Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom kocsit (igazit)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom kocsit (igazit) akar tartani házon belül. Ez szerintetek normális?

Figyelt kérdés

Persze, még csak a tervezgetés résznél tartunk, beszélgetünk róla, hogy ki mit szeretne maaaaajd a jövőben, stb, egyáltalán nem időszerű a probléma, de már kb 2 napja ezen vitatkozunk.

Ő nagy amerikai-autós rajongó, már-már fanatikus, felőlem aztán legyen, nem bánom. De a jövőben tervezett nappalijába be akar tuszkolni 2 (!!!) ilyen bazi nagy 5,5-6 m-es dögöket. Mert hogy az stílusos és jól néz ki. Szerintem meg ugye az autó helye kint lenne. Felőlem lehet akármennyi kocsija, akármilyen fajtából és méretből, nekem édesmindegy, de az legyen normálisan házon kívül, kertben, mittudoménhol.

Szerntem a lakás legyen otthonos, nyugodt, mentes mindenféle ilyesmitől, ahol simán leülhetek a plüssszőnyegemre játszani a gyerekeimmel, és nem kell napi 50szer feltakarítani a koszos kerekek után- merthogy ő még használni is akarja azokat a bizonyos bent tartott kocsikat.

Most komolyan, bár tény, még csak tervezgetés és messze vagyunk a megvalósítástól, de akkor is, ez normális, hogy ilyenen képes velem összeveszni? Hiába mondom neki, miért nem lehet róla szó, csak hajtja tovább a magáét, hogy de ez igenis stílusos, jól néz ki, akármi. Nektek mi a véleményetek róla?

Oké, tudom, ennél nagyobb gondom az életben ne legyen, de azért köszönöm a véleménnyílvánításokat! :D


2013. máj. 14. 14:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, ez sosem fog megtörténni :D valami azt súgja, ez tervezésnél jól hangzik, de amennyibe kerülne az egész, nem fogja tudni kifizetni, hacsak nem milliomos.
2013. máj. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

ó, ő már azt is eltervezte. kb 1-2 milláért lehet venni ilyen kocsikat roncs formában, és mivel amúgy is ilyen kocsirestaurátor-mifélének készül, ezért meg tudná oldani, hogy tök jól felújítsa.

de azért, remélem igazad van. nem mintha akadályozni akarnám álmai megvalósításában, de azért húzzúnk már egy ésszerű határt..

2013. máj. 14. 14:15
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd rá, úgysem tudja megvalósítani :D Én valószínűleg kinevetném. Ahhoz, hogy kényelmesen elférjen 2 akkora autó egy nappaliban, annak a bizonyos nappalinak minimum 80m2-esnek kellene lennie... :D
2013. máj. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 szántóvető ***** válasza:
77%
ez most komoly?a lakásban tartott kocsi nagy ötlet,számomra is szimpatikus viszont valahogy be kell vinni.és hogy akarja használni?a ház falára akar megfelelő méretű nyílást hogy ki-be járkáljon vele?ez morbid elképzelés,pedig az alapötlet nem lenne rossz.
2013. máj. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az tény, hogy ez most egy futó építészeti trend, hogy a nappaliban helyezik el a motort/autót. Egyrészt azonban baromi drága megoldás, hiszen a nappali mérete minimum kétszerese egy nagyobb szobának, másrészt extra burkolatokat kell készíteni, hiszen a sima, lakáson belüli járólapok, fapadlók stb. nem bírják ki a terhelést, sem a súlyt, sem az esetleges nedvességet, savas esőt stb. amit a kocsi behoz.

Másfelől általában minimum két ajtóval kell lezsilipelni a garázst a lakóterektől.

További probléma, hogy ha mindezt meg is oldottuk, akkor a ki-beálláskor teljesen áthűlik a lakótér, ami rengeteg energiaveszteség (rezsiköltség). Plusz ki- vagy beállás után a kipufogószagot is ki kell még szellőztetni.

Ne is beszéljünk a balesetveszélyről: pont most a kertben is volt egy csúnya gázolás egy kétévessel, a nappaliban még veszélyesebb a dolog.


Sokkal értelmesebb lenne a kompromisszumos megoldás: a nappalit egy hőszigetelt üvegfal választja el a garázstól, így az autók látványa élvezhető a kényelmetlenségek nélkül.

2013. máj. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig jól mutat :D [link]
2013. máj. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem klassz lenne,csak tényleg nem egyszerű a megvalósítása.
2013. máj. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Képen tényleg jól mutat, de a valóságban én nem szeretnék garázsajtót a nappalimra, ráadásul a tér is túlzottan kitágul és üres lesz az autó körül. Nem otthonos tőle a ház, hanem múzeumjellegű.
2013. máj. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azert az sem mindegy, hogy hasznalni is akarja a kocsit vagy csak azt akarja hogy ott legyen "kiallitva".ha hasznalni is akarja az hulyeseg de ha csak azt akarja hogy ott legyen kiallitva akkor szerintem nem muszaj az egesz auto.sokan csinalnak ilyesmit peldaul : [link]

Ez tenyleg nagyon stilusos es egy ilyesmit en is szeretnek majd.

2013. máj. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tartani sem rossz, de csapatni az igazi!

http://www.youtube.com/watch?v=_4ttBaAFuyI

2013. máj. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!