Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a családom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a családom folyton a barátomon ércelődik?

Figyelt kérdés

Anyám olyanokat szokott mondani róla, hogy miért ott dolgozik, ahol; miért nem vállal másodállást, mikor szerinte lenne rá ideje; miért olyan hallgatag, amikor próbálnak beszélgetni vele. De volt már olyan is, hogy abba kötöttek bele, hogy milyen iskolát végzett; milyen a haja; vajon az előző kapcsolata miért ment tönkre annyi idő után...

Egyszerűen elképesztőek.. Leginkább anya csinálja ezt, az viszont a javára legyen írva, hogy ha hozzánk jön a barátom, akkor normálisan viselkedik vele. De ha nincs itt, akkor mindennaposak a csipkelődések, beszólogatások. Sokszor ez csak pár szó, de mindig valamilyen vicc témájává teszik őt úgy, hogy gyakorlatilag a semmiből merül fel a neve, hiszen köze nincs a beszélt dologhoz. Az egészből az jön le nekem, hogy butának tartja őt anya, és nem támogatja a kapcsolatunkat, holott igazából nem is ismeri a pasimat. Csak párszor találkoztak. A barátom viszont kicsit zárkózottabb, nehezen nyílik meg a családom előtt, ez idővel remélem jobb lesz.

Mit tegyek ez ellen? Jelenleg ott tartok, hogy többet nem beszélek a családommal a barátomhoz kapcsolódó dolgokról. Anya utólag azt mondja, hogy ő csak viccel, semmi baja nincs a sráccal, szerintem viszont ez nem igaz, többször a testvérem is igazat ad nekem ebben. Tisztában vagyok vele, hogy talán nincsen olyan szókincse, mint nekem, vagy nincsen annyira képben minden témával kapcsolatban, viszont nagyon szeretem őt, úgy ahogy van. Rosszul esik, hogy anya így viselkedik, olyan, mintha ezzel engem is bántana. Mégis mit tegyek?

A válaszokat előre is köszönöm!

18/L


2013. máj. 14. 22:07
 1/9 jackson666 ***** válasza:
100%
szard le hogy a szüleid mit gondolnak ha te szereted és elfogadod és midnen rendben akkor no problem
2013. máj. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sztem állj ki érte, mondd meg h az h róla ilyeneket mondanak, neked is rosszul esik, mert rengeteg jó tulajdonsága van, és te ezért szereted.
2013. máj. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Talán van pár olyan dolog,amiben igazuk van,attól függ,a barátod milyen környezetből jött,mit dolgozik,mennyire megbízható,intelligens,van-e végzettsége,szorgalmas-e,stb. Emellett evidens,hogy elgondolkodtak azon,a másik kapcsolata miért ért véget,elvégre féltenek,és nem szeretnék,ha csalódnál.Sajnos nem ismerem a barátodat,így a válaszomat is ennek alapján írtam.
2013. máj. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Anyukád csak a legjobbat akarja neked. Jó életet akar neked, ami lehet, hogy a mostani párod mellett nem lenne biztosított. 18 éves vagy, fogsz még jobbat találni.
2013. máj. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha alapvetően jó viszonyotok van anyukáddal, nem biztos, hogy alaptalan amiket mond.


Én is próbáltam felnyitni öcsém szemét annó, hogy a csaj akit bálványoz, leginkább egy full sötét, idegesítően tenyérbemászó hisztis kis p.csa, ő meg automatikusan bevédte, mert azt gondolta, csak úgy mondom.


Amikor szétmentek, meg ő kért tőlem elnézést, hogy basszus, de kár, hogy nem hallgattam rád, mert igazad volt.


Nem feltétlenül azért mond a családod rosszat arról, akit szeretsz, hogy jól kib.sszon veled, hanem hogy rávilágítson olyan dolgokra, amiket te elvakultságodban nem vagy hajlandó meglátni.


Ez nem jelenti automatikusan, hogy a barátod egy értéktelen sz.rkupac, és védd meg, ha úgy érzed, de mondom még egyszer HA jó viszonyt ápolsz a családoddal, akkor próbáld meg végiggondolni, miért mondják azt amit.


21L

2013. máj. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Teljesen átlagos, rendezett családból származik. Alkalmazott egy nagyobb cégnél, szakmája is van, szorgalmas, megbízható, kötelességtudó. Az előző kapcsolatában pedig a csaj hagyta ott egy másik srác miatt.
2013. máj. 14. 22:33
 7/9 anonim ***** válasza:

szóval nem elég hogy a párodon köszörüli a nyelvét anyukád, még kétszínű is... mert amikor a párod ott van akkor normálisan viselkedik... nem értem az ilyeneket.


egyébként velem is hasonló volt. a férjemmel 24 éves korom óta vagyok együtt. azóta azt hallgatom havi szinten egyik rokonomtól, hogy na megvert e már, veszekedtünk e már, és hogy majd el fog hagyni.... pedig házasok vagyunk! anyám is mondott dolgokat, hogy ne éljem bele magam annyira a kapcsolatba, mert vége lesz.. de ő legalább csak addig mondogatta ezt, amíg csak együtt jártunk. az esküvő óta már nem.


próbálj beszélni vele, hogy miért viselkedik így, és miért játssza meg magát a párod előtt, legyen bátor előtte is olyanokat mondani...mert ez így nem normális viselkedés szerintem.


a kapcsolatunk elején azért anyósommal én is kicsit hallgatagabb voltam. nagyon furán éreztem magam a családban, a sok idegen ember között... nehezen nyíltam meg. én alapból ilyen vagyok. szerencsére amióta együtt vagyunk , 3 év alatt azért ezen sikerült fokozatosan, apró lépésekben segíteni:)


27/N

2013. máj. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az élcelődés nem szép dolog.
2013. máj. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
xD akkor élcelődés! Pedig el is gondolkodtam rajta, hogy "r", vagy "l", de úgy néz ki, a helytelen változat mellett döntöttem. Viszont ha már benéztél, a kérdésre is válaszolhattál volna :)
2013. máj. 15. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!