb lett, hitegette magát folyamatosan. Én utána fogtam magam, és amennyire lehet eltűntem. (azért amennyire lehet, mert voltak haverjaim akikkel ő is jóban volt).

Utána mér fokokzatosan leállt.

2013. máj. 13. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Aki tényleg meg akar halni, az nem fogja neked előre bejelenteni. De azt is meg tudom érteni mit érezhet most a srác, mert barátnő nélkül az élet tényleg értelmetlen. Mondom ezt úgy, hogy öngyilkossági-kísérletem már volt, sajna sikertelenül.
2013. máj. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!